Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 14 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow wojny globalistów 16 arrow Turxit: Wyzwanie rzucone Superpotędze. Impunemente.
Tuesday 20 October 2020 03:05:36.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Turxit: Wyzwanie rzucone Superpotędze. Impunemente. Drukuj Email
Wpisał: Maurizio Blondet   
20.07.2016.

Turxit: Wyzwanie rzucone Superpotędze.

 

Jedno jest pewne: Superpotędze zostało rzucone wyzwanie, które pozostało bez odpowiedzi.

 

Una cosa è certa: la Superpotenza è stata sfidata. Impunemente.

 

 

Maurizio Blondet   18 lipiec 2016   tłum. RAM

http://www.maurizioblondet.it/la-superpotenza-stata-sfidata-impunemente/

 

 

 

Obserwując gwałtowny rozwój wydarzeń – od Baton Rouge po Ankarę − nie należy absolutnie sądzić, że to, co się widzi odpowiada rzeczywistości. Jedna rzecz jednakże pozostaje w tym wszystkim prawdziwa, a mianowicie fakt, że Erdogan upokorzył i znieważył ostatnią Superpotęgę pozostałą na świecie, a Superpotęga nie jest w stanie w żaden sposób na to zareagować − ani nie karze, ani nawet nie grozi.

 

Rządzący Turcją Erdogan, dysponując wystarczającymi siłami zbrojnymi zablokował operatywność Incirlik, najważniejszej bazy, jaką Superpotęga posiada w strefie ewentualnego zaostrzonego konfliktu z Moskwą.

 

Odciął dopływ elektryczności i praktycznie rzecz biorąc zrobił swoimi zakładnikami tak 3 000 osób, składających się na jej personel jak i 80 głowic nuklearnych przechowywanych w bazie, a także zamknął turecką przestrzeń powietrzną dla amerykańskich myśliwców.

Tu należy podkreślić, że wszystko to zrobił bez jakichkolwiek przykrych dla siebie konsekwencji.

 

Oprócz tego Erdogan oskarżył Superpotęgę – której aż do dnia wczorajszego był sojusznikiem – o zdradę i próbę obalenia go, a w odpowiedzi usłyszał jedynie bełkot − zamiast grozy i bombardowań dywanowych.

Zażądał wydania mu swego nieprzyjaciela Gulena schronionego w USA , znanego jako "nabytek CIA" i nie został unicestwiony.

Co by nie myśleć o Erdoganie, pokazał światu, że Superpotęga jest słaba, ślepa i głupia i że jej sojusznik może nagle obrócić się przeciwko niej i zatriumfować.

 

To, co się wydarzyło nie pozostanie prawdopodobnie bez znaczących konsekwencji geopolitycznych i strategicznych.

 

Trudno jest uwierzyć, że opisane wydarzenia są prawdziwe, jako że jednoczesne, zachodzące z dużą szybkością i kompleksowe upadanie ważnych filarów globalnej potęgi USA wydaje się być rzeczą zupełnie nieprawdopodobną.

W związku z wynikiem Brexitu rozpada się Unia Europejska a NATO−wskie więzienie otwarło się co tylko wraz z "Turxitem".  Gobalne traktaty handlowe są torpedowane a ciągnąca się w nieskończoność amerykańska ekspansja "demokracji" i jej "wartości" została w sposób jawny wyśmiana i podeptana przez "Sułtana".

Superpotędze grozi wojna domowa na tle rasowym −ewentualność prawdopodobna i spotęgowana niesamowitą wprost ilością broni na użytek prywatny. 

Jak jest możliwe, że wszystko co powyżej jest prawdą?

 

Zajścia wydają się być ostateczną klęską Obamy i jego niepoczytalnej hipokryzji. Wydają się być bankructwem wymuszonego nadużywania NATO (które powinno było zostać zlikwidowane 20 lat temu) do nowych i coraz to bardziej kompleksowych celów propagandowych i kolonialnych, włącznie z wysłaniem wojsk do Iraku i Afganistanu.

 

Wydarzenia mogą zapoczątkować kres tajnego amerykańskiego wsparcia dla Państwa Islamskiego, udającego jego zwalczanie; koniec ciemiężenia Syrii, a także plajtę wszystkich zapewnień oferowanych nowym amerykańskim sojusznikom, tj. Polsce i krajom nadbałtyckim, mającym niezakończone porachunki  z Moskwą.

 

Może stać się również końcem ubezwłasnowolnienia państw wasali w Europie, erozją protekcji dla Izraela, zaprzestaniem destabilizacji krajów muzułmańskich podług życzenia neocon i początkiem integracji Europy z Rosją, nie będącej już zagrożeniem ale klientem−dostawcą, mającym z Europą silne powiązania historyczne i kulturalne.

 

Czyżby klan Nuland –Kagan zbankrutował?

 

Zajścia mogą oznaczać także klęskę centrali neocon – czyli klanu Nuland−Kagan, zagnieżdżonego w amerykańskimm Departamencie Stanu i dyktującego politykę agresji Johnowi Kerry. Oby tak było.

Ostatnio, dezerter ukraiński opowiedział rebeliantom z Donbasu o intensywnych przygotowaniach do ataku na Ługańsk.

Powiedział:

 

"Nasi stanowią jedynie jedną trzecią walczących, reszta to Czeczeni, Arabowie, Turcy i Polacy. Setki czołgów, doradcy NATO, aktywni w każdej formacji – wszystko przygotowane w szczegółach, jakiekolwiek błędy popełnione w przeszłości zostały przeegzaminowane …"

Czyżby NATO dalej kontynuowało ślepo, na wzór robota swe działania wywrotowe na Ukrainie?  Czy centrala Nuland−Kagan dalej robi to, co sie jej żywnie podoba, pomimo, iż wydaje się, że System zaczyna walić się wokół?

 

Deserter from Kiev forces tells of NATO-guided preparations for attack on Lugansk

http://www.fort-russ.com/2016/07/deserter-from-kiev-forces-tells-of-nato.html

 

Czy strzelaniny w USA są jedynie zwykłymi przypadkami?

Istnieją udokumentowane poszlaki, wskazujące na to, że zajścia, o których mowa są częścią spisku sterowanego zdalnie przez Sorosa, mającego na celu uniemożliwienie republikańskiego convention w Cleveland, a więc tym samym zablokowanie nominacji dla Donalda Trumpa.

 

Ponadto z wielkim prawdopodobieństwem chodzi o doprowadzenie w USA do sytuacji podobnej do wojny domowej, wystarczająco groźnej by mogła wystarczyć Obamie jako pretekst do zawieszenia wyborów prezydenckich w listopadzie i utrzymania jego prezydentury przez trzecią kadencję.

Przypomnijmy, że Obama jest popierany przez finansjerę z Wall Street, przemysł wojskowy, neocon, działaczy murzyńskich i przez cały kolorowy motłoch płacony przez amerykański establishment, który pragnie ujrzeć Hillary Clinton w Białym Domu, jednakże zdaje sobie sprawę z tego, że jej kandydatura nie jest akceptowana.

Pucz tego rodzaju – w sytuacji kiedy filary amerykańskiej władzy nad światem rozklejają się i rozpadają (od Brexitu po NATO) – jest oczywiście straszliwym ryzykiem dla planujących go.

 

Można więc postawić pytanie, czy Superpotęga doprawdy może pozwolić sobie na sterowaną zapaść wewnętrzną, na sprowokowanie domowej krwawej łaźni, w tym samym czasie kiedy Erdogan pokazał światu, że można jej śmiało rzucić rękawicę, a NATO jest jedynie papierowym tygrysem, którego można zrobić zakładnikiem, wraz z jego głowicami nuklearnymi?

Tego rodzaju szaleństo byłoby jednakże całkowicie w "stylu Obamy", podobnie jak jest nim "turecki pucz". Wydarzenia w Turcji, niezależnie od tego czy należą do false flag czy nie, pozostają zawsze mistyfikacją, celowo zrealizowaną jedynie w połowie.

Jak ujawnia dziennikarz Chuck Ross, prawdopodobnie Erdogan zdecydował się na "szaleńczą" decyzję obalenia sojuszu i splunięcia w twarz Waszyngtonowi, z powodu "treści co tylko opublikowanych dokumentów i e−mail, będących do dyspozycji Kongresu amerykańskiego, ujawniających powiązania istniejące między kamarylą Clinton i członkami siatki kierowanej  (…) przez Fetullaha Gulena.

 

Te właśnie koneksje − pomiędzy Clinton i Gulenem, w przypadku zwycięstwa w wyborach Clinton – pisze Ross – mogą wystawić na niebezpieczeństwo skomplikowane relacje między USA i Turcją, będącą niezbędnym sojusznikiem NATO" .

Powyższa wypowiedź została napisana 13 lipca – można więc powiedzieć, że była prorocza.

New Ties Emerge Between Clinton And Mysterious Islamic Cleric http://dailycaller.com/2016/07/13/new-ties-emerge-between-clinton-and-mysterious-islamic-cleric/#ixzz4Ed7QS6Ym

 

Być może Erdogan doszedł do wniosku, że trzecia kadencja Obamy byłaby tym samym co prezydentura "kręgów Clinton", a zatem mocy, które zechcą zapalić zielone światło dla Gulena i dlatego postanowił wyrwać się z klatki NATO.

 

Erdogan zrobił to samo, co uczyniła Elżbieta II wymuszając − przy pomocy  niekontrolowanych przez nikogo komentarzy − Brexit i grożąc wojną w przypadku nie posłuchania jej. Różnica jest taka, że Quinn swój plan zrealizowała w sposób znacznie bardziej cywilizowany. Wygląda jednak na to, że Elżbieta II miała świętą rację.

 

Oczywiście pod warunkiem, że pozory  nie mylą po raz kolejny.

 

Queen, brexit, wojna światowa...

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18119&Itemid=47

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.