Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 52 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Walka o media 16 arrow Czabański PO-legnie. Czy PiS razem z nim?
Friday 28 February 2020 12:20:24.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Czabański PO-legnie. Czy PiS razem z nim? Drukuj Email
Wpisał: Alina   
13.04.2016.

Czabański PO-legnie. Czy PiS razem z nim?

Alina

 

Dziś znowu w mediach i w PR1 i TVP pojawia się pan Czabański z pomysłem Tuskoidalnych, czyli abonamentem doliczanym do rachunku elektrycznego. 

Tak się złożyło, że po nagłej śmierci ojca w szpitalu, musiałam się zająć mamą chorą na alzheimera. Przypadkiem nagłej śmierci w szpitalu powinien zająć się prokurator, ale tak mi się zdaje jeszcze się nie zajmuje.

Nagle z pracującej intensywnie pani inżynier stałam się 24-godzinną opiekunką osoby dorosłej, bezrobotną, bez prawa do zasiłku, bo nie tak jak przewidują przepisy zawieszałam działalność gospodarczą (mam nieprzerwane 31 lat pracy i płacenia ZUS)

Opiekunowie tacy jak ja mają prawo do zasiłku/renty w wysokości (niech Pan spokojnie siedzi) 500 zł miesięcznie, ponoć z ubezpieczeniem społecznym, pod warunkiem, że nie zarobią ani złotówki poza tymi pieniędzmi - takie trzeba napisać oświadczenie. Żeby nikt nie miał wątpliwości 500 zł:30 dni daje 16,66 zł dziennie!

Czyli sejm, lub minister zmusza Polaka-opiekuna do 24 godzinnej pracy za 16,66 zł dziennie!

I zakazuje mu jakiegokolwiek innego zarobku. Mina pań z Opieki jest taka jak kota s...na puszczy kiedy słyszą: przecież nie można się w Polsce utrzymać za 500 zł - wiemy ...

Co do działalności gospodarczej, to, żeby mieć prawo do tej 500 zł renty nie wystarczy ją czasowo zawiesić. Jakiś geniusz o mózgu posłanki Pitery wymyślił, że opiekun musi ją zlikwidować.  Napisałam oświadczenie, że nie mam zamiaru likwidacji działalności, bo jest to sprzeczne z czterema artykułami konstytucji. Warunek NIEZARABIANIA jest tak samo wymagany w Urzędach Pracy.

Wreszcie zrozumiałam skąd się bierze szara strefa - ONA JEST STWORZONA PRZEZ USTAWODAWCĘ. 

Rozwiązanie likwidujące szarą strefę jest proste, wręcz prostackie - wystarczy wszystkie wypłaty czy to z umów o dzieło, czy zatrudnienia na etacie, czy jakiekolwiek inne obciążyć jednym zespolonym podatkiem, który będzie jednocześnie podatkiem i ubezpieczeniem społecznym wpłacanym na jedno krajowe konto z podanym numerem PESEL. Mamy przecież własne konta w ZUS przypisane do nru PESEL.

Pomoc społeczna powinna się pojawić tylko wtedy, jeśli nie udało się więcej zarobić niż np. 1500 zł miesięcznie (minimum socjalne wolne od podatku) jako dopłata do tej kwoty. Oczywiście inny poziom będzie dla ludzi objętych KRUS - oni mają ziemię, mogą mieć własną żywność, opał. Opieka społeczna zawsze może przeprowadzić wywiad.

Ale to tak na socjalnym marginesie. Wracam do Czabańskiego. Po nagłej śmierci ojca nie mogłam wrócić do swojego mieszkania w Warszawie, nie mam szansy sprzedaży, wynajęcia, czy jakiejkolwiek wyprowadzki. Mieszkanie stoi puste. Muszę płacić wszystkie opłaty. Jedynym odbiornikiem prądu jest tam w tej chwili duża lodówka.

Ciekawe, czy pan Czabański uważa, że ja dla owej lodówki mam płacić abonament telewizyjny? To może ustalmy, że pan Czabański i wszyscy korzystający z wody w Polsce, będzie mi płacił abonament za możliwość skorzystania z usług inżyniera-hydraulika doliczony do rachunku za wodę? 

Pustych nieużytkowanych lokali mieszkalnych i domów jest bardzo dużo. Stoją puste, bo ich biedni lokatorzy albo zmarli, albo musieli wyjechać na roboty do Niemiec, Anglii, Francji lub USA. Tego nie widać w Warszawie, tego nie widać z samolotu do Brukseli, to widać we wszystkich miasteczkach, na wsiach.  

Jak widzę PiS dał się wpuścić w abonament wg koncepcji PO. Czabański PO-legnie. Najlepszą metodą na abonament jest pomysł JKM - "niech TVP zakoduje program" i sprzedaje dekoder - co byłoby tańsze i uczciwsze niż wszystkie abonamenty za niechciane usługi.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.