Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 94 gości
S T A R T arrow Ewolucjonizm arrow różne odmiany, różne kłamstwa arrow Homo habilis i Homo erectus żyli pośród chińskiej wczesnej kultury rolniczej 14 tysięcy lat temu?
Sunday 26 September 2021 12:06:24.40.
migawki

Niewolnik VAT-euszek o „karach” do UE: Mamy tu twarde stanowisko i stać nas na poniesienie finansowych kosztów tych absurdalnych i niesprawiedliwych względem obywateli Polski żądań.

W mediach m
ichałki. Czy to cisza przed burzą, czy też jesteśmy w oku cyklonu? Widać sens pojęcia Ogłuszające Milczenie.
================
Niedawno Minister Pandemii zapowiadał czwartą falę - na przełom sierpnia i września. A według najnowszych wyliczeńma ona nas "zalać" w połowie listopada, gdy będą, jak co roku, słoty, przeziębienia,chrypki i grypki...

 ===============

 
W Y S Z U K I W A R K A
Homo habilis i Homo erectus żyli pośród chińskiej wczesnej kultury rolniczej 14 tysięcy lat temu? Drukuj Email
Wpisał: Darren Curnoe   
16.01.2016.

Homo habilis i Homo erectus żyli pośród chińskiej wczesnej kultury rolniczej 14 tysięcy lat temu?

 

[Czyli - nie możemy od nich pochodzić, jak chcą ewolucjoniści... MD]

 

21.12.2015 Ludzie z jaskini rudego jelenia, uważani za wymarłych dwa miliony lat temu, żyli pośród chińskiej wczesnej kultury rolniczej 12 tysięcy lat p.n.e.

 

O historii rodzaju ludzkiego wciąż wiemy bardzo niewiele. Dowodzi temu najnowsze, rewolucyjne odkrycie australijskich archeologów. W 1989 roku w dwóch jaskiniach w południowo-zachodnich Chinach znaleziono skamieniałe ludzkie szczątki, należące do nieznanego do tej pory gatunku z rodzaju homo. Jego przedstawicieli nazwano wówczas roboczo „ludźmi z jaskini rudego jelenia

 „To przecież żadna rewolucja, takich odkryć było już mnóstwo” – mogliby wykrzyknąć sceptycy. Znalezione kości, w tym czaszka i kość udowa, przez wiele lat pozostawały zresztą poza obszarem zainteresowania zagranicznych archeologów, a ich wiek początkowo oceniano na ok. 100 tys. lat. Dopiero w 2012 roku znalezisko wróciło „do łask”. Zafascynował się nim archeolog Darren Curnoe z University of New South Wales w Sydney.

Jak się wkrótce miało okazać, chodziło o prawdziwą sensację. W czym tkwi wyjątkowość znaleziska? Kości należały do przedstawicieli nieznanego wcześniej gatunku, jak zakładali archeolodzy, spokrewnionego z naszymi prehistorycznymi przodkami – Homo habilis i Homo erectus. Dokładne zbadanie kości udowej odnalezionej w jednej z jaskiń dowiodło, że zauważone podobieństwo jest niezaprzeczalne.

Sęk w tym, że Homo habilis i Homo erectus wymarły około dwa miliony lat temu. Tymczasem z badań przeprowadzonych przez zespół australijskiego archeologa wynika, że nowo odkryty gatunek żył w dzisiejszej Azji zaledwie… 14 tys. lat temu. Dotychczas za najpóźniej wymarłych przedstawicieli rodzaju Homo uznawano Neandertalczyków i tzw. ludzi z Denisowej jaskini. Ci jednak wyginęli około 40 tys. lat temu.

Zdaniem Curnoe’a odkrycie jego zespołu otwiera nowy, azjatycki rozdział w zgłębianiu historii rodzaju ludzkiego. – Młody wiek znalezionych szczątków świadczy o tym, że ten prymitywny gatunek człowieka żył obok ludzi o bardziej współczesnym wyglądzie. A wszystko to działo się w czasach, gdy kształtowały się najstarsze chińskie kultury rolnicze – mówi naukowiec.

Wielce prawdopodobne, że geny najmłodszego z prymitywnych gatunków homo współtworzą także nasz genom. Homo sapiens i „ludzie z jaskini rudego jelenia”, jak roboczo nazwano „nowy-stary” gatunek, byli bowiem sąsiadami przez dziesiątki tysięcy lat.

– Jeżeli to prawda, to jest to odkrycie o znaczeniu globalnym, które zrewolucjonizuje sposób badań nad ewolucją człowieka – powiedział w rozmowie z prestiżowym „New Scientist” Michael Petraglia z University of Oxford.

Zmieniony ( 16.01.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.