Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 105 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Ks. Małkowski 15 arrow Rozum i Wiara odpowiedzią na znaki czasu [ks. St. M.]
Sunday 25 October 2020 17:09:17.30.
migawki
 

25.10.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Rozum i Wiara odpowiedzią na znaki czasu [ks. St. M.] Drukuj Email
Wpisał: Ks. Stanisław Małkowski   
19.11.2015.

Rozum i Wiara odpowiedzią na znaki czasu

 

Ks. Stanisław Małkowski

 

Warszawska Gazeta 20 – 26 listopada 2015 r.  KOMENTARZ TYGODNIA

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, obchodzona w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, czyli 22 listopada tego roku, zastąpiła od czasu reformy posoborowej święto Chrystusa Króla, ustanowione przez Piusa XI w roku 1925 i obchodzone w ostatnią niedzielę października.

 

Chrystus jest Królem wszechświata, a więc i narodów będących cząstką dzieła Boga Stwórcy, czy ktoś chce, czy nie chce. Jezus jest Królem królów i Panem panów (Ap. 17,14,19,16). Zakres doczesnej władzy ziemskich panów, sprawowanej zgodnie z ich kompetencją i odpowiedzialnością w duchu służby wobec ludzi i wspólnego dobra, jest zgodny z władzą Chrystusa Króla dopóki nie występują oni przeciwko Królestwu Bożemu, które nie jest z tego świata, ale jest na tym świecie i świat przemienia.

Na mocy woli Boga Stwórcy mają ludzie udział w panowaniu nad światem (Rdz 1,26). Władza ustawodawcza, wykonawcza, sądownicza, medialna, edukacyjna, państwowa i wszelka jest uprawniona, gdy nie sprzeciwia się władzy i woli Boga, zawartej w przykazaniach i naturze ludzkiej, noszącej obraz Boży. Boga trzeba bardziej słuchać niż ludzi.

Dobrowolne poddanie się panowaniu Chrystusa Króla narodów jest warunkiem zwycięstwa poprzedzającego Sąd Ostateczny.

 

Anioł Stróż Polski mówi do Polaków w orędziach przyjętych przez Adama Człowieka w latach 2009-2014:

Nie spoglądajcie ani na Wschód, ani na Zachód. Pomimo, że wasi rządzący okazali się zdrajcami ojczyzny, a wkrótce sami uznają się oszukanymi, to potężną bronią, a zarazem tym, co jeszcze powstrzymuje globalne działanie Bestii, jest wasza wiara. Aktualność intronizacji Chrystusa Króla w waszej ojczyźnie jest bardzo nagląca. Siły ciemności czynią wszystko, by nie dopuścić do niej, ponieważ to skazałoby je na klęskę.

Niestety, wielu hierarchów lekceważy tę sprawę, ponieważ są zaślepieni i nie chcą widzieć niebezpieczeństwa w wymiarze nie tylko religijnym, lecz również społecznym.

To Bóg jest Panem narodów. Musicie dać przykład wiary, szczególnie w Europie, która duchowo umiera. Rządzący Europą wykreślają Boga z historii, ale to nie oni decydują o waszej wierze. Dzisiejszy świat, który odrzuca Boga pod naciskiem nowoczesnego pogaństwa, potrzebuje świadectwa, aby trwać przy prawdzie. To świadectwo wymaga odwagi. Władzy Chrystusa Króla narody i tak podlegają, jednak wasze przyzwolenie na Jego królewskie panowanie pozwala na przywrócenie Jego praw i pokoju.

Akt intronizacji Chrystusa Króla jest wypełnieniem woli Bożej względem waszego narodu. Módlcie się za waszych biskupów, którzy niestety nie rozpoznają znaków czasu, a zaangażowali się w poprawność polityczną. Boski Syn Król Wszechświata może przyjść wam z pomocą, jeżeli wybierzecie Go na swojego Władcę i Pana waszego narodu.

Ofiara ludzi zamordowanych 10 kwietnia 2010 jest znakiem, aby wzywać pomocy Nieba. Naród musi się obudzić. Jedynie całkowite odrodzenie duchowe i oddanie się pod panowanie Chrystusa może uratować od całkowitej zagłady nie tylko Polskę, ale i inne narody. Obietnica intronizacji pozostaje aktualna dla Polski, o ile Polska i Polacy pozostaną wierni. Odwleka się ona ze względu na hierarchów, którzy ulegają liberalizmowi. Módlcie się za waszych pasterzy, nie odwracajcie się od Kościoła. Jesteście świadkami walki o Polskę. Zwycięstwo przyjdzie przez modlitwę różańcową. Podejmujcie Krucjatę, która jest rzeczywistą walką o narodowe odrodzenie, oparte na posłuszeństwie prawu Bożemu.

W świetle tych słów z nieba należy widzieć wydarzenia paryskie sprzed tygodnia. Nagła śmierć ofiar, zabitych przez żołnierzy Państwa Islamskiego, jest symptomem śmiertelnej choroby, która trawi Europę. W miejsce pustki cywilizacyjnej i dyktatury relatywizmu wchodzi przemoc i rozlew krwi. Jest nienawiść bezbolesna, ale i taka, która boli.

Dawna obrona chrześcijaństwa przed islamem walczącym miała postać zbrojną i modlitewną zarazem, jak pod Lepanto (1571) i Wiedniem (1683).

Dzisiaj Europa przyjmuje inwazję do siebie, wyrzekając się narzędzia zwycięstwa, polegając na złudnych wartościach demokratycznych, republikańskich, zawartych w masońskiej ideologii oświeceniowej. Wróg wewnętrzny tę zewnętrzną walkę organizuje, finansuje i wspiera po to, by konfrontacja dokonywała się nie na szańcach, lecz w środku słabnącej twierdzy i doprowadziła do upadku resztek europejskiej cywilizacji opartej na Ewangelii i narodowej tożsamości.

Katolicka jeszcze niedawno Europa, obojętna na los prześladowanych i mordowanych chrześcijan na południu, być może nie będzie obojętna wobec śmierci swoich obywateli u siebie. Skuteczna terapia nie może jednak ograniczyć się do leczenia objawów choroby. Ból wskazuje na jego przyczynę i jest wezwaniem nie tylko do uczuć, ale i do rozumu. A rozum prowadzi do wiary, wiara zaś do ocalenia i zbawienia.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.