Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 61 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Ks. Małkowski 15 arrow Akt zbrodniczy, akt założycielski III RP - ale czy zechcą prowadzić śledztwo??
Wednesday 21 October 2020 08:53:17.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Akt zbrodniczy, akt założycielski III RP - ale czy zechcą prowadzić śledztwo?? Drukuj Email
Wpisał: Uparta   
10.12.2015.

Akt zbrodniczy, akt założycielski III RP – ale czy zechcą prowadzić śledztwo??

 

Ks. Małkowski o sprawie przywrócenia śledztwa prok. Witkowskiemu

 

Uparta - 9 Grudnia, 2015 http://niepoprawni.pl/blog/uparta/ks-malkowski-zaangazowany-w-sprawe-przywrocenia-sledztwa-prok-witkowskiemu


 

Oto fragment wypowiedzi ks. Stanisława Małkowskiego wygłoszonej na spotkaniu klubu “Nowa Szewska Pasja” w Toruniu w dniu 5 grudnia 2015 r., dotyczącej sprawy przywrócenia śledztwa ws. śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki prokuratorowi Andrzejowi Witkowskiemu, w której przekazuje istotne informacje w tym zakresie:

“Po to, żeby to śledztwo było kontynuowane - czas nagli - trzeba opóźnić przejście na emeryturę, odejście w stan spoczynku prokuratora Andrzeja Witkowskiego z końcem tego roku.

Próbowałem się zorientować, czy jest polityczna siła w Polsce, teraz, która zdolna byłaby doprowadzić do wznowienia śledztwa przeciwko mordercom i mocodawcom zbrodni dokonanej na księdzu Jerzym Popiełuszce.

Otóż, wygląda na to, że nie. Że ci, którzy sprawują wysokie urzędy, wobec obecnej prokuratury są bezradni - kierownictwa i funkcjonariuszy, którzy w tej prokuraturze działają, będąc bardzo zaprawieni w kłamstwie, w ukrywaniu faktów, w kierowaniu śledztwa na fałszywe tory, bądź umarzaniu śledztwa, bądź nie podejmowaniu śledztwa dla wyjaśnienia spraw istotnych.

Otóż, z punktu widzenia tej historycznej transformacji, przez niektórych uważanej za “odzyskanie wolności, niepodległości, suwerenności”, i tak dalej, przez Polskę i Polaków, całe zaangażowanie aparatu PRL, przy współpracy z dużą częścią tzw. opozycji, czy potem ludzi jakoś kupionych, przefarbowanych, ludzi, którzy mają tam jakąś przeszłość opozycyjną, a potem poszli na współpracę i usługi z funkcjonariuszami czy spadkobiercami PRL - w tych obecnych naszych warunkach, zwracałem się pośrednio, do pana Prezydenta Dudy i bezpośrednio, do pana Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro i rozmawiałem z paroma osobami na ten temat, dotarła też moja prośba do Antoniego Macierewicza.

 

Otóż, w tych warunkach, przynajmniej do marca, jeżeli będzie jakaś szansa podporządkowania prokuratury ministerstwu sprawiedliwości, to od marca sprawa mogłaby ruszyć, jeżeli w ciągu tych miesięcy przeciwnicy nie wniosą w Polsce takich protestów, organizowanych przez siebie niepokojów, że sprawa się jeszcze opóźni. Czas pokaże.

Ale czy będzie możliwe przywrócenie do śledztwa prokuratora Andrzeja Witkowskiego, po wcześniejszym skierowaniu go na emeryturę, nie wiem, ani nie wiedzą ci, z którymi na ten temat rozmawiałem.

Natomiast bardzo dobrze byłoby, gdyby ten akt zbrodniczy, akt założycielski III RP, a przez to mechanizm przekształcenia PRL w III RP przy pomocy księdza Jerzego, zamęczonego przez złoczyńców - aby ten mechanizm został wyjaśniony, zrozumiany i jakoś trafił do świadomości wielu Polaków, którzy w pewnej części nadal tkwią w tzw. “lobotomii”, jak to określił pan redaktor Wojciech Sumliński, czy też śpiączce, czy też pewnej obojętności, czy chwiejności swoich ocen.”

 

Materiał filmowy:

 

https://vimeo.com/147996609 (link is external)

 

Zmieniony ( 10.12.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.