Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 20 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Węgry ++ arrow Polityka prorodzinna na całego. Węgrzy przeznaczą blisko 5 proc. PKB na zwiększenie liczby urodzin.
Tuesday 16 July 2019 08:08:39.27.
migawki

Murzyn Hassan jako reprezentant kraiku azjatyckiego, biegł w młodzieżowych mistrzostwach … Europy. Pewnie również wiek ma sfałszowany, ale to można by poznać po zębach, jak u konia.

17.07.19 Opole – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

 
W Y S Z U K I W A R K A
Polityka prorodzinna na całego. Węgrzy przeznaczą blisko 5 proc. PKB na zwiększenie liczby urodzin. Drukuj Email
Wpisał: Dr Gyorgy Laszlo   
13.07.2016.

Polityka prorodzinna na całego. Węgrzy przeznaczą blisko 5 proc. PKB na zwiększenie liczby urodzin.

2016-7-13 pch24

 

Węgry nie bawią się w półśrodki. Władze naddunajskiego państwa postanowiły prowadzić politykę prorodzinną z prawdziwego zdarzenia i w przyszłym roku przeznaczyć na zwiększenie liczby urodzin około 4,75 proc. PKB. Oprócz dodatków czy ulg podatkowych dla rodzin Budapeszt chce pomóc małżeństwom starającym się o własne mieszkanie.

 Już obecnie Węgrzy są jednym z państw wydających na politykę prourodzeniową największe kwoty. Dr Gyorgy Laszlo, główny ekonomista Instytutu Szazadveg, przekonuje, że takie działanie władz jest rozsądne i odpowiedzialne, a sama inwestycja zwróci się nie tylko w przyszłości, ale również w krótkim okresie, gdyż rodziny wydadzą otrzymane wsparcie, co pobudzi gospodarkę.

 Obecnie wskaźnik dzietności wynosi na Węgrzech 1,4. Dopiero 2,1 zapewnia zastępowalność pokoleń. [ w Polsce – 1.33. md]

 Wielu Węgrów chciałoby mieć więcej dzieci, niestety warunki ekonomiczne oraz mieszkaniowe uniemożliwiają im podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny.  Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzą władze państwa, które wspomogą rodziny starające się o mieszkanie.

 - Te rodziny, które wychowują przynajmniej troje dzieci, mogą otrzymać 10 milionów forintów [ok. 140 tys. zł] i następne 10 milionów dopłaty do kredytu hipotecznego, dzięki temu płacą małe odsetki. Ponadto VAT na nowe budynki mieszkalne został obniżony z 27 proc. do 5 proc. – twierdzi Gyorgy Laszlo.

 „Bratankowie” wspierają rodziny również szerokim programem dodatków i zwolnień podatkowych. Kraj stawia sprawę bardzo jasno: woli inwestować we własnych obywateli niż w utrzymanie imigrantów z krajów islamskich, którzy – wedle eurokratycznej propagandy – mają zapełniać lukę demograficzną – przekonuje ekspert.

 Źródło: wpolityce.pl  MWł

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.