Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 57 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Obrona Terytorialna arrow Można sobie kupić np. Glock 19, Magnum 45, AKM, AKMS, AR-15. - Sprawdźcie, mężczyźni !
Friday 28 February 2020 12:36:59.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Można sobie kupić np. Glock 19, Magnum 45, AKM, AKMS, AR-15. - Sprawdźcie, mężczyźni ! Drukuj Email
Wpisał: TK   
24.03.2016.

Można sobie kupić np. Glock 19, Magnum 45, AKM, AKMS, AR-15.

 

Dostałem mail’em. Nie sprawdzałem. Ale wiem, jak trudno nawet spełnić wymagania „przepisów” by broń trzymać w domu..

 

Sprawdźcie, mężczyźni !

 

Może dobrze byłoby poinformować czytelników, że według polskiego prawa, każdy dorosły, zdrowy, praworządny obywatel może uzyskać tzw. sportowe pozwolenie na broń palną. Od 2011 zezwolenie nie jest uznaniowe i policja nie może zablokować jego wydania na podstawie swojego kaprysu.

Dokument ten zezwala na zakup KILKU sztuk broni (rewolwery, pistolety, karabiny, karabinki) o kalibrze do 12 mm oraz trzymanie tej broni w domu wraz z amunicją. Można kupić każdy typ broni samopowtarzalnej (nie automatycznej, czyli nie można strzelać serią), np. Glock 19, Magnum 45, AKM, AKMS, AR-15.

TK.

====================

Uzupełnienia:
Procedura uzyskania zezwolenia jest dość żmudna ale absolutnie możliwa. Główne wymogi to spędzenie sporej ilości czasu na strzelnicy. Ale... od 1939 nie było łatwiej o zezwolenie na broń, zwłaszcza, że policja utraciła możliwość uznaniowości.
Co najważniejsze utrzymanie licencji co prawda wymaga spełnienia wymogu brania udziału w określonej ilości zawodów strzeleckich rocznie (według mnie da się to spełnić w 3-4 weekendy) ale nie wymaga uzyskania jakiś specjalnych wyników - czyli każdy kto się zapisze do klubu strzeleckiego i postrzela sobie w te 3 - 4 weekendy (jakoś się trzeba szkolić, broń przestrzelać przecież) to licencję będzie miał.
Ważne, że broń się przechowuje w domu wraz z amunicją. 
Co ciekawe to od roku 2014 można przewozić pistolety i rewolwery ZAŁADOWANE w kaburze gdy się udaje na strzelnicę, oczywiście :) (byle nie w komunikacji publicznej, bo tam tylko pistolet w kaburze, a magazynek w kieszeni).
Cały koszt procedury zależy od klubu strzeleckiego ale w 2200 zł się powinno zmieścić (jak się łącznie wyda 3500 zł to i jakiś niezły pistolet z paczką amunicji się też kupi).

Co do przeświadczenia, że trudno jest zezwolenie uzyskać - władze tak właśnie chcą aby poddani myśleli.
TK
Zmieniony ( 24.03.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.