Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 59 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Sejm i to drugie arrow Był człowiekiem oddanym Bogu i Ojczyźnie - poseł Artur Górski
Sunday 23 February 2020 18:35:09.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Był człowiekiem oddanym Bogu i Ojczyźnie - poseł Artur Górski Drukuj Email
Wpisał: xxxx   
01.04.2016.

Był człowiekiem oddanym Bogu i Ojczyźnie - dziś w nocy zmarł poseł Artur Górski

 

1.4.2016

 

http://niezalezna.pl/78434-byl-czlowiekiem-oddanym-bogu-i-ojczyznie-dzis-w-nocy-zmarl-posel-artur-gorski

 

Dziś w nocy zmarł poseł Artur Górski. Miał 46 lat.

Był posłem czterech ostatnich kadencji Sejmu.

 

Poseł Górski chorował na białaczkę, którą zdiagnozowano dawno temu. Przez wiele miesięcy walczył z chorobą. W zeszłym roku pojawiły się informacje, że udaje się wygrywać. Znalazł się dawca. Niestety, dziś w nocy Artur Górski zmarł.

Artura Górskiego w Sejmie pożegnał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

„Wysoka Izbo, dziś w nocy zmarł poseł Artur Górski.
Człowiek wyjątkowej dzielności, wyjątkowej ideowości, w całym tego słowa znaczeniu. Oddany sprawie Polski, użyję tutaj tego sformułowania, które w jego przypadku nie jest frazesem - oddany Bogu i Ojczyźnie. Zmarł po ciężkiej chorobie, po bohaterskiej walce z tą chorobą” - mówił dziś Jarosław Kaczyński.

- Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci – powiedzieli zebrani na sali obrad posłowie.

[---]
Artur Górski należał do Akcji Katolickiej. Był redaktorem naczelnym kwartalnika „Pro Fide, Rege et Lege” oraz od 1988 do 2004 prezesem Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego. W latach 2001–2002 zasiadał w radzie politycznej Przymierza Prawicy. Od 2002 należał do Prawa i Sprawiedliwości (także jako członek rady politycznej).

W wyborach parlamentarnych w 2005 został wybrany do Sejmu z listy PiS w okręgu warszawskim. W Sejmie V kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Zespołu Parlamentarnego na rzecz Przywrócenia Autorytetu Władzy.
Od lipca 2007 roku do marca 2009 roku zasiadał w Radzie Służby Publicznej przy Prezesie Rady Ministrów, 2 kwietnia 2009 roku został powołany na członka Rady Służby Cywilnej. W wyborach parlamentarnych w 2007 roku po raz drugi uzyskał mandat poselski. W wyborach parlamentarnych w 2011 roku uzyskał po raz kolejny reelekcję. W 2015 roku został ponownie wybrany do Sejmu.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.