Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 97 gości
S T A R T arrow Kościół arrow postępy postępu 16 arrow W Chinach: Po akcji usuwania krzyży, religię i modlitwę wyrzuca się również ze szpitali
Thursday 03 December 2020 17:30:47.31.
migawki
 

12.12.2020 Dzień wielkiej modlitw różańcowej za Polskę – procesje różańcowe w naszych parafiach.

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
W Chinach: Po akcji usuwania krzyży, religię i modlitwę wyrzuca się również ze szpitali Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
20.08.2016.

W Chinach: Po akcji usuwania krzyży, religię i modlitwę wyrzuca się również ze szpitali

 

Dopo le croci, il Zhejiang bandisce la religione dagli ospedali

http://www.asianews.it/notizie-it/Dopo-le-croci,-il-Zhejiang-bandisce-la-religione-dagli-ospedali-38343.html

 

[…skutki działalności wilka zamiast pasterza w Watykanie…]

 

 

Władze prowincji wschodniej od ponad 2 lat prowadzą kampanię przeciwko symbolom i obecności chrześcijańskiej. Ostatnie ich zarządzenie dotyczy miejsc świadczenia opieki zdrowotnej, w których od 19 sierpnia 2016 "zabrania się jakichkolwiek form działalności religijnej". Nie jest dozwolone modlenie się, mówienie kazań i składanie wizyt chorym przez księży katolickich lub pastorów protestanckich.

 

 

http://www.asianews.it/             19 sierpień 2016    tłum. RAM

 

Wenzhou (Asia News) – Po krzyżach i kościołach, chińskie władze komunistyczne wschodniej prowincji Zhejiang zabrały się za opiekę duszpasterską chorych. W wydanym zarządzeniu informuje się, że z dniem 19 sierpnia 2016 "zabroniona jest jakakolwiek forma działalności religijnej" w szpitalach państwowych − które praktycznie rzecz biorąc – są wyłącznymi instytucjami opieki zdrowotnej w Chinach.

W Central Hospital, w mieście Wenzhou – nazywanym ongiś − ze względu na bardzo dużą koncentrację chrześcijan – "Chińską Jerozolimą", przy wejściu, umieszczono ogłoszenie. Ponadto, zobowiązano personel pielęgniarski i innych pracowników szpitala do wyjaśniania treści zarządzenia pacjentom i odwiedzającym ich. Central Hospital został założony i jest od lat prowadzony przez jedno z wyznań protestanckich. (…)

Władze prowincji Zhejiang i tym razem przodują w represjach wolności religijnej. Kampania przeciwko krzyżom i kościołom rozpoczęła się od początku roku 2014, tj. od kiedy Xia Baolong, sekretarz lokalny partii chińskiej, zauważył, że patrząc na skyline miasta Wenzhou – widać było "za dużo krzyży".

Wenzhou, chrześcijanie rzucają wyzwanie rządowi by uniemożliwić zburzenie kościoła

Wenzhou, cristiani sfidano il governo per impedire la demolizione della loro chiesa

http://www.asianews.it/notizie-it/Wenzhou,-cristiani-sfidano-il-governo-per-impedire-la-demolizione-della-loro-chiesa-30762.html

 

Według opinii wiernych, prawdziwym celem kampanii jest zredukowanie wpływów wspólnot chrześcijańskich − tak oficjalnych, jak i podziemnych − na społeczeństwo chińskie, w którym obserwuje się zawrotny wzrost nawróceń na chrześcijaństwo.

 

Wzrastająca ilość protestantów w Chinach frustruje urzędnika ds. religii Wang Zuoana

Crescono i protestanti in Cina: le frustrazioni di Wang Zuoan

http://www.asianews.it/notizie-it/Crescono-i-protestanti-in-Cina:-le-frustrazioni-di-Wang-Zuoan-31837.html

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.