Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 74 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Historia - odkłamywanie 16 arrow O wystąpieniu J. Kaczyńskiego w Białymstoku z okazji rocznicy pogromu Żydów
Monday 26 August 2019 09:12:46.27.
W Y S Z U K I W A R K A
O wystąpieniu J. Kaczyńskiego w Białymstoku z okazji rocznicy pogromu Żydów Drukuj Email
Wpisał: Jan Saski   
06.07.2016.

O wystąpieniu J. Kaczyńskiego w Białymstoku z okazji rocznicy pogromu Żydów

Jan Saski

Jarosław Kaczyński w swoim przemówieniu z okazji rocznicy pogromu Żydów w Białymstoku słusznie podkreślił winę państwa i narodu niemieckiego za Holocaust oraz zaprotestował przeciwko przesłanianiu jej różnymi akcjami propagandowymi jak ta, którą histerycznie rozpętano wokół sprawy Jedwabnego.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019391,title,Jaroslaw-Kaczynski-o-pogromie-w-Bialymstoku-to-byla-wina-panstwa-niemieckiego-i-narodu-niemieckiego,wid,18398092,wiadomosc.html?ticaid=117489&_ticrsn=3

 

Niestety, Jarosław Kaczyński w swoim przemówieniu pominął wiele istotnych, ale niewygodnych dla zasad poprawności politycznej faktów, dotyczących wybuchu II wojny światowej.  Jakkolwiek obydwa reżimy nazistowski i sowiecki popełniły masowe mordy na ludności cywilnej podbitych krajów i stosowały podobne narzędzia zbrodni, to  sytuacja Żydów w tych krajach różniła się diametralnie.  Podczas gdy naziści chcieli wyeliminować całkowicie Żydów w ramach Holocaustu, to w ZSRR  komuniści żydowskiego pochodzenia stanowili istotny element władz reżimowych a aparat terroru był praktycznie w ich rękach. Przekonała się o tym ludność  krajów, które w rezultacie układu Ribbentrop- Mołotow  znalazły się pod okupacją sowiecką.  Jeszcze w latach 1930-ych funkcjonariusze NKWD pod dowództwem Żyda Lazara Mojsiejewicza Kaganowicza wymordowali w ramach wywołania sztucznego głodu w akcji Holodomor kilka milionów Ukraińców, Rosjan oraz innych narodowości (w tym Polaków). 

Od 23 sierpnia 1939 roku Niemcy i Rosjanie byli sojusznikami i wspólnie podbili Polskę i podzielili się Europą.  Naziści wzorowali się na sowieckich rozwiązaniach takich jak budowa obozów koncentracyjnych na wzór gułagu lub tworzenie aparatu represji policyjnych (NKWD - SS, Gestapo).  Obydwa reżimy rozpoczęły prześladowanie ludności na obszarach okupowanych.  

Wzrost nastrojów antysemickich na terenach wschodniej Polski można tłumaczyć zarówno zbrodniami popełnionymi przez żydowskich funkcjonariuszy NKWD jak i współpracą lokalnych środowisk żydowskich z władzami sowieckimi w aresztowaniu „wrogów ludu,” czyli przedstawicieli inteligencji, kleru, przedsiębiorców, pracowników administracji państwowej, policji, wojska, itd. oraz w masowym wysiedlaniu Polaków oraz innych narodowości do gułagu. Trudno się dziwić, że po inwazji ZSRR przez wojska III Rzeszy Ukraińcy, Łotysze, Litwini a nawet początkowo niektórzy Polacy witali żołnierzy Wehrmachtu jako wyzwolicieli.

Na terenach zajętych przez Wehrmacht naziści rozpoczęli masowe egzekucje Żydów, czego przykładem może być wspomniany pogrom Żydów w Białymstoku. Między lipcem a sierpniem 1941 Niemcy przeprowadzili kilka takich pogromów w rejonie Łomży (Radziwiłów, Tykocin, Rutki, Zambrów, Wizna, Jedwabne).  

Szczególnie dużo kontrowersji wzbudzają wydarzenia w Jedwabnem.  Fatalną rolę wokół  wyjaśniania tej zbrodni odegrał brat Jarosława Kaczyńskiego ś.p. Lech Kaczyński, który jako minister sprawiedliwości zatrzymał ekshumację w Jedwabnem, ulegając naciskowi środowisk żydowskich, kiedy okazało się, że nie potwierdzała ona oskarżania miejscowej polskiej ludności o zorganizowanie pogromu Żydów. W czasie ekshumacji znaleziono wiele łusek pocisków do niemieckiego karabinu Mauser oraz przestrzelone czaszki.  Zbrodnia ta stanowi jednak pożywkę do ciągłego obwiniania Polaków o udział w Holokauście.

Paszkwil na Polskę pt. Sąsiedzi napisał amerykański „historyk”[cudzysłów –md]  Żyd polskiego pochodzenia J.T. Gross, który zignorował sowieckie i niemieckie źrodła archiwalne oraz zeznania miejscowych świadków, którzy widzieli jak Niemcy spędzili Żydów do stodoły i podpalili ją oblewając benzyną.  Według analizy pirotechnicznej Niemcy musieli użyć około 400 litrów benzyny. Miejscowa ludność nie posiadała w tym czasie benzyny a jedynie małe ilości nafty do lamp, przy pomocy której nie  można byłoby wywołać tak nagłego pożaru. 

W czasie śledztwa i procesów zbrodniarzy wojennych w Niemczech ustalono, że wszystkie masowe egzekucje Żydów w okolicach Łomży w 1941 roku zostały dokonane w ten sam sposób przez  tą samą grupę gestapo, stacjonującą w Ciechanowie. Grupą tą dowodził Hauptsturmfuehrer Hermann Schapper.

 Obecnie mamy do czynienia z oskarżaniem Polaków w nikczemny sposób w amerykańskich i zachodnioeuropejskich mediach o udział w Holokauście. Powszechne stało się używanie terminu “polskie obozy koncentracyjne,” z czego można wysunąć wniosek, że Polacy byli nazistami i walczyli po stronie Hitlera. Sam byłem świadkiem następującej sceny w nowojorskiej dzielnicy Greenpoint, zamieszkałej  w większości przez polskich imigrantów. Otóż, z okazji jakiegoś polskiego święta po ulicy paradował weteran ubrany w mundur przedwojennego oficera w wojskowych butach oficerkach i w rogatywce.  Jakiś Amerykanin przechodząc obok niego wyciągnął rękę w nazistowskim pozdrowieniu i krzyknął “Heil Hitler

 Jan Saski  polpatriot@wp.pl

 

Literatura uzupełniająca:

https://wirtualnapolonia.com/2010/03/09/niemiecko-sowiecki-spisek-przeciw-polsce/


James Perloff “Holodomor,” albo “mordowanie za pomoca glodu” http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=1&t=11675

http://nczas.com/publicystyka/sommer-ujawniamy-raport-koli/

http://niepoprawni.pl/blog/2218/zydowscy-kaci-nkwd-i-sb-w-powojennej-polsce

http://jerzyrnowak.blogspot.com/2016/06/zydzi-komunizm-i.html

http://portalwiedzy.onet.pl/64591,,,,zbrodnie_radzieckie_w_polsce,haslo.html

Kto sie boi nowej polskiej polityki historycznej?                           http://www.prawica.net/3941

http://dorzeczy.pl/id,1095/Jedwabne-czyli-zaduch-klamstwa.html

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.