Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 127 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Masony arrow "Wielcy Wtajemniczeni": Hoe(h)ne Wroński. Sprzedaż Absolutu.
Monday 06 April 2020 13:07:32.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
==================
youtube czy gugle od Prima Aprilis uniemożliwiło mi komentowanie pod filmikami, nawet moimi. Proszę o kontakt każdego, kto potrafi to ominąć. 
 
W Y S Z U K I W A R K A
"Wielcy Wtajemniczeni": Hoe(h)ne Wroński. Sprzedaż Absolutu. Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
14.05.2016.

„Wielcy Wtajemniczeni”: Hoe(h)ne Wroński. Sprzedaż Absolutu.

 

Mirosław Dakowski

 

 

2016: Nowy atak gnozypoprzez matematykę [i pychę]

 

[Teraz młodzież by napisała „ksywa Wroński”].

 

 

I. „Poszukiwanie Absolutu”.

Taki jest tytuł jednej z mniej u nas czytywanych powieści Balzac'a, jed­nej z tych, które w mistrzowski sposób kreślą obraz spustoszenia życia ludzkiego przez ogień namiętności, dochodzącej do monomanji, do opętania. W tym wypad­ku źródłem tragedji jest namiętność szczytna, czysto ludzka, nic zwierzęcego w sobie nie mająca, w ludzkim tylko rozumie przez węża rajskiego spłodzona, twórcza i niszcząca, błogosławiona i przeklęta zarazem -namięt­ność poznania. Tym razem wąż pośrednictwa kobiety nie użyje. Bóg po upadku rajskim nieprzyjaźń pomiędzy nim a nią położył. Józefina Claes pamięta oczy węża. Z przerażeniem ujrzy je pod brwiami tego, który mężo­wi jej drogę do odkrycia absolutu ukazał.

,,O mój drogi Baltazarze! Czy człowiek ów znak krzyża kiedy czynił? Przypatrzyłeś ty mu się dobrze? Tylko Kusiciel mógł mieć te żółte oczy, z których tryskał ogień Prometeusza. Tak, tylko zły duch mógł mi cię wydrzeć. Od tego dnia nie byłeś już ani ojcem, ani małżonkiem, ani głową ro­dziny" .

Kusicielem zwycięskim był oficer napoleoński, Po­lak, Adam de Wierzchownia.

To wstęp do książki profesora Józefa Ujejskiego z 1925 roku pt. „O cenę Absolutu, rzecz o Hoene-Wrońskim”.

====================

II. Wrońskiany

 

Dawno, dawno temu miałem problem matematyczny:  Szybkie odwracanie dużych macierzy. Było to w czasach, gdy sowieci ukradli i skopiowali najlepszą wtedy maszynę cyfrową – IBM 360. „-Tочно такой же”. Ale większą serię musieli jednak zrobić na swoich, sowieckich elementach. I wyszedł z tego БЕСМ -6, czyli ogromny (objętościowo), dość szybki, ale ciągle się psujący pre-komputer. A ja wtedy, w Dubnej, musiałem rozwiązywać  równania całkowe dające się sprowadzić do Fredholma II rodzaju (matematycy docenią). By to zrobić w miarę prosto [wg W. Turczina; to genialny, wtedy rosyjski matematyk] konieczne było cyfrowe odwracanie macierzy. БЕСМ -6 rzężąc, odwracał nam macierze np. [10:8]. Ale ja chciałem np. [1000:1000]. Wyliczyliśmy, że zajęłoby mu to ponad sto tysięcy lat... Na jedną macierz.

Wtedy odszukałem i  zagłębiłem się we wrońskiany, odmienne od standardowych macierze, odkryte czy zdefiniowane przez polskiego matematyka Hoene Wrońskiego na początku XIX wieku. Może będą szybsze.. Wrońskiany okazały się pociągające, piękne, subtelne, ale tak skomplikowane, że my, prości doświadczalnicy, straciliśmy nadzieję na ich wykorzystanie.

Tak trafiłem  na matematyka, filozofa, Wielkiego Wtajemniczonego, odkrywcę Absolutu, pułkownika Ich Cesarskich Mości .

 

III. Unia Nowoczesnego Humanizmu

W latach 80-tych zeszłego wieku, gdy działałem w podziemnym ruchu wydawniczym, [wg dewizy Krzysia T.: „Ciekawi cię książka? To ją wydrukuj i rozprowadź”], zacząłem dostawać do dużego kolportażu książki Unii Nowoczesnego Humanizmu. Propagowali między innymi, może głównie, wrońskianizm.

Poszedłem [oczywiście tajnie: „hasło-odzew”] do pana Brulińskiego, Kredytowa róg Jasnej, chyba II piętro. Pan o gorejących oczach, wielkiej kultury. Mówił o roli i wpływie Wrońskiego na przyszłość. Bardzo mnie zaciekawiło.

Zapytałem jednak przy tej okazji o książkę, którą mu (lub komuś najbliższemu) podyktowała z zaświatów ukochana, która zginęła w powstaniu warszawskim. Potwierdził. Ona opisywała życie na innych poziomach energetycznych, a może - na innych poziomach Wtajemniczenia. Chyba też spotkania z Mistrzem i polecenia otrzymane od Wrońskiego.

Wszystko w gęstym sosie Tajemnicy. Można by rzec: „I straszno, i smieszno”. Ale – po dziesięcioleciach Tygrys okazał się znów żywy i groźny.

Ponieważ działalność starszych panów z UNH była pół-jawna, musiała więc być promowana, czy co najmniej tolerowana przez SB. Kierowała, szczególnie młodszych, na manowce gnozy i mętnych wtajemniczeń. Opublikowałem więc w prasie podziemnej w Polsce i posłałem do Księcia Pana [Kultura paryska] ostrzeżenie: „Uwaga, Unia Nowoczesnego Humanizmu”. Chyba wydrukował.

Teraz, w 2015/16 w środowiskach „konserwatystów”, nie wiem, pogan czy nawet mających się za katolików, wróciła fascynacja lożami wrońskistów. Duży odłam ludzi skomplikowanych, subtelnych, wyedukowanych , widzących i analizujących wielopłaszczyznowo, jest ponad proste argumenty. Znam paru publicystów fascynujących się Wrońskim. Co prawda na prawdziwe osiągnięcia pana Hoehne, tj. wrońskiany,  patrzą zapewne jak kot na partyturę , ale Absolut i jego tajemnice uwielbiają.

Stąd ta notka.

IV. Mistrz i Uczeń.

Było to mniej więcej tak, jak Balzac opisał tę, znaną wtedy w całej Europie aferę.

Sam Hoene [wcześniej się pisał Hoehne] przybrał sobie [no cóż, teraz by powiedziano „ksywę”] Wroński, by lepiej się sprzedawać na dworach carów i cesarzy.  Działał na początku XIX wieku. Ponieważ zajmował się poszukiwaniem Absolutu, a nawet uznał, że go odkrył, więc uważał, że nędzna duchowo, prostacka ludzkość powinna Go, dla swego własnego dobra, utrzymywać, finansować. Cesarze ani carowie nie poznali się na Jego geniuszu, żył w Paryżu w nędzy.

Ale oczarował, uwiódł bogatego kupca [négociant, Paris, Nice, Marsaille] Pierre Joseph Arsona. Kupiec był żonaty, dzieciaty, stateczny. Lekcje, płatne, na temat Tajemnic i Absolutu przekonały Arsona, że należy w Mistrza i w publikacje jego dorobku włożyć każde pieniądze. Dawał Mistrzowi in blanco weksle, czy inne zobowiązania, by Mistrz mógł żyć na poziomie odpowiadającym najwyższym sferom, by mógł udawać się do sekretarzy cesarzy. Wydawał Jego dzieła. Za to – otrzymywał nagany, pogróżki, np. taką, że „całego Absolutu” nie jest godzien. Hoehne kazał sobie kupować najdroższe meble, jadał w najdroższych restauracjach. Dawał kosztowne prezenty sekretarzom sekretarzy, by minister zechciał go przyjąć.

Arson, uwiedziony, przekonany, dawał Józefowi Marii Hoehne kolejne transze ogromnych pieniędzy, błagając, by go oświecił w sprawie Absolutu. Trwało to wiele lat, rodzina biednego Arsona ( po latach – był już biednym tak w przenośni, jak dosłownie) oddawała sprawę do sądów, Arson przeklinał Mistrza, Mistrz uroczyście przeklinał ucznia – i uzyskiwał sądowe przyznania ucznia, że ten „zawinił”. Oraz – że Absolut otrzymał.. Kajał się, że więcej Mistrzowi dać nie może – bo nie ma.

V. Coda

 

Mądra książka Ujejskiego „O cenę Absolutu” podaje, na ile wycenili wspólnie Mistrz, sąd i uczeń ten Absolut. Jakieś setki tysięcy ówczesnych franków w złocie. Nie usiłuję nawet ocenić, ile to wynosi w obecnych euro. Ogromny majątek. Szczegóły w książce  O cenę Absolutu”.

Uczeń wreszcie zwariował, mistrz zmarł w nędzy.

Książka powinna być wydana, bo to biały kruk, a dla ewentualnych adeptów tego Mistrza Absolutu – konieczna.

Dla nas, zwykłych ludzi, też. Bo modlimy się „Nie wódź nas na pokuszenie” . Tu by znaczyło: „Nie dozwalaj Panie, by pokusy Absolutu nas zmogły”.

Zmieniony ( 14.05.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.