Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 133 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Jaśkowski 15 II arrow Kto jest ważny? [--- dla USA]
Monday 26 October 2020 11:26:22.30.
migawki
 

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Kto jest ważny? [--- dla USA] Drukuj Email
Wpisał: dr J. Jaśkowski   
04.12.2015.

Kto jest ważny? [dla USA]

 

Z cyklu: „52 stan z prawami dla ludności żyjącej w rezerwatach S-71”

 

dr J. Jaśkowski

 

 

 Jest mitem twierdzenie, że idee są motorem przemian. Najpierw muszą być pieniądze i ludzie. Potem tworzy się idee uzasadniające takie, a nie inne działania. Dowodem na to są partyjki powstające na tydzień przed wyborami i wygrywające. jj

 

 

Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. jj

 

 

 

       Ostatnio wpadło mi w ręce bardzo ciekawe opracowanie dotyczące finansowania przez USA różnych krajów. Na pewno Rząd USA doskonale opracował kryteria przyznawania tej pomocy. Niestety, takiego dokumentu nie znalazłem. Stawiam więc tezę roboczą, że wielkość pomocy zależy od aktualnej polityki USA. Czyli wielkość dofinansowania rządów konkretnych krajów jest obrazem kierunków działania Ameryki.

 

       W omawianym dokumencie podaje się, że w 2014 roku Rząd USA przeznaczył na pomoc dla zagranicznych państw oficjalnie 35 miliardów dolarów. Są to oczywiście dotacje jawne. Tzw. czarne projekty nie są uwzględniane w takich wydatkach. Kwota ta nic nam nie mówi, ale jeżeli porównamy ją do wydatków Rosji na zbrojenia, wynoszących koło 60 miliardów dolarów, to już pewne wnioski można wyciągnąć. Podobne rzędy wielkości wydatków na wojska występują w budżetach Niemiec, Anglii, czy Francji.

 

       Okazuje się, że 3.1 miliarda dolarów otrzymał Izrael i z tą kwotą zajmuje pierwsze miejsce na liście. Do tej kwoty należy dodać 1% podatku, który obywatele amerykańscy żydowskiego pochodzenia mogą bez opłat przekazywać do Izraela. Biorąc pod uwagę, że jest to diaspora licząca ponad 10 milionów ludzi, na ogół dobrze sytuowanych, to suma wydaje się być okrągła i jak to oceniają dziennikarze, równa 5 kolejnym miliardom.

 

Kolejne miejsca zajmują:

Egipt z kwotą 1.5 miliarda, 

Afganistan z kwotą 1.1 miliarda,

Jordania z kwotą 1.0 miliarda,

Pakistan 933 miliony dolarów.

 

       Oczywiście ważne jest na jaki cel zostają przeznaczone pieniądze. Zarówno Izrael, jak i Egipt, dostają tą forsę wyłącznie na zbrojenia. Afganistan, Jordania i Pakistan otrzymały pieniądze na rozwój gospodarczy.

       Oczywiście musisz wiedzieć Dobry Człowieku, że to tylko do polskich aktorów sceny politycznej przynosi się dolary w kartonie. Poważne pożyczki są na zakup sprzętu u producentów amerykańskich. Czyli jest to swoisty zastrzyk na rozwój własnego przemysłu.

 

Tak wygląda sprawa grantów w ujęciu geograficznym:

 

• Afryka 20%

• Wschodnia Azja i Pacyfik 2%

• Europa i Eurazja 2%

• Bliski Wschód 20%

• Południowa i Środkowa Azja 7%

• Zachodnia półkula 4%

• Pomoc ogólna bez określenia konkretnego obdarowanego 45% [ tzw. rezerwa na dawanie po uważaniu w danej chwili]

 

       W sumie pomoc otrzymują 142 kraje z 188 zarejestrowanych w Międzynarodowym Funduszu Walutowym w 2014 roku. Generalnie 76% państw otrzymało jakąś formę łapówki. A wiadomo, jak ktoś płaci, to wymaga

 

       Jednoznacznie z powyższego przeglądu wynika, że głównym punktem zainteresowania USA jest Bliski Wschód, czyli Izrael, Jordania itd. Na pewno dla przeciętnego śmiertelnika w Polsce interesujące będzie podanie na jakim miejscu w tej hierarchii znajduje się Polska. Poniżej zestawienie dofinansowania wybranych państw europejskich:

 

• Albania 16 milionów dolarów

• Białoruś 13 milionów 

• Bułgaria 9.3 miliona

• Macedonia 12 milionów

• Polska 16 milionów

• Rumunia 9.7 miliona

 

       Wyraźnie widać, że nasza rola w polityce jest porównywalna do roli Albanii. Może to świadczyć o tym, że jesteśmy już tak spacyfikowani, że nie warto marnować pieniędzy. I TAK ZROBIĄ WSZYSTKO, CO MAJĄ DO ZROBIENIA. Przykładem takim są Kiejkuty za 15 milionów w kartonie. I pomimo udowodnienia przez Unię Europejską i skazania Polski, nikt oficjalnie nie poniósł  kary i wszyscy nadal brylują na scenie politycznej. No, może z wyjątkiem Andrzeja Leppera, który jako pierwszy podał do publicznej wiadomości sprawę nielegalnych więzień CIA, ale on już się nie liczy, ponieważ spokojnie spoczywa 8 stóp pod ziemią. W każdym bądź razie samodzielna prokuratura nie może się z tym śledztwem samodzielnie uporać.

 

       Tak więc pomoc, jaką dostaje Polska jako państwo, jest taka sama jak łapówka za postępowanie niezgodne z prawem według Unii Europejskiej. I to chyba tłumaczy wszystko!

 

Ciekawe jest także porównanie z innymi wybranymi krajami, na przykład:

 

• Syria 155 milionów dolarów,

• Irak 375 milionów dolarów,

• Somalia 235 milionów dolarów,

• Wietnam 121 milionów dolarów.

 

       Jeżeli weźmiemy jednak pod uwagę zakupy sprzętu wojskowego, niezbędne po likwidacji polskiego przemysłu zbrojeniowego, w wysokości 150 miliardów, to okazuje się, że jesteśmy do tyłu o parędziesiąt miliardów. Przecież ten zakup, w mniejszym, lub większym stopniu będzie realizowany przez firmy amerykańskie. Tak to się u nas kręci. Czyli sami sobie łapówki dajemy. Od 1917 roku najgorsza jest nowomowa.

 

Więcej informacji można znaleźć  na stronie :

http://howmuch.net/articles/countries-scaled-to-the-economic-aid-they-receive-from-us

mapa- http://howmuch.net/articles/countries-scaled-to-the-economic-aid-they-receive-from-us  

 

 http://www.polishclub.org/2014/11/13/dr-jerzy-jaskowski-zycie-korporacje-bankowe/

http://www.polishclub.org/2015/01/03/dr-jerzy-jaskowski-nauczanie-powszechne-wojny-bankierow/

http://www.polishclub.org/2015/01/07/dr-jerzy-jaskowski-dyktaty-centralnych-bankow/

http://educodomi.blog.pl/2015/05/03/ekonomia-dla-amatora-jak-plynie-pieniadz/

 

 

Gdańsk 4.XII 2015 r.

kontakt : jerzy.jaskowski@o2

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.