Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 63 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Ujejski arrow Illuminés d'Avignon, hrabia Grabianka - Król Nowego Izraela. "dość-Wielcy Wtajemniczeni".
Sunday 05 July 2020 19:46:07.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Illuminés d'Avignon, hrabia Grabianka - Król Nowego Izraela. "dość-Wielcy Wtajemniczeni". Drukuj Email
Wpisał: Józef Ujejski   
14.05.2016.

Illuminés d'Avignon, hrabia Grabianka - Król Nowego Izraela. „dość-Wielcy Wtajemniczeni”.

 

Piszę o dokonaniach hrabiego Grabianki  z przełomu XVIII i XIX wieków w dziedzinie super-szybkich kontaktów z « Duchem », bo ma on obecnie całkiem spore grono wielbicieli i trochę wyznawców, też w kręgach mających się za katolickie.

====================

Książka prof. Józefa Ujejskiego „Król Nowego Izraela” jest obecnie białym krukiem – warta przypomnienia.

============================

Na drugi dzień : Z radością donoszę, że taki mail dostałem:

Zgadzam się, że warto przypominać takie książki jak Ujejskiego "Król Nowego Izraela", lecz nie jest to bynajmniej biały kruk, jak napisano w artykule, ponieważ niedawno wznowiło go nasze rodzinne wydawnictwo. A ponieważ jest biedne i niszowe, to bez możliwości jakiejkolwiek reklamy. Proszę zerknąć:
http://ksiegarnia-armoryka.pl/Krol_Nowego_Izraela_Karta_z_dziejow_mistyki_wieku_oswieconego_Jozef_Ujejski.html

 Andrzej Sarwa

===============

Więc proszę: Idźcie, wybierajcie, kupujcie! Widziałem tam DUŻO pięknych książek! M.D.

 

 ==============================

Viki : De nos jours la franc-maçonnerie a conservé le grade de « Chevalier du Soleil » que Pernety avait créé pour la loge des Sectateurs de la Vertu d’Avignon. Il forme le 28e grade du Rite Écossais Ancien et Accepté.

 

 Starostwo Liwskie było przez wieki starostwem bogatym.

Liw leży blisko ujścia Liwca do Bugu. Tu zwykle kończy się piękny spływ Liwcem od Mokobodów i cudownej Matki Bożej w Budzieszynie. Po drodze na łąkach żurawie, ogromne stada bocianów (naliczyliśmy 90), z rzadka czarne bociany, dużo bobrów i ściętych przez nie drzew, czasem białe czaple.

Zamek w Liwie chcieli zburzyć Niemcy, hitlerowcy, ale kustosz przekonał ich, że to zabytek krzyżacki, najdalej na południe położony. Ostał się.

Ten wstęp jest po to, by choć trochę złagodzić śmiertelną ponurość dalszego ciągu - spraw, które ciągną się i obecnie.

 

Możny szlachcic podolski, Starosta liwski Tadeusz Grabianka [kochająca żona, dzieci] w drugiej połowie XVIII wieku, najął plenipotenta do zachowania czy pomnażania swego majątku, a sam zajął się modną wówczas transmutacja elementów (pierwiastków), szczególnie oczywiście złota, magią, potem teurgią. Wszystko to najpierw w Warszawie, gdzie rozrastały się loże „Trzech bogiń”, „Dobrego Pasterza” itp. , potem w Berlinie, gdzie pobierał nauki tajemne u Pernety’ego, mistrza teozofii (wg. Swedenborga) i alchemii.

Z nim, tj. pod jego okiem starosta liwski został z czasem vice-mistrzem Illuminés d'Avignon.

O bezpośrednich łączach z „Duchem”.

Po latach trwających „wtajemniczeniach” starosta usłyszał głos (tj „GŁOS”) nakazujący mu oddanie ukochanej córeczki, Anusi, ludziom Pernetty’ego.. Ku rozpaczy żony (no i Anusi) tak zrobił. Czy to był swoisty „zastaw”, rękojmia poprawności działań starosty? Nie wiadomo.  Po paru latach, gdy olbrzymi majątek Grabianków w większości przeszedł w ręce oszustów (oh, pardon – w ręce Oświeconych, dopuszczonych do Ołtarza Słowa), Grabianka wrócił na krótko w domowe pielesze – ale dzielna Żona więcej mu pieniędzy nie dała.

Po różnych perypetiach udał z Berlina się do gniazda sekty, do Avignion. Wjechał tam (skąd pieniądze??) jak król. Po paru latach tak opanował „braci”, że ci zaczęli Mu oddawać swe majątki, by wreszcie zapanował Nowy Izrael na Ziemi. Z nowymi więc siłami odparł ataki konkurentów. Opanowane już przez nowego Króla łącze ze Słowem działało bezbłędnie, prorokując mu władztwo nad światem.

To Mistrz (KRÓL) Grabinka wprowadził wśród wtajemniczonych kult Czwórni: Słowo Mu objawiło, że Matka Słowa (to Maria??) jest boginią, uzupełniła w Górze Trójcę! Wtedy, za ogromne pieniądze czcicieli  Czwórni zbudował na wzgórzu, nazwanym Górą Thabor, świątynię Czwórni na wzór tej, którą zobaczył w wizji i opisał szczegółowo Swedenborg.

Działo się to już pod rządami Rewolucji we Francji! Odpierał więc Król Nowego Izraela ataki tak władz rewolucji, jak procesy Inkwizycji. Tym ostatnim  - rozważnie oddał w ofierze swych konkurentów. Zgnili w Italii, w więzieniach. O poparciu możnych z dworu Cara Rosji można przeczytać u Ujejskiego.

Ja tu tylko sygnalizuję. Trzymająca w napięciu całość w książce Ujejskiego.  

Z czasem najpierw Król popadł w nędzę, a potem zbór Nowego Izraela w Avignon chwilowo rozwiązał. Ale... udał się do Petersburga, gdzie znów zajaśniał..

Król Nowego Izraela, „silny jak Dawid, mądry jak Salomon” , po udanej reanimacji loży wśród książąt w Petersburgu, został tam jednak uwięziony i, ku uldze tak wrogów, jak konkurentów, czy nawet przyjaciół, zmarł nagle w celi w 1807 roku. Loże Nowego Izraela kwitły.

Nie będę kontynuował..

Myśl Grabianki wiecznie żywa”, jak Lenin, więc ożywa, i to w Polsce, w „środowiskach” mających się za myślące.

Stąd moje skromne przypomnienie. 

Zmieniony ( 15.05.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.