Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 86 gości
S T A R T arrow Kościół arrow postępy postępu 16 arrow Z ostatniej chwili - profanacja kościoła w Krakowie - Szanty...
Saturday 05 December 2020 09:48:51.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Z ostatniej chwili - profanacja kościoła w Krakowie - Szanty... Drukuj Email
Wpisał: br Michał (Jan Legocki)   
27.02.2016.

Z ostatniej chwili – profanacja kościoła w Krakowie – szanty...

 

Sprzedaż biletów oraz organizacja koncertu pieśni żeglarskich w katolickiej świątyni w okresie Wielkiego Postu???

 

Z ostatniej chwili – profanacja kościoła w Krakowie – Sprzedaż biletów oraz organizacja koncertu pieśni żeglarskich w katolickiej świątyni w okresie Wielkiego Postu???

by antyk2013

Z Krakowa otrzymaliśmy niesłychaną wieść:

Ktoś u Ojców Augustianów zdecydował się w okresie Wielkiego Postu  (pobierając jeszcze za to pieniądze ze sprzedaży biletów), zrobić z kościoła salę koncertową, co jest surowo zakazane przez prawo kanoniczne! Przepisy Świętego Kościoła Katolickiego mówią to: http://www.kkbids.episkopat.pl/uploaded/an%2014/V.pdf

A oto reklama "imprezki":

Szanty w kościele św. Katarzyny w Krakowie ( Ojcowie Augustianie)

http://www.shanties.pl/program.html

27 lutego (sobota)
Kościół Św. Katarzyny w Krakowie , ul. Augustiańska 7
godz. 15.00 koncert tradycyjnych pieśni morskich "Odpłynął Tom do Hilo" (D6)
prowadzenie: Jacek Jakubowski
wystąpią: Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny” i Norweski Chór Szantowy „Slogmaakane”

Bilety po cztery dychy..
http://www.rezerwacje.hals.krakow.pl/Bilety/Sala/24

Jest to również łamanie żeglarskiej solidarności: Większość żeglarzy, to katolicy, dla których takie dzielenie środowiska jest obrzydliwe.  A sam fakt – gorszący.

Osoby, które chciałyby się dowiedzieć szczegółów na temat łamania przez Ojców Augustianów wyraźnych zakazów zawartych w obowiązujących parafię regulacjach oraz okazywania komercyjnie intratnego lekceważenia tradycji Wielkiego Postu zachęcamy do kontaktu telefonicznego z:

- Ekonomem br Michałem (Janem Legockim) tel. 602178767, z organizatorem "imprezy" panem Jackiem Sajką tel. 601417887 i o. Markiem Krzysztofem Donajem (proboszczem parafii pod wezwaniem św. Katarzyny) tel. 504195036 lub 124325541. Opinie można do parafii wysłać też faxem 124312779.

Czy mamy powielać zachowania, które doprowadziły już na Zachodzie do spustoszenia Winnicy Pańskiej oraz do pustych kościołów? Czy mamy się bezczynnie przyglądać?

Zmieniony ( 27.02.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.