Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 109 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow wojny globalistów arrow "Włochy blokują przedłużenie sankcji UE względem Rosji" "L'Italia blocca..."
Friday 04 December 2020 09:09:44.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
"Włochy blokują przedłużenie sankcji UE względem Rosji" "L'Italia blocca..." Drukuj Email
Wpisał: Maurizio Blondet   
11.12.2015.

"Włochy blokują przedłużenie sankcji UE względem Rosji”

 

“L’Italia blocca l’estensione delle sanzioni UE alla Russia”

 

http://www.maurizioblondet.it/litalia-blocca-lestensione-delle-sanzioni-ue-alla-russia/

 

Maurizio Blondet       9 dicembre 2015 tłum.RAM

 

...Taki jest przynajmniej tytuł artykułu opublikowanego na łamach Deutsche Wirtschafts Nachrichten. "Całkiem niespodziewanie" - pisze autor artykułu - " w środę rząd włoski zablokował w zarodku decyzję o przedłużeniu sankcji ekonomicznych względem Rosji. 'Poprosiliśmy o debatę w tej sprawie', powiedział rzecznik włoskiego przedstawicielstwa w Brukseli.

W rzeczywistości, było postanowione, że w środę ambasadorzy 28 państw członkowskich UE podejmą taką decyzję bez dodatkowych rozmów, po tym jak kraje Zachodu zatwierdziły postanowienie w tej sprawie w ubiegłym miesiącu na marginesie G20 w Istambule".

            Deutsche Wirtschafts Nachrichten mówi w powyższym cytacie o spotkaniu za zamkniętymi drzwiami, w którym uczestniczyli Merkel, Hollande i Cameron i którzy podjęli decyzję za wszystkich.

            Takiego rodzaju zdystansowania się, jakie zamanifestował rząd Włoch wymagała godność narodowa, ale nie tylko. Wymaga jej także rozwój sytuacji. Niemcy, Polska i kraje bałtyckie razem z Anglią i Francją podejmą swe decyzję w sprawie sankcji w zależności od "postępów" w wypełnianiu postanowień z Mińska, jakie Rosja poczyni na wschodzie Ukrainy. Postanowienia, które są łamane każdego dnia przez Kijów, bombardowaniami (zintensyfikowanymi w niedzielę i w poniedziałek i zarejestrowanymi przez obserwatorów OCSE) i poważnymi prowokacjami, jak wysadzenie słupów wysokiego napięcia, zaopatrującymi w prąd Krym. Ale ponieważ wydarzyło się to  podczas gdy w Kijowie przebywał wiceprezydent USA Joe Biden z towarzyszącą mu Nuland, wydaje się być wyraziste skąd pochodzi chęć utrzymywania otwartych ran ukraińskich, po to, by móc kontynuować sankcje.

            Na domiar tego, Międzynarodowy Fundusz Walutowy umorzył dług, jaki Ukraina ma względem Rosji -3 miliardy dolarów. Gwałcąc swe własne prawa narzucone światu od czasów II wojny światowej, Fundusz kontynuuje dawanie pożyczek rządowi w Kijowie, pomimo jego niewypłacalności. Właśnie wtedy, gdy Moskwa jako członek Funduszu poprosiła aby ten działał zgodnie ze swymi regułami, tzn. na korzyść wierzycieli (Fundusz operuje zawsze jak komornik w relacji z wierzycielami), Fundusz zrobił wyjątek - dla Kijowa "zmienił swą politykę nietolerowania  starych zadłużeń na szkodę wierzycieli". W ten to sposób Fundusz zdjął maskę i dopuścił się do aktu wrogości, nie zaistniałego nigdy wcześniej. Reżym w Kijowie żyje od miesięcy z pożyczek od Zachodu i jak dziś to wiadomo bezzwrotnych.

            Jeżeli zaś chodzi o rząd Merkel, propaguje wersję mu nakazaną, z której wynika, że to Assad wspiera ISIS kupując od terrorystów ropę. Jako że Merkeł jest w tej sprawie posłuszna, Time wybrał ją na "człowieka roku" - co prawdopodobnie oznacza, że jest przygotowywany dla niej mandat w ONZ.

            (...) Wydaje się, że sukcesy Rosji, armii syryjskiej i ich sprzymierzeńców w Syrii wpłynęły negatywnie na tajny plan między Erdoganem, Hollande i Cameronem, jak mówi o tym dziś Meyssan: "Ci trzej w 2014 uzgodnili ze sobą plan założenia pseudo Kurdystanu w Syrii, wyrzucając z jego terytorium sunnitów i chrześcijan i przenosząc tam następnie Kurdów tureckich". W ten to sposób, przy pomocy wysiedlenia i czystki etnicznej Erdogan miał się  uwolnić od problemu Kurdów w Turcji.

http://www.wikistrike.com/2015/12/l-inavouable-projet-d-un-pseudo-kurdistan.html

 

(...) Erdogan jest zdesperowany, jako że jego 1000 autocystern jest aktualnie zablokowane na granicy z Syrią, strzeżonej przez S-400, jak również dlatego, że Moskwa przeciąga na swoją stronę jedną z frakcji Kurdów - a mianowicie syryjską YPG (nie będącą wcześniej pro-Assad i uzbrojoną przez Amerykę) - która pomyślnie walczy z ISIS, spychając go do granicy tureckiej. (...)

http://www.aljazeera.com/blogs/europe/2015/11/russia-hits-turkey-changing-syria-game-151129172933416.html

 

Zmieniony ( 11.12.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.