Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 104 gości
S T A R T arrow Kościół arrow postępy postępu 16 arrow Wreszcie Religia Ogólnohumanistyczna! "The House of One". - W Berlinie
Saturday 05 December 2020 10:25:37.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Wreszcie Religia Ogólnohumanistyczna! "The House of One". - W Berlinie Drukuj Email
Wpisał: pastor Gregor Hohberg   
19.03.2016.

Wreszcie Religia Ogólnohumanistyczna! The House of One”

 

 

W Berlinie powstanie wspólna ”świątynia” trzech religii

 

W Berlinie powstanie wspólna ”świątynia” trzech religii

 
CzarnaLimuzyna  , 18 marca 2016
 
W oryginale - oryginalne zdjęcia
 
Drżyjcie nietolerancyjni. Już wkrótce wasze dzielenie ludzi ze względu na rasę, kulturę, religię nie będzie miało sensu. W Berlinie, na żyznej glebie multikulturowości, powstaje właśnie międzywyznaniowy wspólny dom trzech religii (wywodzących się od wspólnego ojca Abrahama). Różnorodność staje się rzeczywistością.
Dom jedności powstanie na placu, który jest jednym z najstarszych placów Berlina. Miejsce wybrane pod budowę ma znaczenie symboliczne. W tym właśnie miejscu, w pierwszej połowie XIII wieku został zbudowany kościół św. Piotra, który był jedną z pierwszych budowli Berlina. Uszkodzony w czasie II wojny światowej został rozebrany przez komunistyczne władze NRD w 1964 roku. Miasto, które odziedziczyło działkę po upadku muru berlińskiego w 1989 roku, wydało już swoją zgodę na budowę domu, w którym mają znaleźć się: kościół, meczet i synagoga, a także wspólna sala konferencyjna. 

W budynku będą znajdować się pomieszczenia wspólne. W opisie prezentowanych pomieszczeń pojawia się określenie „multi-wiara”.

Kierownicy duchowi projektu „The House of One” mówią wspólnym głosem: Ten dom stanie się domem równości, pokoju i pojednania.

 Grafika zjednoczenia

 

The association “House of Religions – Dialogue of Cultures “is an excellent and hitherto unique platform for different religious and cultural communities.

Autorem pomysłu jest protestancki pastor Gregor Hohberg. W projekcie wspieranym przez władze Niemiec uczestniczą: Gmina Żydowska Berlina i Kolegium Abrahama Geigera, Forum Dialogu Międzykulturowego, reprezentujące islam w rozumieniu ruchu Gülen. Warto wspomnieć, że Abraham Geiger (1810 – 1874), niemiecki rabin, jeden z twórców judaizmu reformowanego, pragnął uczynić judaizm integralną częścią kultury europejskiej.

Kolegium Abrahama Geigera przy Uniwersytecie w Poczdamie istnieje od roku 1999. Kolegium finansowane jest ze środków publicznych i prywatnych, przez Rząd Federalny, Konferencję Ministrów Edukacji i Kultury Krajów Związkowych i Kraju Związkowego Brandenburgia, oraz przez Centralną Radę Żydowską w Niemczech oraz ze środków fundacji Leo Baecka. Pierwsza ordynacja rabiniczna miała miejsce w Dreźnie w roku 2006.

Kolegium Abrahama Geigera jest członkiem Światowej Unii dla Judaizmu Postępowego (WUPJ) i posiada akredytację Central Conference of American Rabbis.

Przeglądając stronę Kolegium Abrahama Geigera znalazłem w zakładce „Otwartość i pluralizm” następujący fragment: „Egalitaryzm i integracja społeczna osób LGBT są istotną częścią naszej filozofii i praktyki”.

Wynika z niego, że judaizm liberalny nie jest tak zacofaną religią jak katolicyzm, dlatego można powiedzieć, że kroczy odważnie z duchem postępu, a być może nawet nieznacznie go wyprzedza.

Kolegium Abrahama Geigera świadomie kształci kadrę duchowego przywództwa dla Europy i poza nią.

“The task of providing rabbis and spiritual leaders, not only for Germany, but also for much of Europe is the first and most important step in the ongoing renewal of the country’s Progressive Jewish community, which will have a profound impact not only on the larger community, but given Germany’s influence, also on the vitality of Reform Judaism throughout the continent.”
Rabbi Eric H. Yoffie, Past President, Union for Reform Judaism

Zmieniony ( 19.03.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.