Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 120 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Kultura 16 arrow Czy "eksperci" tacy jak Paweł Łoziński, Krzysztof Lang czy A. Fidyk - cenzorzy z TVP rokują nadzieje
Saturday 31 October 2020 21:02:58.31.
migawki
 

Biedne dziewczynki z Hitlerjugend! Tak je wychowała szkoła i kremówkowy katecheta: Zabij człowieka, póki nie może się bronić.

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci przeciw kłamstwom kowidowym pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Czy "eksperci" tacy jak Paweł Łoziński, Krzysztof Lang czy A. Fidyk - cenzorzy z TVP rokują nadzieje Drukuj Email
Wpisał: Piotr Zarębski   
02.01.2016.

Czy "eksperci" tacy jak Paweł Łoziński, Krzysztof Lang czy Andrzej Fidyk - cenzorzy z TVP rokują nadzieje -

 

Piotr Zarębski

Łódź

 

 

Szanowny Pan Minister

Prof. Piotr Gliński

 

Z niedowierzaniem przeczytałem o powołaniu "nowych" ekspertów Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, gdzie wśród rzeczywiście nowych nazwisk w ogromnej większości pozostali ci, którzy mieli bardzo negatywny wpływ na kształt Polskiej Kinematografii. Nie rokuje to nadziei na zmianę kierunku tematycznego z "rozrywkowego" na historyczno patriotyczny podkreślający polską tożsamość kulturową jaką publicznie Pan Minister zadeklarował.

 

Jednakże osobiście jestem zbulwersowany przedłużeniem tak ważnej funkcji eksperta w PISF osobom kompletnie skompromitowanym, którzy zasłynęli w cenzurowaniu mojego filmu o Rafale Gan-Ganowiczu w roku 1997 o czym informowały media nie tylko w Polsce. Oburzenie społeczne spowodowało, iż w tej sprawie odbyła się nawet debata w polskim parlamencie. W efekcie czego TVP zmuszona została do wyemitowania mojego filmu bez zmian cenzorskich (co ciekawe "złamano wówczas ramówkę"). 

 

Po tak głośnym skandalu, w tzw "wolnej Polsce" owe "autorytety" są nadal hołubione przez wszelkich ministrów odpowiedzialnych za kulturę i media w tym także szefów PISF. 

 

Moim zdaniem wiarygodność i intencje Pana Ministra będą weryfikowane czynami - między innymi KTO będzie reprezentował polską kulturę na wszelkich obszarach a szczególnie kto będzie decydował np o dotacjach wspierających produkcję polskich filmów. Jak na razie "eksperci" tacy jak Paweł Łoziński, Krzysztof Lang czy Andrzej Fidyk - cenzorzy z TVP nie rokują nadziei, by wreszcie w Polsce nadeszły oczekiwane zmiany na kluczowych i decyzyjnych stanowiskach.

 

Z poważaniem

Piotr Zarębski reżyser i producent filmowy, były ekspert Agencji Produkcji Filmowej

 

Łódź 20.12.2015

 

 
« poprzedni artykuł
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.