Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 68 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Mądra JOLA w POLSCE 15 arrow Japonia, projektanci i twórcy Fukushima, doradzą hucpiarzom z ministerstwa energii. POLSKIEGO.
Saturday 05 December 2020 12:32:38.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Japonia, projektanci i twórcy Fukushima, doradzą hucpiarzom z ministerstwa energii. POLSKIEGO. Drukuj Email
Wpisał: hucpiarze   
22.03.2016.

Japonia, projektanci i twórcy Fukushima, doradzą hucpiarzom z ministerstwa energii. POLSKIEGO.

 

[o tym piszą OFICJALNIE pt: „Polska jest zdeterminowana”... brrrr.  M. Dakowski]

==============

http://energetyka.wnp.pl/polska-jest-zdeterminowana-aby-zrealizowac-program-jadrowy,269827_1_0_0.html

 

- Polska jest zdeterminowana, aby zrealizować program energetyki jądrowej i zrobić to dobrze. Liczymy na wymianę najlepszych praktyk z państwami takimi jak Japonia, które dysponują wieloletnim doświadczeniem w tej branży - powiedział Andrzej J. Piotrowski, wiceminister energii.

Taką deklarację minister  Andrzej J. Piotrowski złożył podczas seminarium zorganizowanego wspólnie przez Ministerstwo Energii RP oraz Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu Japonii. Celem spotkania była wymiana polskich i japońskich doświadczeń w prowadzeniu dialogu społecznego oraz budowaniu kadr dla programu jądrowego.

Ambasador Japonii Shigeo Matsutomi podkreślił, że energetyka jądrowa jest jedną z podstaw japońskiego systemu energetycznego.

- Dzisiaj rząd, uwzględniając potrzeby energetyczne kraju oraz zobowiązania wynikające z paryskiego porozumienia klimatycznego, dąży do ponownego uruchomienia kolejnych reaktorów. Jesteśmy również zainteresowani dzieleniem się naszą wiedzą i doświadczeniem – mówił Shigeo Matsutomi.

Uczestnicy seminarium zaznaczyli, że wysoko wykwalifikowane kadry są niezbędne zarówno dla samej elektrowni jądrowej, jak i dla rozwoju nauki, przemysłu czy usług dla energetyki jądrowej. Stworzenie i wdrożenie skutecznego programu rozwoju zasobów ludzkich jest istotnym i kompleksowym zadaniem, które należy realizować w oparciu o doświadczenia międzynarodowe, między innymi japońskie.

W trakcie spotkania uczestnicy dyskutowali o komunikacji ze społeczeństwem i roli informacji społecznej w projekcie jądrowym. Podkreślono, że akceptacja społeczeństwa jest kluczowa i warunkuje powodzenie programu jądrowego. Badania społeczne zrealizowane na zlecenie ME w grudniu 2015 r. wskazują, że za energetyką jądrową opowiada się aż 51 proc. Polaków. [kłamią, łobuzy !! propagują, potem pytają tych skołowanych. MD]

Podczas dyskusji podkreślano, że szczególną wagę należy przywiązywać do tworzenia realnej współpracy ze społecznościami lokalnymi regionów, w których mogłyby powstać elektrownie. Wychodzenie naprzeciw ich oczekiwaniom oraz rzetelność i terminowość prowadzonych działań, pozwalają na zbudowanie zaufania, będącego podstawą dla akceptacji społecznej.

Strona japońska na podstawie porozumień dwustronnych, już od 6 lat [Fuku: 11 marca 2011 md] dzieli się swoimi doświadczeniami w zakresie energetyki jądrowej. Obejmuje ono m.in. szkolenie i planowanie rozwoju zasobów ludzkich, edukację i informację społeczną. Wymiana doświadczeń obejmuje również kwestie bezpieczeństwa, które są kluczowe dla każdego programu jądrowego na świecie.

=============

Poniżej parę [schowanych na stronie propagandystów] komentarzy:

 

neutron”: To nie jest żaden program jądrowy, tylko ch...wy. Reszta się zgadza. Zwłaszcza determinacja.

 

Gość_ds_*

 A może ktoś oblatany w zbiórkach gotówki np. na Facebooku zainicjuje zrzutkę na opłacenie wycieczki do Fukushimy.
Aktywnymi uczestnikami będą Strupczewski i inni najwięksi zwolennicy budowy w Polsce elektrowni jądrowej.
W programie wyjazdu obowiązkowo:
- wielogodzinne kąpiele morskie
- wędkowanie i konsumpcja ryb z okolic Fukushimy
- wypady do okolicznych lasów i smakowanie na miejscu zebranego runa - najlepiej przy ognisku.
Wypadowi powinna towarzyszyć ekipa telewizyjna, dokumentująca reakcje i ukontentowanie uczestników wycieczki, a po powrocie do PL okresowe wieloletnie badania medyczne pokazujące brak wpływu atomu na zdrowie.
Po tym okresie można zarządzić referendum w sprawie budowy elektrowni jądrowej.

Zmieniony ( 22.03.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.