Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 49 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Kultura II arrow Brutalny, chamski i nieprofesjonalny atak funkcjonariuszki propagandy na ministra kultury. W ...TVP
Friday 10 July 2020 12:41:06.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

12.07.20 Warszawa  Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę 

Dotarła do mnie informacja, że niektórzy tradycyjni katolicy mają zamiar celowo unieważnić swoje karty do głosowania. Prosimy nie róbcie tego!

Zwycięstwo Trzaskowskiego to zwycięstwo zła w jawnej postaci. To promocja LGBT, "małżeństwa" homoseksualne, a w dalszej perspektywie adopcja dzieci przez te pary. Czy tego chcecie?

Nie wybierajcie z szamba! Cejrowski. 1 min. 

 
W Y S Z U K I W A R K A
Brutalny, chamski i nieprofesjonalny atak funkcjonariuszki propagandy na ministra kultury. W ...TVP Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
23.11.2015.

Brutalny, chamski i nieprofesjonalny atak funkcjonariuszki propagandy na ministra kultury. W ...TVP !

 

Dziennikarka TVP Info Karolina Lewicka zawieszona po kłótni na antenie z wicepremierem Glińskim.

 

23.11.2015 WIDEO

 

Dziennikarka TVP Info Karolina Lewicka - zawieszona w obowiązkach prowadzącej program "Minęła dwudziesta". Prezes Telewizji Polskiej Janusz Daszczyński podjął taką decyzję po burzliwej rozmowie, jaką przeprowadziła wczoraj wieczorem z wicepremierem i ministrem kultury Piotrem Glińskim.

reklama

 

O sprawie pisze portal wirtualnemedia.pl. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim interwencji profesora Glińskiego w sprawie premiery sztuki "Śmierć i dziewczyna" we wrocławskim Teatrze Polskim. Minister kultury wysłał w piątek do marszałka województwa dolnośląskiego pismo, w którym domagał się natychmiastowego wstrzymania przygotowań do premiery.

Powoływał się na doniesienia mówiące, że na scenie zostanie pokazany pełny akt seksualny. Mimo licznych protestów premiera odbyła się, a dyrektor Teatru Polskiego Krzysztof Mieszkowski, poseł .Nowoczesnej, zaapelował do profesora Glińskiego o podanie się do dymisji.

W programie "Minęła dwudziesta" minister kultury został zapytany przez Karolinę Lewicką, na jakiej podstawie prawnej skierował list do marszałka dolnośląskiego. Dziennikarka przytoczyła kilka razy 73. artykuł konstytucji mówiący o wolności działalności twórczej i artystycznej.

Profesor Gliński starał się czytać i wyjaśniać fragmenty swojego pisma, jednak dziennikarka przerwała mu, tłumacząc, że jako gość programu publicystycznego nie może wygłaszać oświadczenia jak na konferencji prasowej, tylko powinien odpowiadać na jej pytania. Oboje rozmówcy wchodzili sobie w słowo, mówili jednocześnie.

=============================

 

Urywek z Rzepy:

„Na uwagę Glińskiego [wyjaśniam: chodzi tym panom o v-Premiera, profesora. Mirosław Dakowski] , że prowadząca rozmowę Karolina Lewicka mu przerywa, dziennikarka replikowała, że "polityk ma czas i miejsce na przedstawianie swojego stanowiska na konferencjach prasowych, w programach publicystycznych odpowiada na pytania". 

"Jeżeli jest to program publicystyczny. To jest program propagandowy, tak jak wasza stacja uprawia propagandę i manipulację od kilku lat, i to się skończy, ponieważ tak telewizja publiczna funkcjonować nie powinna" – powiedział Gliński w odpowiedzi. 

===============

 

  z PCh:

Profesor Gliński powiedział, że tego rodzaju przesłuchania stosuje się innych niż redakcje miejscach i przywołał tu wspomnienie dawnej siedziby stołecznej MO w Pałacu Mostowskich.

 

Zmieniony ( 23.11.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.