Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 68 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow meRdia a MEDIA 14-II arrow Ciężkie czasy dla prasy. [Tak dla Szechter, jak dla Apfelbaum.]
Monday 06 July 2020 19:34:06.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Ciężkie czasy dla prasy. [Tak dla Szechter, jak dla Apfelbaum.] Drukuj Email
Wpisał: monsieurb   
12.12.2015.

Ciężkie czasy dla prasy. [Tak Szechter, jak Apfelbaum.]

 

Skoro Agora SA traci kasę pomimo 30-milionowej corocznej kroplówki z pieniędzy podatników, którą dostawała od PO za drukowanie ogłoszeń państwowych i administracyjnych, to co będzie teraz, bez tej kroplówki ?

 

 

http://monsieurb.neon24.pl/post/127984,ciezkie-czasy-dla-prasy

 

Uśmiech Anne Applebaum powoli znika. Jej małżonek już znikł a media które drukują Applebaum kurczą się niebezpiecznie. Agora SA już rok temu zastawiła swoja siedzibę w bankach a teraz Washington Post przenosi pracowników do mniejszych o 40% biur.

Lewicowi propagandziści, którzy wściekle oczerniają nowy polski rząd, mają coraz mniej czytelników, więc koncerny prasowe które ich zatrudniają tną koszty. Agora SA zastawiła w bankach swoją siedzibę na Czerskiej już rok temu, teraz Washington Post przenosi swoich pracowników do nowych biur, posiadających powierzchnię mniejszą o 40% w porównaniu ze starymi.

 Łącznikiem tych obu instytucji jest małżonka Radka Anne Applebaum, która produkuje się zarówno w Wyborczej jak i w Washington Post. To znaczy, Wyborcza przedrukowuje po prostu kawałki Applebaum z Washington Post. "Murzyńskość" ?

 Washington Post został przejęty w 2013 roku przez Jeffa Bezosa z Amazon. Amazon jest jak wiemy znany z kontroli kosztów, w polskich centrach logistycznych pracownicy zarabiają 10 PLN za godzinę plus obiad za 1 PLN.

 Dziennikarze Washington Post też szybko posmakowali reguł Amazona, tradycyjna siedziba Washington Post została sprzedana już w 2013 roku, do tego tygodnia Washington Post wynajmował ją jeszcze, ale właśnie w tym tygodniu dziennikarze i pracownicy przenoszą się do nowych, o wiele mniejszych biur, w tej samej dzielnicy miasta. Nowe biura są mniejsze o 40 % powierzchni i Washington Post nie ma już swojego budynku, tylko kilka pięter w większym kompleksie biurowym.

 Koledzy Applebaum, tacy jak np. Jackson Diehl, który obsmarował nas w Washington Post kilka dni temu, będą musieli teraz ścisnąć się bardziej w kupie i przypuszczamy, że nie będą już się czuć aroganckimi królami świata.

 

 Jackson Diehl ‏@JacksonDiehl 

Whoops, yet another article for the Polish foreign ministry to protest http://on.ft.com/1XSplfM via @FT

 

Agora SA też chyba przygotowuje się na przyjście jakiegoś Jeffa Bezosa, walne zgromadzenie spółki poszerzyło właśnie skład rady nadzorczej z aktualnie sześciu do maksymalnie dziesięciu osób.

No chyba, że ekspert konstytucjonalista Michnik chce przyjąć do rady nadzorczej spółki niezaprzysiężonych sędziów TK wybranych przez PO, którzy będą od tej pory orzekać z trybunału na Czerskiej ?

 Agora SA straciła 6 mln PLN w III kwartale tego roku. Wcześniej nie było lepiej. Skoro Agora SA traci kasę pomimo 30-milionowej corocznej kroplówki z pieniędzy podatników, którą dostawała od PO za drukowanie ogłoszeń państwowych i administracyjnych, to co będzie teraz, bez tej kroplówki ?

 Agora SA już przesunęła do osobnych spółek zależnych centrum kompetencyjne Praca i agencję marketingu internetowego SearchLab, co pachnie rychłą sprzedażą. A siedziba Agory jest już od ponad roku zastawiona w bankach.

 Mamy nadzieję, że Jeff Bezos wkroczy wkrótce do padającej Agory, przeniesie redakcję do Wołomina i będzie płacić dziennikarzom 10 PLN za godzinę plus 1 PLN za obiad. Na więcej chyba i tak nie zasługują.

Zmieniony ( 12.12.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.