Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 75 gości
S T A R T arrow Kościół arrow postępy postępu 16 arrow "Ksiądz narodowiec" opuści Zakopane
Saturday 05 December 2020 10:07:12.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
"Ksiądz narodowiec" opuści Zakopane Drukuj Email
Wpisał: przełożeni   
24.02.2016.

"Ksiądz narodowiec" opuści Zakopane

 

http://www.wyszperane.info/2016/02/24/ksiadz-narodowiec-opusci-zakopane/

 za:  http://www.goral.info.pl/aktualnosci/polityka/item/2385-ksiadz-narodowiec-opusci-zakopane

 

Niecałe 3 dni trwała posługa kapłańska ks. Jacka Międlara w Zakopanem. Znany ze swoich narodowo – patriotycznych poglądów, dotychczasowy wikariusz wrocławskiej parafii św. Anny został przeniesiony do Zakopanego. Jednak nie zagości dłużej pod Giewontem.

Ksiądz Międlar do Zakopanego przybył w sobotę wieczorem. Na drugi dzień wziął udział w organizowanych przez Stowarzyszenie Obóz Narodowo – Radykalny Podhale obchodach 69. rocznicy ostatniej walki i śmierci mjr Józefa Kurasia „Ognia”. W spotkaniu tym przy pomniku „Ognia” i jego podkomendnych w Zakopanem, duchowny wziął udział prywatnie.

Sytuacja ta nie spodobała się jego przełożonym ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, którzy zdecydowali o ponownych przenosinach duchownego.

Decyzja ta nie podoba się podhalańskim narodowcom. Maciej Trebunia Tutka, jeden z liderów ONR na Podhalu, stwierdza że przenoszą go tylko za to, że nie odmówił modlitwy wiernym, którzy go o to poprosili.

– Ksiądz Jacek w ogóle miał nie brać czynnego udziału w uroczystościach, ponieważ takie dyspozycje wydał mu proboszcz. Jednak po namowach wielu osób, którzy rozpoznali go w tłumie i bardzo prosili żeby się z nimi pomodlił, ugiął się i zmówił modlitwę. Jakby to wyglądało gdyby jako ksiądz odmówił wiernym wspólnej modlitwy? Jaki byłby z niego ksiądz? – pyta retorycznie Maciej Trebunia Tutka, dodając, że przełożeni księdza Jacka uginają się pod naporem lewackiej propagandy.

Ksiądz Międlar znany jest ze swoich poglądów, które wygłaszał podczas narodowych wieców m.in. z okazji 11 listopada 2015 r. w Warszawie lub podczas anty imigranckiej demonstracji we Wrocławiu. W mocnych słowach mówił, że islam jest ogromnym zagrożeniem dla chrześcijańskiej cywilizacji. Nawoływał, by nie wpuszczać uchodźców do Polski. Oficjalnie sprzeciwiał się także organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i manifestacji Komitetu Obrony Demokracji.

Postawa księdza Międlara nie spodobała się liberalnym mediom, które zarzucały duchownemu angażowanie się w politykę. W wyniku nagonki władze zgromadzenia zakazały ks. Międlarowi publicznego głoszenia swoich poglądów. Został on przeniesiony do Zakopanego, które jednak musi opuścić. W obronie duchownego stanęło środowisko prawicowe.

Ks. Jacek Międlar, który święcenia kapłańskie otrzymał w zeszłym roku należy do Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Duchowni z tego zgromadzenia w Zakopanem pracują w parafii na Olczy pw. Matki Bożej Objawiający Cudowny Medalik.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.