Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 22 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow wojny globalistów 16 arrow TTIP jest sponsorowany przez Big Pharma. To tajne do tego stopnia...
Friday 30 October 2020 05:46:51.30.
migawki
 

30/31.10 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wielce Czcigodny Premierze i Ministrze „Zdrowia” ! Demonstranci pytali : „Premierze, czy istnieje sranie bezobjawowe?” . A po karetkach policji skakał wasz prowok - zdjęcia mogę dostarczyć.

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”. Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

A fekalia Trzaskowskiego systematycznie, po cichu dalej ubogacają Wisłę.

 
W Y S Z U K I W A R K A
TTIP jest sponsorowany przez Big Pharma. To tajne do tego stopnia... Drukuj Email
Wpisał: Marco Cedolin   
30.03.2016.

TTIP jest sponsorowany przez  Big Pharma. To tajne do tego stopnia...

 

Il TTIP sponsorizzato da Big Pharma

Marco Cedolin  29 marzec  2016     tłum. RAM

http://ilcorrosivo.blogspot.it/2016/03/il-ttip-sponsorizzato-da-big-pharma.html

 

Zdecydowana większość opinii publicznej niestety nie wie, że od roku 2013 Europa i USA dyskutują nad warunkami na jakich zostanie wprowadzony w życie traktat TTIP czyli Transatlantic Trade and Investment Partnership.

 

W rzeczywistości w pracach nie biorą udziału ani rządy krajów europejskich (lub europosłowie) ani rząd amerykański, ale funkcjonariusze Komisji Europejskiej i ich koledzy z ministerstwa handlu USA. Rozmowy są tajne do tego stopnia, że europosłom zabrania się szczegółowego zapoznania się z treścią traktatu.

            TTIP jest czymś więcej niż zwykłą umową handlową  ponieważ ma ambicje zredukowania − jak nie całkowitego wyeliminowania − różnic w uregulowaniach prawnych istniejących po obydwu stronach Atlantyku, a dotyczących najrozmaitszych sektorów  produkcji:  towarów, lekarstw, zamówień publicznych, inwestycji, energii,  własności intelektualnej, pestycydów  i wielu innych.

 

Obserwuje się, że od roku 2011, kiedy to pojawiła się propozycja stworzenia TTIP, lobbyści dużych międzynarodowych koncernów farmaceutycznych zaczęli z coraz to większą gorliwością składać wizyty w brukselskich biurach −  w celu przedstawienia Komisji Europejskiej własnych "porad" i "sugestii".  

 

Do stolicy Belgii wielokrotnie przyjeżdżali przedstawiciele European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations, European Generic Medicines Association,  reprezentanci PhRMA, która zrzesza amerykańskie firmy farmaceutyczne, a także lobbyści operujący dla poszczególnych producentów, takich jak Pfizer, Roche, MSD, Novo Nordisk, Astra Zeneca, Glaxo Smith Kline, Teva, Johnson&Johnson, Eli Lilly, itd.

 

http://www.efpia.eu/

https://en.wikipedia.org/wiki/European_Generic_Medicines_Association

http://www.medicinesforeurope.com/

http://www.phrma.org/

 

Widząc ogromne zainteresowanie, jakim Big Pharma darzy umowę TTIP, nie sposób nie zadać sobie pytania, z jakiego powodu się to dzieje. Tym bardziej, że jak to już zostało powiedziane, wprowadzenie traktatu w życie może doprowadzić do zniesienia wszystkich dotychczas obowiązujących w Europie przepisów.

            Co najważniejsze,  trzeba zauważyć, że TTIP − mający na celu shomologowanie regulacji prawnych aktualnych po obu stronach Atlantyku – może wpłynąć na osłabienie przepisów europejskich, dotyczących także sektora farmaceutycznego (opierają się one w Europie o tzw. zasadę ostrożności) – sprawiając, że regulacje te staną się mniej rygorystyczne i dzięki temu umożliwią wprowadzenie na rynek europejski leków  niespełniających wcześniej wymogów UE i z tego powodu do tej pory zabronionych w Europie.

            Ponadto Big Pharma naciska aby został przedłużony okres ochrony patentu – który w Europie wynosi 20 lat – tj. okres czasu między wprowadzeniem leku do handlu i dniem, w którym może on być produkowany jako lek generyczny. Gdyby do tego doszło, będzie to oznaczało wielo-miliardowy wzrost zysków międzynarodowych korporacji farmaceutycznych i jednocześnie taki sam wzrost kosztów ponoszonych przez obywateli UE i państwowe służby zdrowia.

            Koncerny farmaceutyczne zabiegają również o ograniczenie regulacji rządowych odnoszących się do cen leków, uniemożliwiając w ten sposób kontrolowanie cen leków przez poszczególne rządy krajów europejskich.

            Ponadto lobby farmaceutyczne wywierają silną presję mającą na celu usunięcie informacji na temat badań klinicznych dotyczących efektywności leków.  

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.