Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 46 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow aborcjoniści; w szklance; eutanazje arrow NIE dla aborcyjnych pigułek
Wednesday 08 July 2020 08:52:36.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

12.07.20 Warszawa  Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę 

Dotarła do mnie informacja, że niektórzy wierni Tradycji mają zamiar celowo unieważnić swoje karty do głosowania. Prosimy nie róbcie tego! Zwycięstwo Trzaskowskiego to zwycięstwo zła w jawnej postaci. To promocja LGBT, małżeństwa homoseksualne, a w dalszej perspektywie adopcja dzieci przez te pary. Czy tego chcecie?

 
W Y S Z U K I W A R K A
NIE dla aborcyjnych pigułek Drukuj Email
Wpisał: Zbigniew Kaliszuk   
05.12.2015.

NIE dla aborcyjnych pigułek

 

Zbigniew Kaliszuk · 4.12.2015 http://www.citizengo.org/pl/lf/31181-nie-dla-sprzedazy-aborcyjnych-pigulek 

 

[podpisać można - i należy - w powyższym adresie. MD]

Na początku tego roku rząd Ewy Kopacz, manipulując opinią publiczną, wprowadził do obiegu bez recepty, mogącą działać w sposób wczesnoporonny pigułkę „Dzień Po” Ella One. Apelujemy do nowego Ministra Zdrowia o wycofanie ze sprzedaży na polskim rynku tego śmiercionośnego środka.

Przepisy polskiego prawa jasno określają, że każdemu człowiekowi przysługuje prawo do życia od poczęcia. „Prawo do życia podlega ochronie, w tym również w fazie prenatalnej” mówi art. 1 ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Kodeks karny idzie jeszcze dalej i przewiduje sankcje za narażenie poczętego dziecka na utratę zdrowia lub życia.

Aby pozostać w zgodzie z polskim prawem, na rynku nie powinny być dostępne żadne środki zawierające mechanizmy aborcyjne (aborcja dozwolona jest tylko w wyjątkowych sytuacjach przewidywanych w ustawie). Dostępność tabletek „Ellaone” na rynku jest złamaniem prawa.

Substancją czynną preparatu „EllaOne” jest 30 mg octanu uliprystalu. Podstawowym działaniem ulipristalu jest zapobieganie zapłodnieniu poprzez wstrzymanie bądź opóźnienie owulacji. Jeśli jednak dojdzie do zapłodnienia, wówczas uruchamia się drugi mechanizm działania tej substancji – utrudnia ona powstałemu zarodkowi zagnieżdżenie się w macicy i w konsekwencji powoduje jego śmierć. Twierdzenie jakobyśmy przed zagnieżdżeniem nie mieli jeszcze do czynienia z istotą ludzką, do czego próbują przekonywać niektórzy, stoi w sprzeczności z logiką (zarodek przed i po zagnieżdżeniu niczym się nie różni) i wiedzą medyczną.

Rząd Ewy Kopacz musiał mieć świadomość, że upowszechnienie dostępu do pigułek „dzień po” stoi w sprzeczności z polskim prawem. Pewnie dlatego tę operację przeprowadził za pomocą manipulacji – przekonując, że zostaliśmy do tego zmuszeni przez Komisję Europejską. Komisja Europejska tymczasem rzeczywiście podjęła ten temat, zalecając upowszechnienie dostępu do tych pigułek, alej tego nie nakazała.

"Środki antykoncepcyjne i poronne podlegają szczególnym zasadom wynikającym z dyrektywy 2001/83/WE, ponieważ na mocy jej art. 4 ust. 4 państwa członkowskie są upoważnione do stosowania do tych produktów własnych restrykcyjnych przepisów (...) wspomniane odstępstwo może być również stosowane w odniesieniu do produktów objętych centralnym pozwoleniem." przeczytamy w odpowiedzi udzielonej przez unijnego komisarza ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenisa Andriukaitisa na interpelację europosła Marka Jurka w tej sprawie.

Szczególnie oburzający był fakt, że tabletki zostały udostępnione przez polski rząd bez jakichkolwiek ograniczeń już nastolatkom powyżej 15 roku życia.

Cofnięcie niezwykle szkodliwej decyzji rządu Ewy Kopacz jest pilną koniecznością. Uważamy jednak, że to nie wystarcza.

Pigułki „dzień po”, jako powodujące śmierć niewinnych ludzi, powinny zostać całkowicie wycofane z polskiego rynku. Tego wymaga szacunek wobec stanowionego prawa, a nade wszystko wobec ludzkiego życia.

 

Szanowny Panie Ministrze,

Zwracam się z apelem o wycofanie zgody na sprzedaż na polskim rynku pigułek „dzień po” ellaOne. Umożliwienie dystrybuowania środków o działaniu wczesnoporonnym stoi w jawnej sprzeczności z polskim prawem przewidującym w Ustawie o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz w Kodeksie Karnym ochronę ludzkiego życia od poczęcia.

Wbrew deklaracjom poprzedniego rządu, przepisy prawa Unii Europejskiej nie obligują nas do udostępniana na rynku tych środków, co potwierdził unijny Komisarz ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności Vytenis Andriukaitis.

Jako Minister Zdrowia ma Pan władzę zabronienia sprzedaży tej pigułki, toteż jako podpisani pod niniejszą petycję oczekujemy od Pana niecierpiącej zwłoki i odpowiedzialnej decyzji w tym zakresie.

Z poważaniem,
[Imię i nazwisko]

 

 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.