Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 61 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow BRONKI i bzdety 15 arrow Zawistnicy! Żałują kobicie [Krzywonos] tych 6230 miesięcznie emerytury!
Wednesday 08 July 2020 15:37:43.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

12.07.20 Warszawa  Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę 

Dotarła do mnie informacja, że niektórzy tradycyjni katolicy mają zamiar celowo unieważnić swoje karty do głosowania. Prosimy nie róbcie tego! Zwycięstwo Trzaskowskiego to zwycięstwo zła w jawnej postaci. To promocja LGBT, małżeństwa homoseksualne, a w dalszej perspektywie adopcja dzieci przez te pary. Czy tego chcecie?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Zawistnicy! Żałują kobicie [Krzywonos] tych 6230 miesięcznie emerytury! Drukuj Email
Wpisał: antysalon   
07.12.2015.

Zawistnicy! Żałują kobicie [Krzywonos] tych 6230 miesięcznie emerytury!

 

antysalon - 5 Grudnia, 2015 http://niepoprawni.pl/blog/antysalon/zawistnicy-zaluja-kobicie-tych-6230-m-nie-emerytury

Wbrew wielu opiniom mnie cieszy to, że Henryka Krzywonos ma tę ciężko wypracowaną emeryturę 6230 zł co miesiąc! W takim razie moja emerytura, to powinna być gdzieś z 18.000 zł miesięcznie minimum. Bowiem skoro motornicza -tramwajarka-wajchowa tyle sobie wysłużyła i to przechodząc na wcześniejszą emeryturę w wieku 56 lat ze stażem w komunikacji miejskiej, gdzie stawki naprawdę nie były najwyższe, to ja z wielkiego przemysłu muszę mieć minimum te już napomknięte 18.000 brutto!
Prosta logika!
Czekam więc na ten moment, gdyż Tusek z Merkelową wydłużyli mi o 10 m-cy okres pracy.

Nie ma co się burzyć. Wysokość emerytury zależy od zgromadzonego kapitału.
A ta pani Krzywonos widocznie zależy od... Kapitału Karola Marksa! ( do 1953 F. Roosvelta)! tam bowiem mieściła się za prl-u jedna z zajezdni MZK w Gdańsku, miejsce pracy pani Henryki. Dziś ulica przemianowana na gen. Józefa Hallera.

I chyba tylko to może tłumaczyć tak godziwą emeryturę H. Krzywonos.

A teraz na poważnie.
Znając trochę realia śmiem sądzić, że tylko zbieg kilku cudownych okoliczności sprawił, że obecna poseł PO ma tak kosmiczną emeryturę. Minimum trzykrotnie przewyższającą dobrą robotniczą. Nie wiem ile otrzymują średnio np górnicy oraz ci za prace w warunkach uciążliwych, szkodliwych, ale np ci z chemii z I kategorią zatrudnienia to lekko ponad 2000 zł.

Tak więc, pani ta ma naprawdę emeryturę KOSMICZNĄ na poziomie tej, którą otrzymują byli resortowcy ( wojsko, milicja, policja), prokuratorzy, sędziowie.

Skąd więc taka kwota średnio 6230 miesięcznie? Doprawdy wielka zagadka! Zaryzykuję stwierdzenie, że żadna, a to żadna robotnica po pracy za prl w transporcie miejskim, w stoczni oraz po prowadzeniu rodzinnego domu dziecka w III RP nie jest w stanie wypracować tak wysokiej emerytury!

Więc co? Cudowne OFE? Co prawda pamiętam te reklamy za J. Buzka i jego minister Teresy Kamińskiej z palmami i Mayorką oraz Wyspami Bahama w tle! Ale już dziś wiadomo, że to był pic!

W takim razie więc może emerytura specjalna? Premier oraz prezes ZUS może taką przyznać, ale to długa i kręta droga. I kilka lat temu była to średnio bodaj niecałe 900 zł brutto!

Pięć lat temu D. Tusk poprzez swych bezdusznych urzędników z kancelarii dosłownie przeczołgał schorowanego opozycjonistę lidera śląskiej "S" Andrzeja Rozpłochowskiego domagając się od niego udokumentowania działalności w NSZZ"S"!

Bardzo głośna była decyzja na odchodnym premiera Buzka z roku 2001 przyznająca na mocy znowelizowanej w 1998 roku ustawy (o emeryturach i rentach, w szczególnie uzasadnionych przypadkach premier może przyznać specjalną rentę lub emeryturę) sześciu osobom po 1800 zł. (Świadczenia wypłacane są dożywotnio).

Tak więc sumując nawet teoretycznie przyznanie kilku emerytur specjalnych dla pani Krzywonos ciężko jest tę wysoką kwotę uzyskać!

Cóż więc za swoisty LEX SPECIALIS zadziałał na tę kosmiczną emeryturę dla Henryki Krzywonos? Ileż specjalnych decyzji premiera, prezesa ZUS złożyło się na tę kwotę! bowiem te decyzje nie leżą w gestii prezydenta! Premier i prezes ZUS! tylko ich łaskawość może uzasadniać tak wysoką emeryturę, znając miejsca pracy pani Krzywonos!

I to jeszcze przed uzyskaniem wieku emerytalnego!

W sumie to zagadkowa sprawa! I nie ukrywam, że bulwersująca!

Robotnica w wieku 56 lat z emeryturą 6230 zł miesięcznie!
Wszak to OFE w najbogatszym, najbardziej wypasionym wydaniu z Majorką i Wyspami Bahama!

No, no, no!
Ale jaja! ale jaja!
Znaczy ale palma! ale palmy!  I to w naszym ...klimacie!
Komuś, kto podjął te decyzję musiała chyba niezła palma odbić!
Komu!?

Pani Krzywonos zapytana o jej wysokość stwierdziła, że ta wypasiona emerytura to jej prywatna sprawa!
Niewątpliwie!

pzdr

p.s.
Może ma to jakiś związek z tym jej podziemnym drukowaniem konstytucji w okresie stanu wojennego?
Jakże mało jeszcze wiemy o tamtych czasach!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.