Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 53 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Izrael 16-18 arrow Alarm w Izraelu: tajemniczy dron bezkarny nad Izaelem.
Friday 25 September 2020 15:21:30.30.
migawki
 

  26.09.20 Bielsko Biała – comiesięczna Msza święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

26.09.20 Kielce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

27.09.20 Siedlce – Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

25/26.09 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. CII – czyli sto drugie !!

Przypominamy, że NIE MA obowiązku noszenia maseczek ani w przestrzeni publicznej, ani w pomieszczeniach zamkniętych (także w kościołach), o ile osoba nienosząca maseczki ma na przykład stany lękowe, lub "trudności w oddychaniu", przy czym NIE MUSI posiadać żadnego zaświadczenia w tej sprawie.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Alarm w Izraelu: tajemniczy dron bezkarny nad Izaelem. Drukuj Email
Wpisał: Franco Iacch   
19.07.2016.

Alarm w Izraelu: tajemniczy dron narusza izraelską przestrzeń powietrzną.

 

Wystrzelono trzy pociski, ale UAV nie został zestrzelony

 

Israele in allarme: misterioso drone viola spazio aereo, lanciati tre missili, ma l’UAV non è stato abbattuto

http://www.difesaonline.it/mondo-militare/israele-allarme-misterioso-drone-viola-spazio-aereo-lanciati-tre-missili-ma-luav-non

 

 Franco Iacch   18 lipiec 2016    tłum. RAM

                                            

"Pomimo trzech wystrzelonych pocisków rakietowych, nie udało się nam ani zestrzelić ani zidentyfikować drona, który kilka godzin temu naruszył naszą przestrzeń powietrzną".

 

Tego rodzaju dziwne oświadczenie wydały Siły Obronne Izraela, zmuszone do wyjaśnienia zajścia mającego miejsce wczoraj po południu, kiedy to w kierunku niezidentyfikowanego drona wystrzelone zostały trzy pociski rakietowe.

 

Jedyną pewną informacją jest ta, że dron zbliżał się od terytorium Syrii. Po kilku sekundach od wykrycia drona nad wzgórzami Golan, Izraelczycy wystrzelili dwa przechwytujące pociski rakietowe Patriot PAC−2, jeden po drugim, które jednakże nie dosięgły go.

 

Naczelne dowództwo wysłało więc F−16 w celu wyeliminowania zagrożenia, jednocześnie stawiając w stan gotowości bojowej wszystkie stanowiska obrony rakietowej w północnej części Izraela. Myśliwiec wystrzelił rakietę, ale i tym razem dron nie został trafiony. Wszystkie trzy próby wyeliminowania obiektu nie powiodły się.

 

Według izraelskich sił obronnych, dron mógł zostać wyprodukowany w Rosji. Obecnie wojsko stara się zidentyfikować cel inspekcji niezidentyfikowanej maszyny.

 

Władze Izraela obawiają się, że dron został wysłany przez Hezbollah − walczący dziś u boku syryjskiego prezydenta Bashara Assada – w celu sfotografowania izraelskich manewrów wojskowych na wzgórzach Golan.

 

W przeszłości zdarzyło się już, że obrona powietrzna Izraela zestrzeliła nieprzyjacielskie drony latające nad wzgórzami Golan, ale fakt wczorajszy wskazuje na wzrastającą skuteczność zagrożenia.

 

Jak się okazuje, są w stanie pokonać jedną z najlepszych istniejących na świecie tarcz obronnych, jaką bez wątpienia jest system izraelski.

 

Israel Air Force wyjaśnia, że "dron został zauważony natychmiast po jego pojawieniu się, ale jakiekolwiek próby przechwycenia go okazały się daremne".  Izraelski sztab generalny prowadzi aktualnie dochodzenie wewnętrzne w celu ustalenia charakterystyki technicznej drona i okoliczności, które uniemożliwiły jego zestrzelenie.

 

To, co wydarzyło się wczoraj, potwierdza, że komuś udało się poczynić duże postępy w technologii UAV − z całym prawdopodobieństwem mamy do czynienia z duzym postępem w metodyach ich ekranowania.

 

Można powiedzieć, że jeżeli tego rodzaju gap technologiczny miałby się z czasem pogłębić, przyszły rozwój sytuacji politycznej na świecie może okazać się całkowicie nieprzewidywalny.

 

Pomimo, że dysponują bardzo zaawansowaną technologią − izraelskie siły obronne nie były w stanie unieszkodliwić zagrożenia, jakim był zaledwie jeden egzemplarz UAV.

 

Gdyby było doszło do ataku dywanowego − jakoże nad tego rodzaju technologiami pracuje się dzisiaj − izraelskie systemy   Iron Dome i David’s Sling mogły okazać się w przechwytywaniu zagrożenia warstwowego, całkowicie nieprzydatne.

 

UAV - Unmanned Aerial Vehicle

https://en.wikipedia.org/wiki/Unmanned_aerial_vehicle

“Iron Dome”

https://en.wikipedia.org/wiki/Iron_Dome

“David's Sling”

https://en.wikipedia.org/wiki/David%27s_Sling

 

Tajemnicą pozostają także parametry drona. Wydarzeniu towarzyszy ekstremalna powściągliwość ze strony izraelskich sił obronnych, jednakże jeżeli mamy do czynienia z dronem niskiej obserwowalności, Izrael może zostać zmuszony do rewizji swej strategii obronnej, a samo zajście potwierdza spory potencjał technologiczny, jakim dysponuje Hezbollah.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.