Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 16 gości
S T A R T arrow Ewolucjonizm arrow Neo-darwinizm arrow Czy "urodzili się pierwsi super Polacy" - poczęci w szklance?
Thursday 13 August 2020 02:18:01.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Czy "urodzili się pierwsi super Polacy" - poczęci w szklance? Drukuj Email
Wpisał: dobrerecenzje   
05.03.2016.

Czy "urodzili się  pierwsi super Polacy" - poczęci w szklance?

Maciej Giertych – „Ewolucja, dewolucja, nauka”

http://dobrerecenzje.pl/maciej-giertych-ewolucja-dewolucja-nauka-wyd-fronda

Na pewno każdy z nas w szkole uczył się o Darwinie – twórcy teorii ewolucji, zgodnie z którą wszystkie gatunki pochodzą od wcześniejszych form na drodze, którą nazwał selekcją czyli eliminowaniem tego co w normalnych warunkach jest niezdolne do życia lub nieprzydatne.

Wątpiących w „teorię” ewolucji nazywają ignorantami, ponieważ wypowiadali się sceptycznie na jej temat. Wśród nich znaleźli się ateiści jak np. Alexis Carrel, Harold Clayton Urley czy Wolfgang Pauli.

Tygodnik Wprost napisał, że „Urodzili się  pierwsi super Polacy”. Chodzi mianowicie o selekcję embrionów zapłodnienia in vitro, której zadaniem jest „wyhodowanie” idealnego człowieka, zaś te wadliwe wyrzucane są do zlewu lub do zamrażarki. Czyż to nie przerażające? W jakich czasach my żyjemy? Żyjąc w środowiskach chrześcijańskich nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że pozwala się zabijać płody z wadą, a w niedługim czasie być może też starców i inwalidów, bo staną się ciężarem dla rodziny.

Darwin opublikował książkę pt. „Pochodzenie człowieka” w której pisze, że „słabi będą eliminowani, a ci co przeżyją zwykle tryskają zdrowiem”. W czasie II Wojny Światowej obozy zagłady były wykorzystywane przez hitlerowskich naukowców do zbrodniczych eksperymentów medycznych na ludziach, bowiem Hitler był zwolennikiem darwinizmu. Obrońcy teorii ewolucji przeciwstawiają się chrześcijańskiej nauce, bo istotą nauczania Jana Pawła II było przypomnienie, że człowiek to jedyna istota stworzona na obraz i podobieństwo Boga.

Autor książki w bardzo inteligentny sposób opisał ewolucję, dewolucję i naukę, jak również zwolenników i przeciwników tych teorii.

Książka ma miękką oprawę oraz liczne i bardzo kolorowe zdjęcia zwierząt, ptaków, jak również portrety sławnych i uczonych noblistów. Książka powstała na podstawie konferencji w Parlamencie Europejskim z dnia 11 października 2006 roku na temat nauczania teorii ewolucji w szkołach Europy. Zawiera 170 stron i sześć rozdziałów, ważniejsze teksty podkreślone są tłustym drukiem aby czytelnik mógł uchwycić istotę teorii.

Bardzo zachęcam do przeczytania, bo to interesująca lektura.

[A można kupić już od 25 złotych... MD]

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.