Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 51 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Dakowski arrow Czemu "pijar" obecnej władzy jest tak laicki (antykatolicki) ?
Friday 03 July 2020 15:32:05.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Czemu "pijar" obecnej władzy jest tak laicki (antykatolicki) ? Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
15.12.2015.

Czemu „pijar” obecnej władzy jest tak laicki (antykatolicki) ?

Mirosław Dakowski

 

 Z głupiego rozpędu chciałem w tytule wstawić „PiS-u”, ale przecież większość wystarczającą do swobodnego (??) rządzenia uzyskała w Polsce Zjednoczona Prawica, nie PiS, prawda? I to  demokratycznie, panie Petru, Hartman, Szechter, Schultz (ten to już z UE, i też bezczelnie a głupio ujada).

Więc rząd i prezydent powinni się kierować wolą narodu, prawda?

I pozwolić ludziom dowiedzieć się u źródła, co robią rząd i prezydent, a nie zdawać się na relacje zakłamanych, wrogich tefałenów, Żaka – Solorza –Kroka,  czy TVP info. To wnuki komuny.

Relacje tefałenu o ślizganiu się Prezydenta RP na Wielkim Murze lemingi oglądały. Ale relacji TV chińskiej, uroczystej i pełnej pompy [por. TV kłamie!! PR kłamie!!! Co zobaczyły miliony Chińczyków, a nie pokazała TVP ] w „ten kraj” mało kto zauważył.

Czułem się nieswojo, gdy Ojciec Dyrektor na antenach TV Trwam i Radia Maryja opisywał perypetie tych rozgłośni, których ekipy usiłowały towarzyszyć Prezydentowi i Premierowi w wizytach zagranicznych – ale im odmówiono. Podobno Ojciec Dyrektor i dziennikarze  najpierw usiłowali uzyskać zgody urzędników PR-u rządu na relacjonowanie. Czy rzeczywiście „władza” (tj razem – rząd i urząd prezydenta) chciałaby dalej opierać się  na ekipie Stokrotek i Lisienków? Wątpliwe.  

Na 13 grudnia Ruch Kontroli Wyborów i Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaplanowały modły (w tym Różaniec przebłagalny) pod Twierdzą michnikoidalnych („Czerska”) i drugą - Twierdzą Zakłamania (TVP, Woronicza). Organizatorzy zawiadomili o tym pana B., odpowiedzialnego w PiS za takie imprezy. Sugerowali połączenie wysiłków, wspólną demonstrację.  

Na to odpowiedź była pośrednia, ale mocna: PiS równocześnie, ale gdzie indziej, organizuje „Marsz Wolności i solidarności”. Bez Mszy św. na początku... [Oczywiście?? ]. Doszli pod Trybunał Konstytucyjny – i tam rozwiązali  pochód nie mówiąc uczestnikom, że teraz na Czerskiej i pod TVP trwają modły różańcowe o usunięcie z mediów kłamstwa i nienawiści. Organizatorzy z PiS jakby bali się, czy nie lubili próśb Polaków o interwencję z Nieba w istotnych sprawach. Jakby przeważała u nich opcja „humanistyczna”: „MY sami, „tymi ręcyma...”.

Czyżbyśmy przez pomyłkę wybrali laików, (tj. ateistów, masonów itp)?? Stanowisko związanej (chyba) z PiS  TV Republika, promującej Żydów, masonów, laików itp. zadziwiło nas, katolików już dawniej: [por. ZDRADA . Ks. Stanisław Małkowski ocenzurowany. FOZZ też. ]

Czemu  pijar władzy nie dostrzega Ruchu Kontroli Wyborów ? Czy dlatego, że druga część nazwy to Ruch Kontroli Władzy? Chyba jednak też nie dlatego, że tatuś pana B. był znanym zakorzenionym w terenie działaczem PZPR na Pomorzu? A to całe RKW, bezczelnie patrząc tam na łapy w komitetach wyborczych – może utrudniło kolejny cud nad urną? Powtarzam: Odnoszę wrażenie, że ktoś-tam ważny jakby nie lubił tego członu: Ruch Kontroli Władzy. Tymczasem każda władza i na każdym szczeblu potrzebuje kontroli. W tym przypadku  jest to kontrola życzliwa i zatroskana o Polskę, nie zaś „nowoczesna”, czy „nowoczerska”. Odróżnijcie !!

 

Czy świeczki chanukowe  kontynuujące nową, żydowską tradycję w Polsce mają zniechęcać Polaków do pary prezydenckiej? Komu na tym zależy? [por.: Poseł Winnicki do rabina: nie zapalam świec chanukowych, nie obchodzę ramadanu, hinduskiego "holi"   oraz: Prezydent Izraela z małżonką née Sobańską - świeczki przed Żłóbkiem z Dzieciątkiem i Maryją Dziewicą  ]

Czy zapalanie kolejnych świec Adwentowych to już „ciemnogród”, a świeczki chanukowe – to postęp i tolerancja?

W ostatnich „wyborach” (w cudzysłowie, bo to jest jednak anty-logiczna farsa) doszło do władzy, jak sądzę, sporo Polaków  - katolików. Panowie, nie dajcie się wykołować! Można na „górę”, która owczym (?) pędem kieruje się na drogę postępu, wpłynąć, ich zawrócić, może nawet nawrócić. Gdy trza – to kopami. Zapewniam, że to skuteczne. Wypróbowane.

Zmieniony ( 15.12.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.