Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 22 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow wojny globalistów 16 arrow Niepokojąca eskalacja niemiecka, czyli więcej bomb atomowych dla NATO. Dziwna sprawa ISIS.
Tuesday 26 May 2020 02:36:39.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Niepokojąca eskalacja niemiecka, czyli więcej bomb atomowych dla NATO. Dziwna sprawa ISIS. Drukuj Email
Wpisał: Maurizio Blondet   
02.02.2016.

Niepokojąca eskalacja niemiecka, czyli więcej bomb atomowych dla NATO. Dziwna sprawa ISIS.

 

Inquietante escalation tedesca: più atomiche alla NATO

 

 

Można też postawić pytanie - po co się to robi: po to by walczyć z ISIS czy też po to aby go uratować? 

 

http://www.maurizioblondet.it/inquietante-escalation-tedesca-piu-atomiche-alla-nato

 

 Maurizio Blondet       31 styczeń 2016       tłum. RAM

 

            Bez informowania opinii publicznej - w oczekiwaniu na przewidziany na czerwiec szczyt NATO  w Warszawie - niemieckie dowództwo wojskowe i jeden z niemieckich think- tank "dyskutują nad rozmieszczeniem broni nuklearnej przeciwko Rosji" - taką informację podaje dobrze poinformowana strona internetowa German Foreign Policy.http://www.german-foreign-policy.com

 

Niemiecka Federalna Akademia ds. Bezpieczeństwa (Bundesakademie für Sicherheitspolitik - BAKS), która jest organem rządowym a nie prywatnym, zaproponowała aby dotychczasową "strategię nuklearna NATO poddać pod dyskusję", mając na uwadze, to, co określa jako "neo - imperialną agresję Moskwy" w Europie Wschodniej. 

"Rosja coraz to bardziej prezentuje się jako potęga anty - zachodnia", a to sprawia, że staje się rzeczą konieczną "zintensyfikowanie ćwiczeń wojskowych z bronią jądrową".

(vedi: Karl-Heinz Kamp: Die Agenda des NATO-Gipfels von Warschau. Bundesakademie für Sicherheitspolitik, Arbeitspapier Sicherheitspolitik 9/2015).

 

Rozbrojenie nuklearne w Europie  zostało określone jako "nierealistyczne", skutkiem czego, doktryna "odstraszania nuklearnego" zaznaje "ponownego rozkwitu", jak było to w czasach zimnej wojny.

 

Polski F-16 podczas ćwiczeń  z głowicami nuklearnymi  - Ghedi, 2014

 

         Niemiecki think - tank podkreśla, że NATO może liczyć na poczucie odpowiedzialności Niemiec wobec Paktu Atlantyckiego, w tej sprawie  (sic). Budeswehr będzie kontynuować zaopatrzenie w "systemy przenoszenia" amerykańskiej broni jądrowej znajdującej się w Niemczech, "nie zważając na wysoki koszt" operacji (sic).

            I rzeczywiście niemieckie siły lotnicze regularnie biorą udział w ćwiczeniach o nazwie SNOWCAT - Support for Nuclear Operations With Conventional Air Tactics, podczas których niemieckie tornado szkolą się w przeprowadzaniu ataków nuklearnych. Już wkrótce głowice nuklearne zmagazynowane w Buechel (Nadrenia Palatynat), gdzie ma siedzibę 33 - eskadra Air Force, zostaną zmodernizowane.

            Modernizacja obejmie zastosowanie "bardzo zaawansowanych systemów naprowadzających" a łączna siła niszcząca broni nuklearnej będzie 80 razy większa od bomby zrzuconej na Hiroshimę. Na pytanie co stanie się z "kontrolą uzbrojenia nuklearnego", dokument BAKS odpowiada, że "jest ona oczywiście podporządkowana" ekspansji atomowych arsenałów wojskowych. (...)

            Podczas wywiadu udzielonego w grudniu, generał Hans-Lothar Domrose, dowódca sił NATO w Brunssum  w Holandii, poparł gorąco broń nuklearną jako "składnik odstraszania", jakoże według generała, znajdując się w obliczu "alarmującej" polityki Putina, istnieje ryzyko, że "NATO stanie się zbyt słabe, a Putin zbyt silny". (...)

            Również niemiecki SWP - Stiftung Wissenschaft und Politik  mówi o tym, że "jest możliwa integracja broni nuklearnej", jaka dysponuje NATO, w sensie zrealizowania "silniejszych relacji pomiędzy bronią konwencjonalną i nuklearną". Precyzuje, pisząc dalej że:  systemy zdolne do przenoszenia broni atomowej powinny być bardziej  zaangażowane w scenariusze szkoleniowe" i że "ćwiczenia powinny odbywać się częściej i stawać się o wiele bardziej realistyczne". (...)

            Stiftung Wissenschaft und Politik   martwi się aby ewentualny udział Niemiec w pracach ONZ nad zakazem użycia broni jądrowej nie spowodował, że "Niemcy zostaną przeciągnięte na stronę krajów zamierzających poprzeć zakaz i tym samym tego rodzaju stanowisko, wyizolowałoby Berlin od jego partnerów i sojuszników".

            Potwierdza się dalej, że poddawanie w dyskusję "odstraszenia nuklearnego" byłoby "w sprzeczności z NATO, które jest sojuszem nuklearnym". Również niemiecki minister obrony nawołuje do reaktywacji "atomowego odstraszania".

 

To totalne i nieoczekiwane przystąpienie Niemiec do jak najbardziej szaleńczych, wrogich posunięć dyktowanych przez Waszyngton i jastrzębi z NATO jest zrozumiałe, kiedy dowiadujemy się kto kieruje Stiftung Wissenschaft und Politik.

Volker Perthes, niemiecki neocon 

 

Otóż tą osobą jest profesor Volker Perthes. To właśnie jemu i jego spiskowi anty-Assad poświęcił sensacyjny artykuł - pełen dokumentacji, pochodzącej z całym prawdopodobieństwem od wywiadu syryjskiego, jak nie rosyjskiego - Thierry Meyssan. Ujawnia on ambicje Berlina co do rozczłonkowania Syrii i późniejszego udziału Niemiec w biznesie jej odbudowania. Oto fragmenty artykułu Meyssana:

 

"Kiedy w dniach 5-8 czerwca 2008, podczas corocznego spotkania grupy Bilderberg - 5 lat przed rozpoczęciem wojny - ówczesna Sekretarz Stanu USA Condoleezza Rice przedstawiła jego uczestnikom konieczność obalenia rządu Syrii, towarzyszyli jej: dyrektorka organizacji Arab Reform Initiative, Bassma Kodmani (przyszła założycielka Syryjskiej Rady Narodowej) i dyrektor SWP - Volker Perthes.

            (...) 5 października 2011, Volker Perthes - w odpowiedzi na zaproszenie  ze strony amerykańskiego Departamentu Stanu -  wziął udział w konferencji za zamkniętymi drzwiami , zorganizowanej przez Turkish Industry & Business Association (Tusiad) i przez prywatny wywiad amerykański Stratfor - na temat symulacji opcji energetycznych Turcji wraz z możliwymi relacjami innych ośmiu  państw, pośród których również Niemiec.

            W konferencji wzięło udział 10 najbogatszych osób w Turcji i Taner Yildiz - ówczesny minister ds. energii - człowiek, którego rolą miało być udzielenie pomocy rodzinie Erdogan w zorganizowaniu sfinansowania wojny przy pomocy kradzionej przez Daesh/ISIS ropy.

            W styczniu 2012, Jeffrey Feltman (dziś druga pod względem ważności osobistość w ONZ), a w 2012 pracujący w amerykańskim Departamencie Stanu - poprosił Volkera Perthesa o zrealizowania projektu mającego na celu opracowanie schematu przyszłego reżymu w Syrii. Podczas następnych 6 miesięcy miały miejsce spotkania w wyniku których przedstawiono raport po Konferencji w Genewie. Projekt ten przedstawiał szkic całkowitej i bezwarunkowej kapitulacji Syrii, co póżniej stało się obsesją ONZ, tj. od kiedy Jeffrey Feltman został mianowany dyrektorem ds. politycznych ONZ, w lipcu 2012".

 

Cały artykuł Meyssana można przeczytać pod linkiem: http://www.voltairenet.org/article190103.html

 

Dostanie się Feltmana do władz ONZ - oznacza pojawienie się tam amerykańskiego żydowskiego neocon, z rodu Nuland i Wolfowitz - który zajmuje się naginaniem instytucji transnarodowych do celów neocon, pragnących destabilizacji krajów islamskich.

            Nawet jeżeli Perthes nie jest Żydem, to jednak utrzymuje on stanowisko Berlina na pozycji "Assad must go", jest dumny ze swej wrogości do Iranu, zainstalował w Stambule razem z Erdoganem “Syrian Support Transition Network” i utrzymuje Niemcy po stronie Bractwa Muzułmańskiego.

            Jest również jednym z tych, którzy starają się zniweczyć negocjacje w sprawie pokoju w Genewie, umieszczając Niemcy po stronie Saudytów, Erdogana i Bractwa Muzułmańskiego - mając na celu opóźnianie całej sprawy, wiedząc , że czas pracuje na niekorzyść Putina i jego ograniczonych z powodu niskich cen ropy, możliwości ekonomicznych. (...)

            Niemcy popychają Europę w kierunku kolizji z Moskwą u boku "bardzo dziwnych sojuszników", jakoże 7 stycznia turecki dziennik będący w bliskich relacjach z partią AKP Erdogana -Daily Sabah, zaczął przebąkiwać o przymierzu "Turcja - Izrael - Arabia Saudyjska, mającym na celu przeciwstawienie się Assadowi, Iranowi i Rosji".

http://www.dailysabah.com/diplomacy/2016/01/07/turkey-saudi-arabia-israel-a-new-alliance-in-the-region 

 

Do tego samego podejrzanego celu - do jakiego dąży NATO - służy zaproszenie Asha Cartera, ministra obrony USA , skierowane w stronę Włoch, aby te wzięły udział w wojnie "przeciwko ISIS".

            "Włochy muszą być aktywniejsze przeciwko ISIS" - wezwał szef Pentagonu. Już od dłuższego czasu "Wielki Sojusznik" usiłuje wplątać  nas w wojnę, a już w sposób wyjątkowy w Libii. Któregoś dnia ukazała się wręcz wiadomość, że ISIS w Libii przygotowuje samoloty by zbombardować Włochy:

 http://jforum.fr/2015/12/lybie-daesh-se-dote-dune-flotte-aerienne  )

 

 Następnego dnia pojawiła się wiadomość o okrętach ISIS gotowych do zaatakowania Włoch.

            Wiadomości jak powyżej mogą być jak najbardziej prawdziwe, jakoże USA umieściły na wierzchołku libijskiego chaosu własnych ludzi - zaczynając od "generała" Haftara, obywatela amerykańskiego, po przywódcę libijskich terrorystów Abdelhakima Belhadja.

             Ten ostatni jest postacią szczególnie interesującą - członkiem Al-Qaedy w Afganistanie i w Iraku, terrorystą-pomocnikiem NATO-wskim podczas bombardowań mających na celu obalenie Kadaffiego.

            Został nagrodzony przez Johna McCaina za zasługi oddane Stanom Zjednoczonym a dziś mówi się o nim, że jest szefem ISIS i Państwa Islamskiego w Libii.

            Belhadj grozi za podobne określenia sądem, jakoże usiłuje uchodzić za tzw. "islamistę umiarkowanego", aby w ten sposób uzyskać miejsce w jednym z rządów libijskich, oczywiście w tym pod protekcją Waszyngtonu, któremu tak znakomicie służył.

Szczegóły udokumentowane przez Globalresearch pod linkiem:

 http://www.globalresearch.ca/washingtons-al-qaeda-ally-now-leading-isis-in-libya/5435574

 

            Według Wikispooks, Abdelhakim Belhadj nadzorował zamordowanie przez ISIS 21 chrześcijan koptyjskich w lutym 2015.

 

https://wikispooks.com/wiki/Abdelhakim_Belhadj  

 

 A tu: McCain nagradza Belhadija, ex członka Al Qaedy, uważanego aktualnie za przywódcę ISIS w Libii.

 

(…) Operacja anty-Assad kosztowała tak wiele USA, że jest rzeczą całkowicie zrozumiałą, że obecnie Ameryka nie będzie skłonna z niej zrezygnować.

            Jak napisał Washington Post w czerwcu ubiegłego roku, CIA "przeprowadziła przeciwko Assadowi jedną z największych tajnych misji" , kosztującą około miliarda dolarów rocznie, kwoty będącej częścią o wiele większych na to wydatków, pochodzących z finansowań Arabii Saudyjskiej, Qataru i Turcji.

 

Merkel z Aimanem Mazyek, szefem muzułmanów w Niemczech

 

Podczas gdy Erdogan oskarża następny rosyjski samolot o pogwałcenie tureckiej przestrzeni powietrznej, czy przypadkiem nie dąży do sfabrykowania casus belli w zgodzie z Waszyngtonem?  (...)

            Kurdowie, którzy zwalczają ISIS ogłosili w zaszłym tygodniu, że wojska amerykańskie przejęły kontrolę na pasem startowym w Rmeilan, w Syrii Pólnocno-Wschodniej i że prowadzą prace nad jego przedłużeniem. Pas został przekazany Amerykanom przez Kurdów z YPG - pomimo że znajduje się on na terytorium Syrii, nie zapytano o pozwolenie rządu Assada, ani nie zawiadomiono o tym Rosjan.

            Można więc postawić pytanie - po co się to robi: po to by walczyć z ISIS czy też po to aby go uratować?

Zmieniony ( 03.02.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.