Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 124 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow aborcjoniści; w szklance; eutanazje 16 arrow TVN kłamie i manipuluje ws. propozycji prawa aborcyjnego.
Wednesday 21 April 2021 13:03:25.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
TVN kłamie i manipuluje ws. propozycji prawa aborcyjnego. Drukuj Email
Wpisał: Mariusz Dzierżawski   
08.04.2016.

TVN kłamie i manipuluje ws. propozycji prawa aborcyjnego.

 

Stop Aborcji domaga się sprostowania.

 

7 .4. 2016 http://warszawskagazeta.pl/kraj/item/3606-tvn-klamie-i-manipuluje-ws-propozycji-prawa-aborcyjnego-stop-aborcji-domaga-sie-sprostowania

Justyna Pochanke we wtorkowym wydaniu „Faktów” posłużyła się kłamstwem, by skomentować tendencyjny materiał przygotowany przez Renatę Kijowską. Stwierdziła bowiem, że obywatelski projekt ustawy, chroniący życie wszystkich dzieci przed narodzeniem zakłada „brak badań prenatalnych, czyli brak szansy na szybką diagnozę i szybkie leczenie jeszcze w łonie matki”.

W rzeczywistości uzasadnienie projektu stwierdza, że „dostęp do badań prenatalnych gwarantowany jest ustawodawstwem regulującym dostęp do świadczeń medycznych”.

W „Faktach” na bazie tego kłamstwa został wyemitowany dramatyczny materiał, w którym lekarze (w tym ginekolog znany powszechnie z zabijania dzieci nienarodzonych) apelują do nas, byśmy pozwolili kobietom się leczyć.

Dodatkowo wypowiedzi członków Fundacji Mariusza Dzierżawskiego i Anny Kilian zostały zmanipulowane, a więc „pocięte” tak, by nie oddać prawdziwej treści ich wypowiedzi. Całość wydaje się obliczona na to, by z braku możliwości wyrażenia bezpośredniego poparcia prawa do zabijania dzieci, szkalować autorów projektu i przedstawić ich jako krzywdzicieli, czy też ludzi o absurdalnych pomysłach.

W związku z tym wystosowaliśmy do wydawcy „Faktów” TVN żądanie opublikowania sprostowania następującej treści:

ŻĄDANIE SPROSTOWANIA NIEPRAWDZIWYCH INFORMACJI

Wnosimy o sprostowanie kłamliwych informacji dotyczących obywatelskiego projektu ustawy „Stop aborcji”, które zostały wyemitowane w wydaniu „Faktów” TVN w dniu 5. kwietnia br.

Prowadząca program Justyna Pochanke w komentarzu wprowadzającym do materiału powiedziała: „Pomysł nowej ustawy to nie tylko zakaz aborcji, to także brak badań prenatalnych, czyli brak szansy na szybką diagnozę i szybkie leczenie jeszcze w łonie matki. O odebraniu kobietom tej chyba najważniejszej szansy Renata Kijowska”.

Informacja ta jest niezgodna z prawdą. Uzasadnienie projektu ustawy, którego kopię załączamy do niniejszego pisma potwierdza, że „dostęp do badań prenatalnych gwarantowany jest ustawodawstwem regulującym dostęp do świadczeń medycznych”.

W związku z tym wnosimy o opublikowanie w ciągu 7 dni od dnia otrzymania niniejszego sprostowania w głównym wydaniu „Faktów” TVN, następującej treści: „W dniu 5 kwietnia br. za pośrednictwem „Faktów” zostaliście państwo błędnie poinformowani, że obywatelski projekt ustawy „Stop aborcji” zakłada wprowadzenie zakazu badań prenatalnych. W rzeczywistości dostęp do badań prenatalnych gwarantowany jest ustawodawstwem regulującym dostęp do świadczeń medycznych.” Wnoszę o odczytanie tego sprostowania przez prowadzącego program.

Z poważaniem,

Mariusz Dzierżawski

Pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.