Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 17 gości
S T A R T arrow Kościół arrow w Watykanie arrow Kardynale Maradiaga, coś tu nie tak... Maradiaga, c'č un problemino...
Thursday 17 January 2019 05:32:24.26.
W Y S Z U K I W A R K A
Kardynale Maradiaga, coś tu nie tak... Maradiaga, c'č un problemino... Drukuj Email
Wpisał: Marco Tosatti   
10.11.2015.

Kardynale Maradiaga, coś tu nie tak...

 

Maradiaga, c'è un problemino...

 

 

http://www.lastampa.it/2014/10/08/blogs/san-pietro-e-dintorni/maradiaga-c-un-problemino-plAHLw2c53ois4nXTyPY5O/pagina.html

 

 

Marco Tosatti     8/10/2014   tłum. RAM

 

Czy jest do pomyślenia, żeby jakiś kardynał Świętego Kościoła Rzymskiego był prezydentem dużej organizacji międzynarodowej sprzymierzonej i współdziałającej aktywnie z inną grupą międzynarodową, która popiera rozpowszechnienie aborcji i programy lobby LGBT i która między innymi jest silnie zdominowana przez teorie marksistowskie? 

 

Wydaje się, że tak, na podstawie sprawozdania zredagowanego i opublikowanego przez organizację amerykańską American Life League (ALL). http://www.all.org/pdf/WSF_and_Catholic_Participants.pdf .

 

Tą organizacją jest gigantyczna katolicka Caritas Internationalis, której przewodniczy kardynał Oscar Maradiaga, wszechstronny salezjanin (gra na fortepianie, ma licencję pilota samolotów, mówi sześcioma językami). Wspaniała osobistość, o której mówi się - albo on mówi - że pochodzi od Majów, i który na swym profilu w Wikipedii ma napisane zdania w rodzaju: "W kościele latynoamerykańskim została doceniona jego umiejętność łączenia nowoczesności i tradycji".

Kardynał ma jeszcze inną, mniej widoczną rolę: a mianowicie jest znaczącym doradcą papieża Franciszka co do wyboru miejsc i nominacji, które przekraczają granice kontynentu amerykańskiego. To właśnie jemu w Watykanie przypisuje się mianowanie na następcę kardynała George w Chicago biskupa Josepha Cupicha; był to wybór, który zaskoczył wszystkich, a najbardziej biskupów amerykańskich, którzy tegoż Cupicha znają.

American Life League przeprowadziła dochodzenia dotyczące organizacji o nazwie “World Social Forum”, mającej swą siedzibę w Brazylii. Zainteresowani mogą przeczytać sprawozdanie.  W tymże sprawozdaniu pokazano, że grupa pisze o "prawach reprodukcyjnych" (jest to typowy zwrot używany w walce o wolną aborcję) a popiera także "uwolnienie aborcji od jakiejkolwiek odpowiedzialności karnej".

Jak donosi ALL w trakcie imprez sponsorowanych przez "World Social Forum" zostały użyte plakaty przedstawiające kobietę w ciąży na krzyżu określoną jako "ofiara fundamentalizmu", z wyrazistym nawiązaniem do stanowiska chrześcijan względem aborcji.

Caritas Internationalis jest czymś więcej niż zwyczajnym członkiem "World Social Forum", jak to można stwierdzić z analizy sprawozdania ALL,  regularnie sponsorując i popierając akcje organizowane przez grupę. Zauważa się również identyczne postępowanie względem grup propagujących "gender".

         Wszystko było by może porządku gdyby nie fakt, że Caritas Internationalis  przedstawia samą siebie na swojej home page, "jako odbicie misji społecznej Kościoła Katolickiego i przekaźnik jego fundamentalnych wartości ". I rzeczywiście organizacje Caritas wszędzie pracują opierając się na Kościele. Co jednak wydaje się być w dużej sprzeczności z celami jakie ma "World Social Forum". Tak przynajmniej wygląda ta sprawa według American Life League... 

Było by więc jak najbardziej wskazanym, aby kardynał Maradiaga rzucił na tą sprawę okiem.

 (od połowy maja 2015, kardynała Maradiagę zastąpił  kardynał Luis Antonio Tagle z Filipin)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.