Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 100 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow USA, Ameryka... 16 arrow Władze NASA czczą pogańskie bożki Jupitera i Junonę.
Friday 04 December 2020 09:23:40.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Władze NASA czczą pogańskie bożki Jupitera i Junonę. Drukuj Email
Wpisał: NASA   
05.07.2016.

Władze NASA czczą pogańskie bożki Jupitera i Junonę

 

Pogańskie bożki na pokładzie sondy kosmicznej Juno, czyli co NASA wysłała w przestrzeń

2016-7-5 pch24

 

Świat zachodni przyzwyczaił nas już, że łączy aurę racjonalizmu i naukowości z zabobonnym i wręcz religijnym kultem sił natury. Tym razem jednak amerykańska Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej poszła o krok dalej. Na pokładzie sondy Juno, która właśnie weszła na orbitę Jowisza, znajdują się trzy figurki „Lego”. Oprócz sylwetki barokowego naukowca mającego w swoim życiu epizod sporów z Kościołem katolickim, na pokładzie znajdują się również figurki pogańskich bożków.

 O pogańskich i antykatolickich „świętach” w kalendarzu Organizacji Narodów Zjednoczonych pisaliśmy niedawno na portalu PCh24.pl (ZOBACZ TEKST). Medialne doniesienia o zawartości sondy Juno potwierdzają nasze tezy.

Świat zachodni, wraz z postępującą dechrystianizacją przestrzeni publicznej oraz ludzkich serc, szuka sobie leku na pustkę. Niestety, zamiast powrócić do korzeni prawdziwej Wiary, kieruje swoją uwagę w kierunku pogańskich idoli.

 NASA, czyli Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej, umieściła na pokładzie sondy Juno trzy figurki.

 Pierwsza z nich prezentuje Galileusza. Ten włoski astronom za sprawą antyklerykałów znany jest współcześnie głównie ze sporu z Kościołem katolickim. Wbrew jednak lewicowej propagandzie, astronom w swoich pracach prezentował błędy, władze kościelne podczas jego procesu zawsze traktowały go z szacunkiem, a sam wyrok był niezwykle łagodny – Galileusz w luksusowym areszcie domowym nadal mógł prowadzić badania. W końcu Kościół nawet rehabilitował uczonego.

 „Kościół w czasach Galileusza nie tylko stosował się do wskazań rozumu, tak jak określano go wówczas i, częściowo nawet obecnie, ale brał także pod uwagę etyczne oraz społeczne konsekwencje poglądów Galileusza. Oskarżenie wniesione przezeń przeciwko Galileuszowi było racjonalne i tylko oportunizm oraz brak spojrzenia z perspektywy czasowej mogą powodować żądanie rewizji wyroku” – pisał Paul Feyerabend w książce „Przeciw metodzie”.

Wysłanie figurki tej właśnie osoby w sondzie jest więc jednoznacznym przesłaniem ideowym ludzi odpowiedzialnych za zawartość Juno.

Jednak o wiele gorsze są kolejne dwie sylwetki i ich wymowa. To rzymskie bożki Jupiter i Junona. Ich czczenia nie da się połączyć z wiarą w Pana Boga. Czyżby więc NASA chciała propagować przedchrześcijański kult starożytności w opozycji do nauczania Kościoła?

Źródło: nasa.gov  MWł

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.