Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 49 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Socci arrow Bergogliowy Wielki Czwartek
Thursday 20 February 2020 11:40:19.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Bergogliowy Wielki Czwartek Drukuj Email
Wpisał: Antonio Socci   
25.03.2016.

Bergogliowy Wielki Czwartek

[czyli : Wielki Czwartek Franciszka]

 

Bergoglio tak bardzo przyzwyczaił się do nieposłuszeństwa względem papiestwa, że aktualnie ignoruje również to, co sam jako papież mówi.

 

BERGOGLIO E' COSI ABITUATO A DISOBBEDIRE AL PAPA CHE ORA DISOBBEDISCE ANCHE A SE STESSO

 

Antonio Socci     24 marzec 2016    tłum. RAM

https://www.facebook.com/Antonio-Socci-pagina-ufficiale-197268327060719/

 

Kiedy podczas uroczystości w Wielki Czwartek – papież Bergoglio myje nogi muzułmanom i hinduistom − ignoruje to, co sam jako papież wcześniej potwierdził  − jako że reguła − którą on sam podpisał – mówi, że pasterze mogą "wybrać biorących udział w obrządku spośród wszystkich członków ludu Bożego" (a zatem spośród członków Kościoła)

 

Podczas obrzędu  w Wielki Czwartek − w odniesieniu do muzułmanów – pojawia się szczególny  problem  o wymowie symboliczno−politycznej, jako że gest uklęknięcia i mycia nóg ich współwyznawcom przez Zwierzchnika Kościoła Katolickiego, odbierają jako znak uległości i podporządkowania się chrześcijan względem islamu.

 

Oprócz tego, istnieje jeszcze jeden błąd teologiczny popełniany w tym momencie przez papieża Bergoglio.

 

Po raz trzeci (a zatem od samego początku pontyfikatu) Bergoglio akcentuje ten rytuał jako odrębny od Mszy "in Coena Domini",  która  powinna być celebrowana przez biskupa w Katedrze razem z umyciem nóg 12 księżom. Bergoglio – modyfikując obrzęd – stawia w cieniu tajemnicę tego świętego dnia, jaką jest USTANOWIENIE EUCHARYSTII I KAPŁAŃSTWA.

       Ustanowienie obydwu tych sakramentów w Wielki Czwartek − od trzech lat − jest przez Bergoglio przesłaniane powtarzającą się manifestacją socjologiczno – polityczną, w której protagonistą jest on sam i imigranci (jako że to oni są głównym tematem jego homilii).

 

Należy przy okazji zauważyć, że Papież Franciszek z okazji wielkoczwartkowych obrzędów jest w stanie uklęknąć 11 razy pod rząd.

 

Kiedy nie ma Eucharystii, znikają wszystkie problemy zdrowotne Bergoglio z nogami … Czyż nie jest to dziwne?

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.