Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 112 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Mów do ...(??!) arrow Rosyjska broń chemiczna w Bałtyku
Thursday 28 January 2021 16:34:37.31.
migawki
 

31.01.2021 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

                                 30.01.2021 Kielce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz: "mówimy o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia".

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Rosyjska broń chemiczna w Bałtyku Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
04.02.2010.
dodane 5 lutego: (z Rzepy ) Źródłem informacji o zatruciu Bałtyku jest były agent szwedzkiego wywiadu Donald Forsberg. Postanowił on ujawnić swoją wiedzę, ponieważ jest zdecydowanym przeciwnikiem budowy gazociągu północnego. Ma nadzieję, że wiadomość o odpadach na dnie Bałtyku storpeduje kontrowersyjną inwestycję. Miejsca, w których zrzucono odpady, znajdują się bowiem blisko planowanej trasy przebiegu rurociągu.

Rosyjska broń chemiczna w Bałtyku

04-02-2010, http://www.rp.pl/artykul/429168_Rosyjska_bron_chemiczna_w_Baltyku.html

            Na początku lat 90. Rosjanie pozbyli się starej broni chemicznej i odpadów atomowych, zrzucając je do Morza Bałtyckiego w rejonie Gotlandii - ujawnił reportaż wyemitowany w szwedzkiej telewizji publicznej SVT.

            Proceder ten miał miejsce w latach 1989-1992 i był spowodowany likwidacją radzieckiej wojskowej bazy morskiej w Lipawie w związku z odzyskaniem niepodległości przez Łotwę.

            "Rosjanie musieli opuścić port i zrobić coś ze +śmieciami+, więc postanowili zrobić prezent Szwedom" - twierdzą twórcy filmu dokumentalnego.

            Do szwedzkiej strefy ekonomicznej Morza Bałtyckiego na wschód od Gotlandii miały trafić m.in. gazy paraliżujące system nerwowy oraz pojemniki z odpadami promieniotwórczymi. Mniej więcej w tym samym rejonie ma się wkrótce rozpocząć budowa Gazociągu Północnego.

            Źródłem rewelacji o działaniach Rosjan jest były agent wywiadu szwedzkiego. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że władze Szwecji dowiedziały się o składowisku odpadów w pobliżu Gotlandii pod koniec lat 1990., ale nie podjęły żadnych działań w tej sprawie.

            Według socjaldemokratycznych polityków z otoczenia zamordowanej w 2003 roku minister spraw zagranicznych Anny Lindh, operacja lokalizacji niebezpiecznych odpadów i ich ewentualnego wydobycia byłaby zbyt kosztowna.

            Twórcy reportażu bezskutecznie próbowali uzyskać komentarz od ambasady Rosji w Sztokholmie.

PAP

Zmieniony ( 05.02.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.