Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 60 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Ks. Małkowski 15 arrow Diabelski wynalazek: łączenie dobra ze złem, poprzez samorealizację, samostworzenie, samozbawienie
Thursday 29 October 2020 08:30:20.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Diabelski wynalazek: łączenie dobra ze złem, poprzez samorealizację, samostworzenie, samozbawienie Drukuj Email
Wpisał: Ks. Stanisław Małkowski   
12.11.2015.

Diabelskim wynalazkiem jest łączenie dobra ze złem, życia ze śmiercią poprzez samo-realizację, samo-stworzenie i samo-zbawienie.

 

Wznieśmy serca w górę ku prawdzie

 

Ks. Stanisław Małkowski

 

Warszawska Gazeta 13 – 19 listopada 2015 r.  KOMENTARZ TYGODNIA

 

Zbliża się koniec roku liturgicznego. Słowo Boże czytane w niedzielę 15 listopada ukazuje koniec czasu, w którym ucisk łączy się ze zbawieniem wybranych. Niebo i ziemia przeminą, ale Moje słowa nie przeminą – mówi Jezus (Mk 13, 31).

 

Przemijanie spotyka się z wiecznością zarówno w wymiarze świata, jak i w znaczeniu osobistym. Indywidualnym i zbiorowym końcem doczesnego świata staje się śmierć, której władza i zasięg dotykają każdego człowieka oraz ludzkich zbiorowości. W zwycięstwie nad śmiercią uczestniczą ci wszyscy, którzy opierają się na nieprzemijającej obietnicy zawartej w Ewangelii Chrystusa. Skoro Chrystus jest zwycięzcą śmierci raz na zawsze, wiara i wytrwanie sprawiają ,że koniec zbiega się z początkiem nowego życia bez kresu. Zapowiedź przemijających nieszczęść jest zarazem zapewnieniem przyjścia Syna Człowieczego i objawienia się Jego mocy i chwały. Bez Chrystusa kończące się życie jest drogą do wiecznej hańby i ostatecznej przegranej. Razem z Chrystusem wszyscy poddani Jego władzy zdążają drogą do chwały wiecznego życia.

 

Diabelskim wynalazkiem jest łączenie dobra ze złem, życia ze śmiercią poprzez samo-realizację, samo-stworzenie i samo-zbawienie, gdy Bóg wraz z Jego wolą i prawem wydaje się ludziom niepotrzebny do szczęścia na drodze samowoli. Taka jest istota grzechu, który bywa kamuflowany obłudnym wyznaniem wiary bez wierności i wytrwania w wierze. Społeczna i narodowa zgoda w Polsce może się dokonać tylko na zasadzie zgody z Chrystusem i poddania się Jego królewskiej władzy. Mówi o tym św. Anioł Zgody:

 

Ja, święty Anioł Zgody i Porozumienia, zostałem posłany od tronu Boga w Trójcy Świętej Jedynego, by czynić zgodę, oświecać nierozumnych i budować mosty między wami. Niosę pokój, zrozumienie i wybaczenie. Niosę odnowę polskich sumień! Módlcie się o zgodę narodową, o jedność i porozumienie w wielości; módlcie się za tych, co wprowadzają pokój i sprawiedliwość. Błogosławieństwo przynoszę od Jezusa Chrystusa Króla, który czyni wszystko nowe. Święty Anioł Zgody. Amen!

 

Droga kompromisu i wyboru tzw. mniejszego zła jest drogą donikąd; zmierzają w tę stronę politycy tonącej Platformy, myśląc niekiedy o przesiadce bez rachunku sumienia, żalu i postanowienia poprawy. Mówi Anioł Stróż Polski:

 

Nadchodzi czas zmian. Wezwanie do porzucenia grzechu i przemiany życia stało się bardzo naglące. Im bardziej zwlekacie z oddaniem waszego narodu pod królewskie panowanie Chrystusa Króla, tym większą moc i zuchwałość okazuje szatan w waszej ojczyźnie. On wie, że opowiedzenie się za Chrystusem będzie jego klęską. Chrystus jest Królem, a narody jeżeli nie uznają Jego władzy, zostaną odrzucone. Tego powinniście być świadomi, abyście mogli wytrwać do końca i wydać obfity owoc dla siebie i wobec innych narodów.

 

Obaj Aniołowie występują dla naszego dobra i ocalenia w pełnym porozumieniu. Trzeba ich słuchać w sercu wiary. W dniu wspomnienia Matki Bożej Miłosierdzia 16 listopada sługa Boży ks. Prymas Stefan Wyszyński kieruje do Polaków słowa przestrogi:

 

Człowiek może dużo połknąć, ale niewiele może strawić i musi rozstać się z wieloma rzeczami, które posiadł wśród kłamstwa i przemocy. Ziemia i władza nad ziemią wypada mu z rąk, bo hałaśliwa propaganda umocniła kłamliwe sytuacje i trzeba było przyznać się do przegranej.

Tylko prawda zwycięża.

Zmieniony ( 12.11.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.