Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 7 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow owsiki arrow Wielka Serduszkowa Piramida Finansowa
Thursday 09 July 2020 02:36:32.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

12.07.20 Warszawa  Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę 

Dotarła do mnie informacja, że niektórzy tradycyjni katolicy mają zamiar celowo unieważnić swoje karty do głosowania. Prosimy nie róbcie tego! Zwycięstwo Trzaskowskiego to zwycięstwo zła w jawnej postaci. To promocja LGBT, małżeństwa homoseksualne, a w dalszej perspektywie adopcja dzieci przez te pary. Czy tego chcecie?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Wielka Serduszkowa Piramida Finansowa Drukuj Email
Wpisał: cyborg   
13.07.2016.

Wielka Serduszkowa Piramida Finansowa

 

 

cyborg - 13 Lipca, 2016 http://niepoprawni.pl/blog/cyborg/wielka-serduszkowa-piramida-finansowa

 

 Ucichły już wrzaski, zgasło światełko co miało sięgnąć nieba. Protesty też umilkły - i O TO CHODZI ! Finał jest chłopcem do bicia, finał jest prowokacją, finał ma polaryzować społeczeństwo. Zadyma odwracająca uwagę od piramidy. Właściwie jak to jest że wpływy rosną, skoro maleje liczba wrzucających, maleje liczba kwestujących a Jerzy O. krzyczy : nie chcesz wrzucać do puchy, to nie wrzucaj ?!

No jak to jest? Piramidy nie napędza uliczna kwesta. Jerzemu O. udało się znaleźć na szczycie piramidy, która będzie działać jeszcze długo po tym jak skończy się świat rodziny O. i ucichnie echo pewnej wielkiej orkiestry. 

 

Daniel urodził się za wcześnie. Na szczęście niewiele czasu spędził w inkubatorze. Na nieszczęście zetknął się ze sprzętem WOŚP. Do sprzętu, producentów, serwisu i personelu kliniki pretensji mieć nie można! Cały problem niesie w sobie darowizna i jej forma prawna. Darowanemu sprzętowi nie wolno zaglądać w zęby, przestawiać, przenosić na inne oddziały. Nie wolno ulepszać ani samodzielnie kupować materiałów eksploatacyjnych.

Ten ostatni problem był tematem interpelacji poselskiej, bo wyborcy sądzili, że szpitale są "wrabiane" w dość tani sprzęt, którego eksploatacja nagania zyski dostawcy i producentowi - a szpital wpędza w koszty. Nic podobnego! Stosowna komisja sejmowa sprawdziła, że przepisy ustawowe i umowy darowizny jednoznacznie takie praktyki uniemożliwiają.

Tu nasuwa się pytanie: czy WOŚP dubluje ministerstwo zdrowia, NFZ i różne organa wojewódzkie? Czy WOŚP serwisuje i dostarcza materiały eksploatacyjne ?! Tak i nie. Stoi sobie sprzęt do badania dna oka niemowlaka. Szpital wie co potrzeba by działał. Trzeba zebrać grupę rodziców, która sfinansuje (w formie DAROWIZNY NA WOŚP !), zakup hurtowego opakowania jednorazowych końcówek. To jest wersja dla niezbyt majętnych. Zbadali dziecko, wsparli kochanego Jurasa. Trochę zasobniejsi mogliby za pomocą WOŚP udoskonalić aparaturę, tak by dno oka było błyskawicznie fotografowane,  dopiero w komputerze porównywane ze zdjęciami poprzednimi w celu wykrycia zmian. Oczywiście, badania Danielka przeprowadzaliśmy (o kilkadziesiąt złotych drożej) w prywatnym gabinecie p.profesor, gdzie taka aparatura się znajdowała. Kto wytrzymałby kilkanaście minut rozpaczliwego płaczu dziecka, któremu w czasie rzeczywistym oglądają przez kamerkę dno oka, rysując kredką na papierze umiejscowienie ewentualnych zmian chorobowych?!

To samo dotyczy szeroko rozreklamowanej aparatury do badania słuchu noworodków, mankietów do monitorowania ciśnienia krwi. Tak więc mamy do czynienia z dobroczynnością prawie przymusową. Najmniej zasobni mogą oczywiście czekać w kolejce (darczyńcy mają pierwszeństwo) na "końcówki opakowań hurtowych". Jak coś zostanie to się załapią. Z mojego rozpoznania wynika, że jeden darczyńca funduje jedno badanie osobie mniej zasobnej i wpis księgowy na stosowną kwotę firmie Jurasa - za oba badania.

Teraz rozumiecie jak TO się kręci ? Kręcioła kręci się sama. Zadyma?  Groszaki zbierane do pudełek? Licytacje pozwalające zareklamować się darczyniącej firmie na ogól antenie? Zadyma!

Zgiełk medialny maskuje piramidę przepływów kwitów, które z kolei maskują przepływy prawdziwej gotówki. Na prawie każdym poziomie piramidy są ludzie którym to się opłaca i prawdziwi wolontariusze - tylko podstawę tworzą wyłącznie "dawcy gotówki, pracy, serca". Często dawcy przymusowi.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.