Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 63 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Publicyści INNI 16 arrow Proszę o medal lub inne DUŻE odznaczenie - Mam rozwiązanie DWÓCH ważnych problemów RP
Tuesday 04 August 2020 17:01:07.29.
W Y S Z U K I W A R K A
Proszę o medal lub inne DUŻE odznaczenie - Mam rozwiązanie DWÓCH ważnych problemów RP Drukuj Email
Wpisał: piko   
09.06.2016.

Proszę o medal lub inne DUŻE odznaczenie– mam rozwiązanie DWÓCH ważnych problemów RP

 

piko  2.6 piko

Jakie to problemy?

Katastrofa zwana Smoleńską i Trybunał zwany RzeplińskimTrybunał Konstytucyjny (TK)
W Sejmie PiS przegłosowuje ustawę w której stwierdza się niemożność sprawowania funkcji sędziego TK przez dwóch sędziów powołanych niezgodnie z przepisami oraz niemożność sprawowania funkcji prezesa TK przez sędziego Rzeplińskiego.

Uzasadnienie:
Zarówno prezes jak i ww. sędziowie wiedzieli o nieprawnym powołaniu. Oznacza to, że są zwykłymi szubrawcami, a to kłóci się z jednym z wymagań na te stanowiska – nieskazitelnym charakterem. Można założyć, że nie wiedzieli iż procedura jest bezprawna, ale wówczas świadczyłoby to o ich niekompetencji co skutkuje postanowieniem jak wyżej.

Skutki takiej ustawy:
- prezes Rzepliński oraz dwóch sędziów jest usuwanych w trybie natychmiastowym z TK. Sejm wybiera w ich miejsce nowe osoby. Procedura powołania jest zgodna z ustawami o TK.
W stosunku do p. Rzeplińskiego kieruje się wniosek do prokuratury o ściganie z artykułu o przestępstwo urzędnicze.

Smoleńsk
Prezydent występuje do Narodu z orędziem  o przykładowej treści:

Drodzy rodacy, poznanie prawdy o losach delegacji udającej się na obchody upamiętnienia 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej  jest bardzo ważne. Spory, niejasności, różne wersje zdarzenia dzielą społeczeństwo, wprowadzają niepewność i zamieszanie, są źródłem konfliktów, nie służą Narodowi, podważają autorytet władzy. Tak tragiczne wydarzenie musi być wyjaśnione bezspornie i ostatecznie.

Zapewne każdemu ciśnie się kilka pytań, np. skąd biorą się różne opisy przebiegu zdarzenia, dlaczego śledztwo trwa tak długo i nacechowane jest wielką ilością nieprawidłowości? Kiedy ostatecznie będzie wiadomo co się stało i kto odpowiada za tę tragedię?

Drodzy rodacy, to co teraz powiem może wywołać pewną konsternację, a nawet wzburzenie i niezadowolenie. Polska jest obecnie w trudnej sytuacji, można wręcz powiedzieć, że na rozdrożach. Toczy się cicha wojna przeciw nam,  której odblaski spostrzegawczy obserwator może zauważyć zarówno w mediach, na ulicach i instytucjach unijnych. Na rozdrożach jest nie tylko Polska, jest głównie los cywilizacji łacińskiej, która budowała siłę i pozycję nie tylko Europy.

Mając na uwadze powyższe, globalne uwarunkowania i moją wiedzę o 10.04.2010 muszę prosić was o przyjęcie do wiadomości faktu, że poznanie pełnej prawdy o Smoleńsku na obecnym etapie historycznym nie pomoże a wręcz może nam - i nie tylko nam - zaszkodzić.

Drodzy rodacy, wiem że to co powiedziałem może u wielu z was wywołać sprzeciw – zginęła głowa państwa, ważni funkcjonariusze instytucji państwowych, wojskowych – a ja nie domagam się wyjawienia wszystkich okoliczności. Oczywiście domagam się rzetelnego zbadania co się stało.

Niestety w interesie Państwa czasami jest konieczne wstrzymanie się z ujawnianiem tego co wiemy, zwłaszcza gdy ta wiedza może na danym etapie zaszkodzić a nie pomóc.
Teraz jedynie mogę stwierdzić, że dotychczasowe scenariusze opisujące katastrofę są nieprawdziwe. Co się faktycznie stało i kto jest za to odpowiedzialny zostanie na pewno do końca ustalone i  wyjawione. Mam nadzieję, że jeszcze za mojego życia.


Ciekawe, czy takie orędzie jest możliwe i jak wpłynęłoby na społeczeństwo? Jak sądzicie?

Zmieniony ( 09.06.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.