Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 107 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Kibice, sport, igrzyska 18+ arrow Dlaczego Andżelika Kerber nie gra dla Polski
Thursday 25 February 2021 22:25:29.32.
migawki

Różaniec za Ojczyznę przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

W środę 24-go, piątek 26-go i sobotę 27-go Suche Dni Wielkiego Postu.

Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

  W styczniu otworzono na tej stronie [czy przeczytano do końca i ze zrozumieniem?] dwa miliony 84 tysiące artykułów. Kolejny rekord. Propagujcie więc, proszę, szczeg. wśród znajomych przestraszonych i tracących nadzieję. Powinna im pomóc. Żebyśmy w lutym wyrównali tę liczbę, a będzie o 10% dni mniej...

  My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Dlaczego Andżelika Kerber nie gra dla Polski Drukuj Email
Wpisał: Michał Miłosz   
03.02.2016.

Dlaczego Andżelika Kerber nie gra dla Polski

 

Michał Miłosz  1 luty 2016 Dlaczego Andżelika Kerber nie gra dla Polski  [Prawy]

 

Nowa zwyciężczyni Australian Open Andżelika Kerber to prawdziwa sensacja. Tenisistka jest obywatelką Niemiec, ale ma dwa paszporty: polski i niemiecki. Urodziła się w Polsce i się do niej przyznaje. Dzisiaj wszyscy, którzy ją hejtują i wyzywają od volksdeutscha powinni sobie zdać sprawę z jednego – chciała grać dla Polski, ale przy takich "działaczach", jacy są w Polskim Związku Tenisowym nie miała na to szans.

 
Trudna droga do finału

` To nie był dla Andżeliki Kerber łatwy turniej. Australian Open rozpoczęła od meczu z Japonką Misaki Doi . Zdołała w nim obronić dwie piłki meczowe i wygrać. Wśród pokonanych przez nią na Australian Open znalazła się między innymi Wiktoria Azarenko. A w wielkim finale spotkała się z samą Sereną Williams. Rakietę numer jeden, liderkę światowego rankingu, która w półfinale pokonała Agnieszkę Radwańską. I Kerber z nią wygrała. Co dodajmy nigdy (łącznie siedmiokrotnie) nie udało się Agnieszce Radawańskiej. Niestety paradoksalnie sukces Kerber nie jest to sukces polskiego tenisa, a zawdzięczamy to naszym wspaniałym działaczom sportowym.

 

Mogła grać dla Polski

 

- Wnuczka prosiła, żeby przedstawić dla niej ofertę i w tym czasie odmawiała reprezentowania Niemiec w Pucharze Federacji. Cały czas miała nadzieję na występy dla Polski. Niestety nic konkretnego nie otrzymała i po tym czasie zdecydowała się grać dla naszych zachodnich sąsiadów – opowiadał mediom dziadek Andżeliki Kerber Janusz Rzeźnik.

         To że dzisiaj ona mówi, że - Będę grać dla Niemiec, ale serce mam w Polsce. Mam paszporty obydwu państw. Po długotrwałych debatach wyszło na to, że dopiero po czteroletniej karencji mogłabym teraz reprezentować barwy Polski. – to może brzmi to bardzo gorzko Andżelika.

Zwyciężczyni Australian Open ma rodzinę w podpoznańskim Puszczykowie, w którym jest zameldowana. Co więcej, jak mówi dyrektor Akademii Tenisowej Andżeliki Kerber w Puszczykowie Henryk Gawlak - Bardzo często media przedstawiają Andżelikę jako Niemkę polskiego pochodzenia, a to nieprawda. Ona ma polski paszport, w Polsce płaci podatki, jej rodzice są Polakami. Jest klasyfikowana na liście Polskiego Związku Tenisowego.

 

Sportowcy na eksport i hejtem w swoich

 

Polscy sportowcy to zgoła niczym budowlańcy i opiekunki dla dzieci jeden z najlepszych produktów eksportowych. Wielu z nich nigdy by nie zaistniało, innych układy i układziki w polskim sporcie mało nie wykończyły psychicznie.

Inna słynna tenisistka, Caroline Woźniacki też wolałby grać pod polskim, a nie duńskim sztandarem, ale też się nie dało.

         Tenisistka urodziła się w Danii, ale jest córką pary sportowców pochodzących z Podlasia. Co więcej wrócili oni do kraju i mieszkają w Białej Podlaskiej.

         Łukasz Podolski wolałby grać dla reprezentacji Polski w piłce nożnej, a takiej szansy nigdy nie dostał. Ten chłopak z Gliwic prosił o możliwość szansy sprawdzenia w kadrze Polski, jednak jej nie dostał. Efekt – jest dzisiaj jednym z najlepszych zawodników Bundesligi i kadry Niemiec. Podolski chciał grać dla Polski, dlaczego nie gra? Warto zapytać PZPN. Łukasz gra dla Niemców z dwóch powodów - odrzucenia przez PZPN i ze względów czysto sportowych.

         W zasadzie sportowców można podzielić na tych którzy mieszkając za granicą i walczą pod polską flagą jak: Gołota, Adamek, Szpilka, czy Fonfara, tych którzy przyznają do polskości, jak Wozniacki, Kerber, czy Podolski oraz takich którzy mają to gdzieś – jak Mirosław Klose, czy Dariusz Michalczewski, który całą zawodową karierę przewalczył pod flagą Niemiec i dopiero ostatnią walkę przegrał pod polskim sztandarem i wrócił, żeby nas teraz pouczać w kwestii praw mniejszości seksualnych, czy imigrantów. Kiedy Artur Szpilka mówi o nim volksdeutsch ma sporo racji. Ciekawe, że o ile fala ściekowego hejtu leje się na pierwszą i drugą grupę sportowców, to tych, którzy w pełni świadomie wypinają się na swoją polskość ten hejt omija.

 Andżelika Kerber płaci tutaj podatki. To powinno zamknąć usta wielu hejterom, chociaż nie zamknie.

Warto przypomnieć, że "sztukmistrz z Londynu" czyli były minister finansów Jacek Vincent Rostowski nie miał ani polskiego obywatelstwa, ani tu nie płacił podatków, ani nie miał PESEL-u i NIP-u. I jakoś hejtu na niego nie wylewano. Cóż, był żyjącym z naszych podatków politykiem, zamiast pracującą na siebie sportsmenką.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.