Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 128 gości
S T A R T arrow Kościół arrow postępy postępu 16 arrow "Buce w sutannach" ?? Ks. rzecznik prasowy Episkopatu Polski Andrianik jadzi przeciw Polsce.
Friday 22 October 2021 19:14:23.35.
migawki
"Tajemnica stanu": Jaki procent pojedynczo zaszczepionych przyjęło drugą szprycę.
 
W Y S Z U K I W A R K A
"Buce w sutannach" ?? Ks. rzecznik prasowy Episkopatu Polski Andrianik jadzi przeciw Polsce. Drukuj Email
Wpisał: Andrea Tornielli   
25.07.2016.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik − "W Polsce prowadzi się działania polityczne mające na celu stworzenie strachu przed muzułmanami"

 

[doszło do mnie okrężna drogą, z nadtytułem “Buce w sutannach”. Hm, tak lekko bym tego nie określił... To jest świadoma anty-polska robota.  Mirosław Dakowski]

 

“In Polonia azioni politiche per creare paure verso i musulmani”

http://www.lastampa.it/2016/07/23/vaticaninsider/ita/nel-mondo/gmg-azioni-politiche-per-creare-paure-verso-i-musulmani-TqhQDhhDS6USjqupwXK7IM/pagina.html

[Czy tacy przebierańcy będą bronić księdza Jacka? ]

 

23 lipca, czyli na kilka dni przed ŚDM −  ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik prasowy Episkopatu Polski, w krótkiej nocie opublikowanej przez Watykańskie Biuro Prasowe prezentuje sytuację w Polsce

http://vaticaninsider.lastampa.it/fileadmin/user_upload/File_Versione_originale/Chiesa_in_Polonia_e_acoglienza_profughi_23luglio2016.pdf

 

Andrea Tornielli    23 lipiec 2016     tłum. RAM

 

Są w Polsce ludzie, którzy prowadzą działalność polityczną mającą na celu stworzenie sztucznego strachu w stosunku do muzułmanów i wszystkich innych imigrantów – pisze ksiądz Paweł Rytel−Andrianik, rzecznik prasowy Episkopatu Polski w nocie będącej streszczeniem wydarzeń relacjonowanych przez polskie mass−media. Nota została opublikowana 23 lipca 2016 przez Watykańskie Biuro Prasowe.

 

Paweł Rytel-Andrianik https://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_Rytel-Andrianik

 

Ksiądz Paweł Rytel−Andrianik pisze:

 

"Polska jest z etnicznego punktu widzenia krajem jednorodnym. Imigracja (w szczególności zaś obecność uchodźców) jest zjawiskim nowym i dziwnym dla przeciętnego Polaka. Dlatego, pomimo iż wg. statystyk oficjalnych, mamy do czynienia z zaledwie 0,4 % ich udziałem w odniesieniu do populacji, istnieją w kraju duże przed nimi obawy.

 

Powodem tego jest całkowity brak publicznej debaty na ten temat, skomplikowane normy i procedury prawne związane z imigracją, niewystarczające zaangażowanie w te sprawy polskiego rządu, a także organizacji pozarządowych i jeszcze wiele innych czynników. Nie ma koncepcji odnośnie zarządzania zjawiskiem migracji ani w UE, ani w Polsce.

Na nieszczęście, obawy te są podsycane przez niektóre polskie partie polityczne jak również przez nieodpowiednie deklaracje składane przez polityków polskich. Istnieje w Polsce sztucznie stworzony strach przed muzułmanami, zrozumiały do pewnego stopnia ze względu na ataki terrorystyczne. Polska graniczy z Niemcami, posiadającymi dużą populację muzułmańską, a na granicy polsko niemieckiej nie przeprowadza się żadnych regularnych kontroli. Berlin jest położony zaledwie 80 km od granicy".

Rzecznik biskupów cytuje kilka niedawnych, określonych przez niego jako "przykre" zajść. W Suwałkach, Łomży i w Białymstoku pisze "miały miejsce ataki na cudzoziemców proszących o azyl lub już posiadających go".

 

Dalej Paweł Rytel−Andrianik stwierdza:

"Istnieją także ochotnicze 'ugrupowania militarne', które gwałcą prawo do wolności i przetrzymują uchodźców syryjskich w Zgorzelcu, na granicy polsko−niemieckiej. Mowa tutaj o Syryjczykach, którzy przyjeżdżają do Polski na zakupy ze względu na niższe ceny". Miało to miejsce w lutym 2016.

W kwietniu i w maju zaistniały także przypadki ataków na ciemnoskórych studentów, przebywających w Polsce w ramach projektu Erasmus.

Miały też miejsce – pisze Paweł Rytel−Andrianik − "w Warszawie i we Wrocławiu marsze nacjonalistów z jasnym dla cudzoziemcow przesłaniem: pozostańcie we własnych domach".

 

Rzecznik prasowy Episkopatu Polski kontynuuje dalej:

"W Polsce nie istnieje żaden program strukturalny, pozwalający na nauczenie Polaków różnorodności odnoszącej się tak do religii, jak i rasy czy kultury. Funkcjonują jedynie projekty lokalne, albo też programy ukierunkowane na ściśle określone grupy, jak np. "Ocalenie", programy dla agentów policji i straży granicznej". (…)

 

Fundacja Ocalenie  http://m.fundacjaocalenie.org.pl/

http://ocalenie.org.pl/category/finansowanie/

 

Słowa księdza Rytla –Andrianika mają szczególny wydźwięk, jakoże wypowiedziane są w wigilię papieskiego przyjazdu do Polski. Ukazują one zaniepokojenie polskiego Kościoła pewnymi stniejącymi wewnątrz kraju fenomenami. (…)

                                                                       ***

 

SALA STAMPA DELLA SANTA SEDE  − 23 luglio 2016

 

Kościół w Polsce i przyjmowanie uchodźców (streszczenie)

La Chiesa in Polonia e l’accoglienza dei profughi (riassunto)

http://vaticaninsider.lastampa.it/fileadmin/user_upload/File_Versione_originale/Chiesa_in_Polonia_e_acoglienza_profughi_23luglio2016.pdf

A cura del Rev. Pawel Rytel-Andrianik  − autor:  ks. Pawel Rytel-Andrianik

Zmieniony ( 25.07.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.