Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 49 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Dakowski arrow Quo vadis, Polonia Christiana?
Friday 03 July 2020 14:47:46.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Quo vadis, Polonia Christiana? Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
15.12.2015.

Quo vadis, Polonia Christiana?

 

Mirosław Dakowski

 

         Uwagi poniższe dotyczą głównie portalu PCh24, ale także całego środowiska.

Zalety portalu duże: przeciwstawia się zakłamaniu laickich me®diów, niektórzy z publicystów katolickich, nie zauważani przez główny ściek, mogą tu publikować. Teraz skupię się jednak na niepokojach związanych z tym, co i kogo PCh przemilcza.

Związana z PCh jest Krucjata Młodych, która czasem pojawia się na ulicach (widziałem w Warszawie i Wrocławiu, zapewnie bywają też gdzie indziej). Z pięknym, wielkim sztandarem i trzema, czasem pięcioma młodzieńcami przy nim.

Wielokrotne zaproszenia, z wielu ust i wielu środowisk płynące, by Krucjata Młodych włączyła się w uliczne Różańcowe Marsze Pokutne, zawsze kończyły się milczeniem lub odmową, a prywatnie westchnieniem „nie wolno nam stracić naszej specyfiki”. Na czym ta specyfika ma polegać, już się nie dowiedziałem.

W portalu PCh24 znajdujemy często notki o „demonstracjach PiS”, ostatnio przed 13 grudnia. Czemu jednak redaktor wycina wiadomości, że zaraz potem będą modlitwy różańcowe pod Agorą („Czerska”), przemarsz pod TVP i kolejne różańce? Pod TVP były też przemówienia znanych publicystów [Jadwiga Chmielowska, Wojciech Reszczyński, inni.. ]

Pod artykułem o „demonstracjach PiS” w PCh24 ja sam dwukrotnie korygowałem te niedopatrzenia (a znajomi też...), ale wszystkie zostały przez redaktora (admina) wycięte. Inne, mniejszej wagi notki, pojawiały się, więc to nie sprawa techniczna. Ani przekroczenia przepisów, które by eliminowały:

komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy”

Tak piszę admin PCH.

- Bo przecież nie obrażały!

 

Do pana Olejniczaka pisałem osobiście, poza portalami, m. inn. o takich, dziwnie tendencyjnych, zamilczeniach; o negowaniu roli Bractwa św. Piusa X w zachowaniu katolicyzmu w Kościele; o wielkiej ilości polskich myślicieli i publicystów katolickich i konserwatywnych, nie zauważanych przez PCh. To środowisko promuje głównie pisma Plinio Corrêa de Oliveira. To dobrze  - ale czemu taki monopol?

Zawsze pana Olejniczaka traktowałem jako sojusznika. Nie dostałem nigdy żadnej odpowiedzi. Ani z redakcji PCh, ani od samego p. Olejniczaka. Cóż, może nawał ważniejszych zadań, a może nieznajomość podstaw savoire vivre? Choć oba te tłumaczenia zadziwiają w środowisku pisującym o cywilizacji łacińskiej.  

Cóż to więc za trup w szafie tam, u nich, tak podśmiarduje? Znajomi z tego środowiska sugerują po cichu, że ten brak węchu (czy powonienia..) ma przyczyny trywialne: Pecunia non olet. Czyli czynione są wysiłki, by utwierdzić sponsorów z Tradition, Family and Property – TFP , że PCh to jedyne w Polsce środowisko walczące o wartości konserwatywne i tradycyjne. Zaś – baardzo w rzeczywistości nieliczna - Krucjata Młodych to jedyna Krucjata. Dlatego tak starannie i systematycznie wycinają (jak, za przeproszeniem Panów, Agora i Szechter) informacje o ulicznych Marszach Różańcowych, o Krucjacie za Ojczyznę itp.

Znana wśród koniarzy jest Poczta Węgierska: Jeździec galopuje stojąc na siodłach dwóch koni. Podziw i aplauz pań i panienek. Wreszcie trzeba jednak wskoczyć w jedno siodło. Ci opóźnieni w decyzjach, którego konia wybrać, czasem lądują na swym tyłku, na piasku, między końmi.

 

Szefowie PCh! Czas już chyba na decyzje:

-  czy wygodny sponsoring,

- czy walka o Prawdę, w Polsce i Kościele.

 

Szeregowi katolicy, czytelnicy i sympatycy PCh! Od Was zależy rozstrzygnięcie, którego konia - i kiedy - Szefowie wybiorą. 

Zmieniony ( 16.12.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.