Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 46 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Warszawa 15 arrow Hanna Gronkiewicz Waltz jak lwica: Tęcza PEDAŁÓW a SKRA. Dekret Bieruta bis.
Saturday 04 July 2020 21:36:39.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Hanna Gronkiewicz Waltz jak lwica: Tęcza PEDAŁÓW a SKRA. Dekret Bieruta bis. Drukuj Email
Wpisał: Waltz   
22.02.2016.

Hanna Gronkiewicz Waltz jak lwica:

Tęcza PEDAŁÓW a SKRA. Dekret Bieruta bis.

 

http://serwis21.blogspot.com/2016/02/klub-skra-wywaszczony-przez-wadze.html

 

SKANDAL!

Hanna Gronkiewicz Waltz jak lwica walczyła o tęczę na Placu Zbawiciela, ale warszawski klub „Skra” z 95-letnią tradycją jej nie interesuje.

Na skutek skandalicznych działań HGW klub przestanie istnieć, ponieważ władze Warszawy odebrały mu prawo do terenu.
Mistrzyni Świata oraz rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk nie ma gdzie trenować, musi więc przenieść się do klubu AZS AWFiS w Gdańsku.

Oskarża jednocześnie prezydent Warszawy o wydanie „dekretu Bieruta BIS”, nieuczciwość oraz przekazywanie mediom fałszywych informacji.

W liście do prezydent Warszawy Anita Włodarczyk pisała m.in.:

„Zwracam się do Pani, by nie przedstawiać mediom i sądowi fałszywych informacji, że Klub nie realizuje działalności sportowej. Ja jestem tego żywym przykładem. Są też inni... Mamy plany rozwoju. Apelujmy do Pani o zaniechanie działań zmierzających do wywłaszczenia Klubu. To, co robi Miasto wobec Klubu, jest w istocie dekretem Bieruta BIS. Nam bowiem już raz w latach czterdziestych odebrano stadion przy ul. Powązkowskiej dekretem Bieruta.

Twierdzenie, że Miasto wywłaszcza Klub w interesie społecznym, jest naszym zdaniem dalece niestosowne, wręcz obraźliwe dla Klubu z takimi tradycjami... Klub podatkami utrzymuje Miasto, mimo że to Miasto winno wspierać Klub w jego społecznej misji. Opłaty publiczne z terenu Skry to blisko 1 mln zł rocznie. Obiecała Pani zwolnienia z tych opłat, a zamiast tego je podwyższyła i to bezprawnie. To nie jest fair" – tak zakończyła swój dramatyczny list Włodarczyk.

Warszawa wygoniła mistrzynię. Włodarczyk zmienia klub

 

Anita Włodarczyk po pięciu latach reprezentowania stołecznej Skry teraz przenosi się do AZS AWFiS Gdańsk.

 

zob. też: http://www.przegladsportowy.pl/lekkoatletyka,anita-wlodarczyk-przenosi-sie-do-azs-awfis-gdansk-,artykul,646953,1,287.html

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.