Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 150 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Zboczeńcy 16 arrow ZBOCZEŃCY są bardziej narażeni na choroby przewlekłe i psychiczne
Thursday 22 April 2021 16:47:13.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
ZBOCZEŃCY są bardziej narażeni na choroby przewlekłe i psychiczne Drukuj Email
Wpisał: Gilbert Gonzales   
30.06.2016.

ZBOCZEŃCY [t.zw. ”mniejszości seksualne”] są bardziej narażeni na choroby przewlekłe i psychiczne

 

 

2016-6-30 pch24

 

Z badania amerykańskiego Krajowego Instytutu Zdrowia, obejmującego ponad 69 tys. uczestników wynika, że lesbijki, sodomici i biseksualiści cierpią na znacznie więcej schorzeń fizycznych i psychicznych niż osoby heteroseksualne. Są także bardziej uzależnieni od alkoholu i nikotyny. Badanie po raz pierwszy uwzględniało mniejszości seksualne.

 Uczeni w streszczeniu badania, opublikowanym w „Jama Internal Medicine”, wskazując na wysoki wskaźnik chorób psychicznych wśród mniejszości seksualnych w porównaniu z osobami heteroseksualnymi zasugerowali, że działa na nich więcej czynników stresogennych, co może wynikać z „interpersonalnej i strukturalnej dyskryminacji”, a nie nieuporządkowanych relacji.   

 Gilbert Gonzales z Vanderbilt University School of Medicine w Nashville i jego koledzy „odkryli”, że w porównaniu do kobiet heteroseksualnych, lesbijki były 91 procent bardziej skłonne do zgłaszania gorszego stanu zdrowia. Lesbijki są także o 51 proc. bardziej narażone (biseksualiści dwukrotnie bardziej) na choroby przewlekłe w porównaniu do kobiet heteroseksualnych.

 Homoseksualiści i biseksualiści są też znacznie bardziej uzależnieni od alkoholu i nikotyny. Biseksualiści zaś cierpią na najwięcej chorób psychicznych.

Źródło: yahoo.com  AS

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.