Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 92 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Izrael arrow Ponad prawem: Jak Izrael prosperuje na bogactwach naturalnych Syrii.
Wednesday 23 September 2020 20:20:26.30.
migawki
 

  26.09.20 Bielsko Biała – comiesięczna Msza święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

26.09.20 Kielce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

27.09.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

25/26.09 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. CII – czyli sto drugie !!

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Ponad prawem: Jak Izrael prosperuje na bogactwach naturalnych Syrii. Drukuj Email
Wpisał: Lulu Mikhail   
15.12.2015.

Ponad prawem: Jak Izrael prosperuje na bogactwach naturalnych Syrii.

 

Above the Law: How Israel Thrives from Syria’s Natural Resources

http://www.almasdarnews.com/article/20616

 

http://i2.wp.com/www.almasdarnews.com/wp-content/uploads/2015/12/skimthermon.jpg?resize=702%2C336

 

Lulu  Mikhail      12 grudzień  2015      tłum.  RAM

 

Wzgórza Golan są terytorium syryjskim, okupowanym przez Izrael od 1967 roku, od czasów wojny sześciodniowej. Zostały zaanektowane w 1981 roku, pomimo sprzeciwu ONZ. Do dnia dzisiejszego, w stosunkach międzynarodowych i pod względem prawnym są uznawane jako obszar należący do Syrii, ale Izrael deklaruje je jako jego własność.

 

Izraelski upór okazał się bardzo dochodowy, jako e strefa obfituje w bogactwa naturalne - urodzajne ziemie, świetnie nadające się pod uprawę, źródła wody i obszary roponośne.

            Wzgórza Golan przyczyniają się do zaspokojenia 1/3 potrzeb Izraela na wodę. Zlewisko Wzgórz dostarczające wodę do Jordanu i jeziora Kinneret - głównych izraelskich zbiorników wodnych - jest obszarem, na którym występują długie okresy deszczu, szczególnie w miesiącach zimnych, a także od czasu do czasu w lecie. Jednakże terytorium nie ogranicza się do napełniania basenów w Izraelu. Jest także jedynym miejscem w Izraelu nadającym się do sportów zimowych - Mount Hermon Ski Resort. Szczyt ma wysokość 2800 metrów n.p.m., jest najwyższym szczytem w Syrii, ale Syryjczycy nie mogą się nim cieszyć. Ośrodek wypoczynkowy jest bardzo dochodowy i przyciąga co roku setki tysięcy turystów. (...)

            Pojawia się również kwestia ropy naftowej. Od dawna przypuszczano, że pod wzgórzami znajdują się duże jej ilości i ostatnie badania potwierdziły te przypuszczenia. Aktualnie realizowane są odwierty i pracami zajmuje się amerykańska spółka Genie Energy razem z jej izraelską filią Afek Oil and Gas. Izraelski kanał telewizyjny, Israel’s Channel 2 określił to wydarzenie jako "rewelacyjne odkrycie pod Wzgórzami Golan".

            I tak jest na pewno, tyle że korzystał będzie z tego przez wiele lat Izrael, jak i akcjoniści Genie Energy, czyli Rupert Murdoch, Dick Cheney i lord Jacob Rothschild. (...)

            USA popierają uprzejme prośby ONZ do Izraela, aby ten szanował prawa międzynarodowe, podczas gdy w tym samym czasie spółki takie jak Genie Energy używają okupowanych terytorium do ich przedsięwzięć - pokazując tym samym iż Pentagon jest sterowany przy pomocy korporacji. (...)

            Pozostaje jednak faktem przynależność Wzgórz Golan do Syrii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.