Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 76 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Kultura II arrow Hojny jak... Narodowe Centrum Kultury. Petru i gra w salonowca.
Sunday 12 July 2020 15:00:36.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

12.07.20 Warszawa  Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę 

Dotarła do mnie informacja, że niektórzy tradycyjni katolicy mają zamiar celowo unieważnić swoje karty do głosowania. Prosimy nie róbcie tego!

Zwycięstwo Trzaskowskiego to zwycięstwo zła w jawnej postaci. To promocja LGBT, "małżeństwa" homoseksualne, a w dalszej perspektywie adopcja dzieci przez te pary. Czy tego chcecie?

Nie wybierajcie z szamba! Cejrowski. 1 min. 

SPRAWDZAĆ,czy są dwie pieczęci na karcie. Jeśli brak – wstrzymać pracę Komisji, wymusić kontrolę z góry wszystkich kart – nie oddawać DOWODU RZECZOWEGO.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Hojny jak... Narodowe Centrum Kultury. Petru i gra w salonowca. Drukuj Email
Wpisał: pch24   
08.12.2015.

Hojny jak… Narodowe Centrum Kultury. Petru i gra w salonowca.

 

Na liście obdarowanych Petru oraz salonowi dziennikarze

 

2015-12-8 pch24

 

Tygodnik „Wprost” dotarł o zestawienia wydatków i planu budżetowego Narodowego Centrum Kultury. W zestawieniu znalazły się wydatki na książkę Ryszarda Petru napisaną z byłym dziennikarzem „Gazety Wyborczej”.

NCN według informacji opublikowanych przez „Wprost” zapłaciło za utworzenie istniejącego już działu kultura na portalu NaTemat.pl Tomasza Lisa. Jak zauważa autor artykułu „Państwo. Opłacania swoich za publiczne pieniądze”, Mariusz Kowalewski – „po otrzymaniu pieniędzy jeden z dziennikarzy napisał na portalu NaTemat.pl tekst chwalący NCK”.

Lista wspieranych przez NCN jest długa. Znajduje się na niej wydająca „Wyborczą” Agora, oraz wydawca „Dziennika Gazety Prawnej”. W jednostce trwa zarządzony przez resort kultury audyt.

 Biografia polityczna dyrektora NCK bez wątpienia zasługuje na zainteresowanie: stanowisko objął w 2006 r. Jesienią 2007 r. po przejęciu władzy przez koalicję PO-PSL, Dudek przeszedł do klubu radnych (w sejmiku wojewódzkim) PO. Startował też z listy Platformy w wyborach samorządowych. Mandatu nie zdobył, ale dyrektorem NCK pozostał…

Budżet Centrum to kilkadziesiąt milionów złotych, informuje „Wprost”.

 „Z tych pieniędzy NCK finansuje programy, wydarzenia kulturalne czy publikacje. O dofinansowania z NCK mogą starać się organizację pozarządowe zajmujące się kulturą, ale też artyści. Tyle teoria” – pisze Kowalewski.

Tygodnik zauważa, że jednym z większych beneficjentów NCK jest poseł Ryszard Petru. „W marcu 2015 r. NCK zapłaciło 23,3 tys. zł za druk książki Koniec wolnego rynku? Geneza kryzysu. Instytucja była wydawcą książki lidera Nowoczesnej oraz organizowała jego spotkania autorskie.

Jeszcze więcej pieniędzy popłynęło z NCK w związku z książką, której Petru był współautorem Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. „Jak wynika z dokumentów, do których dotarł Wprost,  w lutym Centrum zapłaciło Rossmann SDP 209 tys. Transakcję opisano jako sprzedaż i przeniesieni praw własności do 10 tys. egzemplarzy. Kolejna pozycja to wydatek na jej druk – 137, 3 tys. zł”, czytamy we „Wprost”.

Źródło: „Wprost” luk

Zmieniony ( 08.12.2015. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.