Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 33 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Współcześni męczennicy arrow Islamscy porywacze spełnili groźby. Ojciec Thomas Uzhunnalil został ukrzyżowany. W Jemenie. [uzup.]
Wednesday 21 October 2020 06:21:04.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Islamscy porywacze spełnili groźby. Ojciec Thomas Uzhunnalil został ukrzyżowany. W Jemenie. [uzup.] Drukuj Email
Wpisał: kardynał Schönborn   
27.03.2016.

Islamscy porywacze spełnili groźby. Ojciec Thomas Uzhunnalil został ukrzyżowany

 

2016-3-27 Wielka Niedziela

http://wmeritum.pl/porwany-islamistow-ojciec-thomas-uzhunnalil-zostal-ukrzyzowany-jemenie/139096

 

Islamiści którzy porwali księdza spełnili swoje groźby i ukrzyżowali Thomasa Uzhunnalila w Wielki Piątek w Jemenie. Poinformował o tym w Wigilię Paschalną w Wiedniu kardynał Schönborn –podaje gazeta „salzburg.com”.

 W piątek, 4 marca, doszło w Jemenie do islamistycznej agresji wymierzonej w katolików. Uzbrojone komando napadło na klasztor i zamordowało cztery siostry misjonarki miłości. Porwano również kapłana, którego los długo pozostawał nieznany.

W mediach pojawiła się informacja według której salezjanin miał być w rękach islamistów chcących go ukrzyżować w Wielki Piątek. Ludzie na całym świecie modlili się w intencji księdza, aby jego porywacze się nawrócili i zrezygnowali ze swoich zbrodniczych planów.

===========================================

Siostrom wielokrotnie grożono

Cztery zakonnice , które zginęły w tej krwawej masakrze pochodziły z Indii, Kenii i Rwandy . Matka przełożona przeżyła napaść, udało jej się ukryć przed napastnikami – potwierdził to raport Fundacji Ekumenicznej ” Pro Oriente „. Zostanie ona przeniesiona do klasztoru w innym kraju.

Według biskupa wielokrotnie grożono siostrom z klasztoru Matki Teresy w Aden. Jednak mimo wszystko dalej chciały trwać w swojej posłudze i kontynuować swoje powołanie.

Pozostałymi ofiarami dżihadystów byli pracownicy domu opieki, wiele z nich to etiopscy imigranci. Napastnicy najpierw zastrzelili strażnika, po czym wbiegli do budynku i zabili pracujące tam siostry zakonne, pielęgniarki, kierowców oraz kucharzy, którzy się tam znajdowali.

Morderstwo wywołało w całym Aden nastrój „grozy i smutku” – powiedział biskup Hinder . Praca sióstr z klasztoru Matki Teresy była bardzo wysoko ceniona w Aden.

Źródło: salzburg.com, infoans.org

========================

http://www.pch24.pl/indyjscy-biskupi--uprowadzony-w-jemenie-ks--tom-uzhunnalil-zyje-,42347,i.html#ixzz44wjpG1eC

 

4 kwietnia:

Pochodzący z Indii salezjanin ks. Tom Uzhunnalil, który przed miesiącem został uprowadzony podczas zamachu terrorystycznego w Jemenie żyje i jest bezpieczny - poinformowała minister spraw zagranicznych Indii, Sushma Swaraj. Informację tę potwierdziła Konferencja Biskupów (CBCI) w komunikacie podkreślając, że Swaraj wraz z rządem intensywnie pracują nad rychłym uwolnieniem księdza i w tym kierunku prowadzone są wszelkie możliwe działania. [Bandyci żądają 1 miliona dolarów]. MD]

 

 

Zmieniony ( 05.04.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.