Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 94 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Agresja MIGRANTÓW arrow Islamski uchodźca zdjął w katolickim szpitalu w Niemczech krzyż ze ściany
Tuesday 26 May 2020 22:48:37.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Islamski uchodźca zdjął w katolickim szpitalu w Niemczech krzyż ze ściany Drukuj Email
Wpisał: mahometanin   
17.04.2016.

Islamski uchodźca zdjął w katolickim szpitalu w Niemczech krzyż ze ściany

 

2016-4-16 pch24

 

W szpitalu w jednym z miasteczek [ Herford ] zachodnioniemieckiej Westfalii muzułmański imigrant zdjął ze ściany krzyż. Kłócił się z lekarzem próbując przekonać go, że miał prawo to zrobić.

 Do wydarzenia doszło w szpitalu św. Matyldy w miejscowości Herford w pobliżu Bielefeld. Jak pisze dziennik „Neue Westfälische”, w jednej z sal tego szpitala muzułmanin zdjął ze ściany krzyż. Był w odwiedzinach u jednej ze swych żon leczonej w tej placówce. Kobieta cały czas chodziła w burce.

 Gdy jeden z lekarzy wszedł do szpitalnego pokoju, zauważył, że ze ściany zniknął krzyż. Sam lekarz urodził się w rodzinie muzułmańskiej. Stąd zapytał natychmiast męża islamskiej pacjentki, czy to nie on zdjął krzyż. Ten przyznał, że to zrobił. Lekarz zwrócił migrantowi uwagę, że znajduje się on w katolickim szpitalu i nie ma najmniejszego prawa, by usuwać ze ścian krzyże. Muzułmanin nie chciał się jednak podporządkować i zamiast zwrócić krzyż, wdał się z lekarzem w kłótnię.

 Dyrektor szpitala wyjaśnił, że od kilku lat krzyże na ścianach są przymocowane na trwałe, by nie można było ich łatwo zdjąć –  z czym placówka miała w przeszłości problemy. Mąż muzułmańskiej pacjentki, jak mówi dyrektor, musiał zatem przynieść ze sobą śrubokręt. „Zdjęcie krzyża ze ściany przekroczyło granice naszej tolerancji” – stwierdza dyrektor placówki.

 Pytany o doświadczenia z muzułmańskimi imigrantami dyrektor wskazał, że jak dotąd miał raczej kłopoty innej natury. Kilkukrotnie chorzy uchodźcy nie chcieli dać leczyć się kobietom. Szpital nie akceptuje jednak takich postaw i grozi pacjentom, że będą musieli poszukać sobie innej placówki.

         Św. Matylda, która patronuje szpitalowi, urodziła się w 895 roku w Westfalii jako córka księcia saskiego Teodoryka. W 909 roku poślubiła Henryka Ptasznika, późniejszego króla Henryka I. Odznaczała się dużym zaangażowaniem na rzecz ubogich i gorliwym życiem modlitewnym.

 Źródło: nw.de  Pach

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.