Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 63 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Oświata oraz naukawcy 16 arrow Diabeł, gender i feminizm: w Sejmie o szkodliwych treściach w e-podręcznikach
Wednesday 03 June 2020 15:53:48.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Diabeł, gender i feminizm: w Sejmie o szkodliwych treściach w e-podręcznikach Drukuj Email
Wpisał: oswiata.abc   
25.01.2016.

Diabeł, gender i feminizm: w Sejmie o szkodliwych treściach w e-podręcznikach

 

15.1.16 http://www.oswiata.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/diabel-gender-i-feminizm-w-sejmie-o-szkodliwych-tresciach-w-e-podrecznikach

 

E-podręczniki promują gender, transseksualizm i okultyzm, a dalekosiężnym skutkiem ich oddziaływania będzie spadek efektywności polskiego biznesu - alarmują w Sejmie politycy i rodzice.

Swoją opinię o e-podręcznikach przedstawili: Jan Klawiter (poseł niezrzeszony), Anna Wiejak (fundacja Edukacja przez Media), Jacek Skrzypczak (portal prawy.pl), Katarzyna Chrzan (fundacja S.O.S. Obrony Poczętego Życia).

- W tych podręcznikach są takie właśnie elementy, jak okultyzm, dzieci czytają horoskopy i uczą się akceptować dopuszczalność antyspołecznych zachowań - ostrzegał poseł Klawiter. - Wprowadzana jest też względność w rozumieniu własnego ciała, transseksualizm. - tłumaczył, jako przykład tego ostatniego przytaczając sformułowanie: "Ciach, i wszyscy chłopcy wyglądają jak Julka".

Katarzyna Chrzan jako przykład książki, zawierającej szkodliwe treści podała podręcznik "Między Nami", jako przykład wymieniła opowiadanie o pakcie z diabłem. Chrzan podkreśliła, że rodzice mają konstytucyjne prawo, by decydować o tym, czego uczyć będą się ich dzieci.

Jacek Skrzypacz z portalu Prawy.pl alarmował z kolei, że materiały edukacyjne pełne są okultyzmu i ezoteryki, a brakuje w nich odwołań do wartości chrześcijańskich, które - jak stwierdził - akceptują wszyscy, niezależnie od wyznania i poglądów. Według Skrzypczaka promowanie takich postaw sprawia, że dzieci zaczynają wierzyć w moce, których istnienia nie potwierdzają żadne badania naukowe. W konsekwencji czyni je to bezbronnymi wobec zakusów wszelkiej maści szarlatanów, żyjących ze sprzedaży magicznych gadżetów.

A wziąłbyś cukierki od Szatana? - halloweenowe zabawy na cenzurowanym>>
         Jeżeli mamy dążyć do tego, by nasze społeczeństwo kierowało się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, takie treści powinny być usuwane - podkreślił redaktor.

Zwrócił także uwagę na inne niebezpieczne ideologie promowane przez e-podręczniki, w tym feminizm, którego przejawem jest przede wszystkim umieszczenie w krytykowanych materiałach zdjęć Lady Gagi. Jak podkreśla redaktor, lansowanie takich postaw może przynieść bardzo negatywne skutki dla polskiej gospodarki.

 - Prezentowanie feminizmu, a co za tym idzie podważanie roli matki, podważanie roli ojca, zmiany rodziny, promowanie postaw, w których dzieci ustalają zasady sprawia, że - w momencie, kiedy one dorosną, pójdą do pracy - nie chcą podporządkować się szefowi, nie chcą tworzyć przyjaznego klimatu w miejscu pracy, co ma wpływ na polski biznes - mówi, pytając czy do takiej kultury mamy dążyć.

- Te podręczniki, zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej, zabijają w dzieciach wrażliwość. Powodują, że te dzieci nie są wychowywane do odpowiedzialności, tylko eliminują tę odpowiedzialność - alarmowała natomiast Anna Wiejak z fundacji Edukacja przez Media - Te dzieci  w przyszłości nie będą w stanie podejmować decyzji, one pójdą do wróżki - ostrzegała. Zapowiedziała, że do MEN trafi list z prośbą o usunięcie szkodliwych treści z materiałów edukacyjnych.

 Nagranie z konferencji prasowej>>

 
« poprzedni artykuł
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.