Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 134 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow "zmiana czasu" - tresura ludzi arrow Sejmowa Komisja Petycji odrzuca zniesienie czasu letniego. Totalnie ocipieli!
Wednesday 16 June 2021 14:06:08.33.
W Y S Z U K I W A R K A
Sejmowa Komisja Petycji odrzuca zniesienie czasu letniego. Totalnie ocipieli! Drukuj Email
Wpisał: Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE   
30.12.2015.

Sejmowa Komisja Petycji odrzuca zniesienie czasu letniego.

Totalnie ocipieli!

 

[por. http://serwis21.blogspot.com/2015/10/czas-zimowy-czas-letni-niech-to-bedzie.html ]

 

29 grudnia 2015 Sejmowa Komisja Petycji zajmowała się projektem ustawy Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE ws. zmiany ustawy o czasie urzędowym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej.

Poseł referent Grzegorz Raniewicz (PO), prezes Głównego Urzędu Miar, przedstawiciel biura analiz nie wypowiadali się jednoznacznie, w sprawie wskazując na konieczność wyważenia racji. Wskazywano na brak właściwych analiz. Głos de facto zniechęcający do petycji wyraził przedstawiciel ministerstwa rozwoju, który fałszywie twierdził iż autorzy petycji chcą wprowadzenia czasu letniego jako stałego. Tymczasem Stowarzyszenie zaproponowało właśnie zniesienie czasu letniego, co oznacza utrzymanie czasu naturalnego (zimowego). 

 

Skoro nie można było wyważyć racji, zaproponowano odrzucenie petycji. Głosu sprzeciwu nie było. Jedynie na koniec - by nie powstało wrażenie, że petycje są systematycznie odrzucane - zaproponowano, by wystąpić z wystąpieniem do rządu o przeprowadzenie stosownych analiz kosztów i efektów pod różnymi aspektami utrzymania czasu letniego, zwłaszcza że wkrótce rada ministrów będzie musiała podjąć rozporządzenie ws. następnych lat. Do złożenia takiego wystąpienia zobowiązał się przewodniczący Piechota. Zobaczymy czy dotrzyma słowa. Wystąpienie do premiera o zniesienie czasu letniego zapowiada z kolei Stowarzyszenie.

 

ZOB. http://serwis21.blogspot.com/2015/10/czas-zimowy-czas-letni-niech-to-bedzie.html

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.