Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 114 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow wspomnienia arrow Ojciec
Sunday 25 October 2020 11:26:17.30.
migawki
 

25.10.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Ojciec Drukuj Email
Wpisał: Andrzej   
03.03.2010.

Ojciec

Jeszcze w latach 70-tych czy na początku 80-tych, kiedy mieszkałem w Polsce ojciec wypowiedział takowe zdanie: "ty synu jesteś taki bojowy i zdecydowany na emigrację, ale pamiętaj, ze wszędzie to rządzi k... i złodziej". Podczas mojego pierwszego pobytu w RP po tzw. upadku komuny Mu to przypomniałem. Nic sie nie mylił. Jeśli chodzi o Jego poczucie humoru to po tym jak na Pana stronie ukazała się informacja o takim specjaliście w "krawiectwie miarowym ciężkim" (co został ministrem od Atomów md) to przypomniał mi sie ojciec. W latach 70, któregoś zimowego wieczora, była godzina 20 i ojciec jeszcze pracował. Ktoś o tej późnej porze dobijał sie do drzwi. To lokalny przedstawiciel władzy, czyli milicjant. Przyszedł wlepić ojcu mandat 20 zlp, że o tak późnej porze jeszcze pracuje zamiast odpoczywać. Ojciec rad nie rad zapłacił karę i przestał pracować. Jego żona a moja matka pyta Go potem kto to był i co chciał. Ojciec opowiedział Jej o tym mandacie. Na to matka: "i Ty głupi mu zapłaciłeś?". Ojciec z nieukrywaną satysfakcją wyjaśnił: "tyle to ja mu nie dałem. Przecież ćwiartka (wódki) kosztuje 19,50 zl no to dałem mu 19,50 ".
Andrzej

Zmieniony ( 18.06.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.