Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 29 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Izrael 16-18 arrow Izrael  supermocarstwo w dziedzinie systemów bezpieczeństwa. Superpotenza della sicurezza
Wednesday 21 October 2020 00:54:42.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Izrael  supermocarstwo w dziedzinie systemów bezpieczeństwa. Superpotenza della sicurezza Drukuj Email
Wpisał: NoGeoingegneria   
29.03.2016.

Izrael – supermocarstwo w dziedzinie systemów bezpieczeństwa

 

[ Chronili: • Fukishima Nuclear Power Plant, Japan]

 

Israele superpotenza della sicurezza

 

http://www.nogeoingegneria.com/tecnologie/sistemi-radar/israele-superpotenza-della-sicurezza/

 

 

Redakcja strony:  NoGeoingegneria

Portale contro le manipolazioni climatiche ed ambientali

Portal przeciwko ingerencjom w procesy klimatyczne i środowiskowe

 

28 marzec 2016     tłum. RAM

 

Wydaje się, że ataki cybernetyczne i zamachy jihadzistów są ze sobą w "ścisły sposób" powiązane.

 

Do podobnego wniosku doszła Cytegic, korporacja izraelska wyspecjalizowana w "cyber intelligence" i bezpieczeństwie systemów komputerowych, która opublikowała sprawozdanie analizujące ataki terrorystyczne i  aktywność cyber–terroryzmu przed i po zamachach.

 

http://cytegic.com/

 

Cytegic Special Intelligence Update - Belgium Terror Attack     March 23,  2016

http://cytegic.com/wp-content/uploads/2016/02/Cytegic-Intelligence-Report-Belgium-Terror-Attack.pdf

 

"High−profile organizations mainly the government, media, banking and defense sectors should be on high alert for cyber-attacks in the coming weeks".

 

"W nadchodzącym tygodniu− ważne instytucje − należące do rządów, środków masowego przekazu, banków i sektora obronnego powinny być w stanie wysokiej gotowości z powodu możliwych cyber−ataków".

 

Gazety, jak np. Il Foglio sugerują konieczność zwrócenia się Europy z prośbą do premiera Netanyahu o przejęcie "zarządzania" bezpieczeństwem na kontynencie europejskim. (...) Natomiast L'Unita namawia do zaaplikowania w Europie "modelu izraelskiego"  w odniesieniu do spraw bezpieczeństwa i pyta "czy jesteśmy do tego gotowi?".

 

Otóż świat od dłuższego czasu jest gotowy do powierzenia własnego "bezpieczeństwa" Izraelowi, co więcej już to zrobił.

                                                                  ***

                                                               Artykuł napisany w roku 2007.

 

 

Izrael będzie "czuwał" nad amerykańskim arsenałem nuklearnym

 

US Nuclear Weapons Being 'Guarded' By Israel

http://rense.com/general83/being.htm

 

Michael Collins Piper

 

Zwolennicy Izraela w Ameryce z pewnością ucieszyli się na wiadomość o tym, że korporacja izraelska – Magal Security Systems – będąca częściowo w posiadaniu rządu Izraela – zajmuje się aktualnie zapewnianiem bezpieczeństwa najważniejszych obiektów obrony nuklearnej jak również magazynów broni tego typu w USA.

 

Magal − obecnie największa na świecie spółka działająca w sektorze bezpieczeństwa – rozpoczęła swą karierę jako sekcja Israeli Aircraft Industries − IAI i była kontrolowana częściowo przez rząd Izraela.

 

 W ostatnich latach Magal stała się spółką notowaną na giełdzie, jednakże IAI (a co za tym idzie rząd Izraela) są ciągle jeszcze w posiadaniu sporej ilości akcji tej cieszącej się dużym sukcesem firmy – więc oznacza to, że rząd Izraela realnie będzie kontrolował bezpieczeństwo amerykańskiej broni nuklearnej.

            Osoby popierające Izrael powiedzą, że jest to świetny pomysł, jakoże utrzymuje się, że Izrael jest najwierniejszym sprzymierzeńcem Ameryki jaki istnieje na świecie. Jednakże są również krytycy tej decyzji, uważający, że jest rzeczą niewłaściwą powierzenie w ręce obcego kraju, nadzwyczaj−wrażliwego bezpieczeństwa arsenału atomowego USA −  a już szczególnie − powierzenie go w ręce Izraela, który do dzisiaj oficjalnie dementuje jego zaangażowanie w produkcję tego typu broni.

 

Jakby nie było, wachlarz usług świadczonych przez spółkę Magal na całym świecie jest bardzo szeroki. Po tym jak korporacja − przy pomocy kompleksowego systemu korzystającego z super−nowoczesnej  technologii "space age" zapewniła bezpieczeństwo 90 % izraelskich granic – miał miejsce jej rozwój na skalę międzynarodową.

 

Trzeba zauważyć, że Magal zajmuje się nie tylko bezpieczeństwem amerykańskich instalacji nuklearnych, ale również bezpieczeństwem większości tego rodzaju struktur w Europie Zachodniej i w Azji. [W Azji szczególnie troskliwie dbała o bezpieczeństwo Fukushima Dai-czi. MD]

Ponadto, firma izraelska odpowiada za bezpieczeństwo lotniska O’Hare w Chicago i w ostatnich 15 latach dostarczyła także systemów  bezpieczeństwa dla londyńskiego Buckingham Palace – rezydencji królowej Elżbiety. Również 90 % amerykańskich więzień, chronionych przez aparaturę elektroniczną posiada ją od spółki Magal.

 

Magal chwali się, że jej klienci na całym świecie powierzyli  jej bezpieczeństwo: granic, lotnisk, terenów przemysłowych, centrum komunikacyjnych, instalacji militarnych, zakładów karnych, agencji rządowych, posiadłości i rezydencji VIP, biurowców oraz magazynów i składowisk.

Trudno byłoby znaleźć duży kraj lub duże przedsiębiorstwo, które nie oddało w ręce fachowców z Magal bezpieczeństwa ich działalności.

            Oczywiście Magal nie jest firmą małą. Podczas gdy 27 % jej obrotu to rynek izraelski, 35 % pochodzi z rynku amerykańskiego, na którym jest najsilniejsza.

            Przewiduje się na przyszłość, że obecność spółki Magal w Ameryce znacznie wzrośnie, jako że firma otwarła filię również w Waszyngtonie, DC, mającą za cel promowanie jej systemów dla amerykańskich agencji federalnych

i przed członkami Kongresu, którzy są odpowiedzialni za finansowanie federalne przedsięwzięć gwarantujących nadzór i bezpieczeństwo na wszystkich szczeblach: lokalnym, stanowym i krajowym.

 

Ze względu na fakt, że aktualny szef amerykańskiego Homeland Security, Michael Chertoff jest nie tylko zagorzałym zwolennikiem Izraela, ale także synem kobiety mającej bardzo silne powiązania z tym krajem – włącznie z pracą dla EL AL, izraelskich linii lotniczych – spółka Magal, w części będąca własnością Israeli Aircraft Industries, z pewnością zostanie wsparta przez kontrahentów z Waszyngtonu, mających możliwość przydzielania lukratywnych kontraktów z zakresu bezpieczeństwa.

 

Na dzień dzisiejszy Magal posiada w USA 4 spółki od niej zależne : 2 w Kaliforni − Stellar Security Products, Inc.  i Perimeter Products Inc., 1 w Nowym Yorku − Smart Interactive Systems, Inc. I 1 w stanie Virginia − Dominion Wireless, Inc.

 

W ostatecznym rozrachunku spółka izraelska kontroluje 40 % światowego rynku systemów ochrony obwodowej i obecnie opracowuje projekty ochrony ropociągów.

            Twierdzi się, że Magal jest zainteresowana również nadzorem wodociągów na całym świecie, a szczególnie w USA. I rzeczywiście wydaje się dąży ona do przyznania sobie monopolu na nadzór amerykańskich rezerw wodnych.

            19 lipca, amerykańska Environmental Protection Agency − Agencja Ochrony Środowiska za kadencji Busha, zapowiedziała "współpracę" z izraelskim Ministerstwem Infrastruktur w celu polepszenia "bezpieczeństwa systemu zaopatrzenia w wodę w USA i w Izraelu". Jakoże Magal jest bardzo ceniona w Izraelu, łatwo można sobie wyobrazić, że to właśnie ona zajmie się czuwaniem nad amerykańskimi rezerwami wodnymi.

 

            Klienci korporacji MagalS3 http://www.magal-s3.com/

 

"The following clients have purchased security systems from Magal S3, its associated companies and / or partners. This list represents only a fraction of our installations. Due to the confidential nature of the security requirements of our customers, we cannot publish names and / or site locations".

 

"Klienci wymienieni na liście nabyli systemy bezpieczeństwa od Magal S3, od spółek z nią stowarzyszonych i/lub od jej partnerów. Lista zawiera jedynie część zrealizowanych przez nas instalacji. Ze względu na poufny charakter wymagań naszych klientów, nie wolno nam publikować nazw i lokalizacji".

 

U.S. Air Force Bases (22), USA

USA – Federal Reserve Bank

Department of Energy, USA

• Houston Lighting & Power – South Texas Project, USA

• Los Alamos National Laboratories and Sandia National Laboratories, USA

• Louisiana Power & Light – Waterford 3 Nuclear Station, USA

• Naval Reactor Facility, USA

• New York Power Authority, USA

• Niagara Mohawk Power Corp., USA

• Omaha Public Power District, USA

• Pennsylvania Power & Light, USA

• Philadelphia Electric Co. – Peach Bottom Atomic Power Station, USA

• Portland General Electric – Trojan Nuclear Plant, USA

• Public Service Electric & Gas Co. Salem Nuclear Station, USA

• Public Service of New Hampshire – Seabrook Station, USA

• South Carolina Electric

 

Magal also helps provide ‘security’ to numerous nuclear installations throughout the world. What follows is an abbreviated list:

 

Magal pomaga także w zagwarantowaniu "bezpieczeństwa" licznym obiektom jądrowym na całym świecie. Poniżej skrót listy:

• OPG Used Fuel Facilities, Canada

• Pickering Nuclear Generation Station, Canada

• Pickering Used Fuel Facility, Canada

• Western Used Fuel Facility, Canada

• Egyptian Nuclear Research Center, Egypt

• HEW, Germany

• KWU Nuclear Research Center, Germany

• RWE, Germany

• Vattenfall, Germany

• BARC, India

• Fukishima Nuclear Power Plant, Japan

 

i inne obiekty

 

PDF Magal Klienci (pełna lista) Magal S3 − Representative Client List (6 stron pod linkiem)

http://www.magal-s3.com/contentManagment/uploadedFiles/about_Magal/Magal_reference_1115.pdf

 

Civil Airports, Civil Seaports, Utilities, Oil and Gas, Nuclear, Municipalities & Public Safety, Commercial & Industrial, Government, VIP Market, Roads, Bridges, Tunnels & Railways, Military, Banking, Borders

 

Lotniska cywilne, morskie porty cywilne, usługi komunalne, przesył ropy i gazu, obiekty jądrowe, bezpieczeństwo publiczne, handel

i przemysł, obiekty rządowe, VIP, bazary, drogi, mosty, tunele i kolej, obiekty wojskowe, bankowość, granice

 

"Bezpieczny Świat"

Magal Security Systems markets and applications  https://youtu.be/TQ_hsIF19lU

 

źródła:

 

http://formiche.net/2016/03/26/isis-tutti-gli-attacchi-hacker-dopo-le-stragi-di-bruxelles/

http://www.ilfoglio.it/esteri/2016/03/24/leuropa-chieda-a-netanyahu-di-prendere-in-mano-la-nostra-sicurezza___1-v-139771-rubriche_c162.htm

http://www.unita.tv/focus/siamo-pronti-al-modello-israele/

http://ariannaeditrice.it/articolo.php?id_articolo=13790

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.