Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 16 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow KATYŃ II - nauki dla Narodu arrow Śledztwa a logika
Tuesday 21 September 2021 03:54:16.40.
migawki

Niedawno Minister Pandemii zapowiadał czwartą falę - na przełom sierpnia i września. A według najnowszych wyliczeńma ona nas "zalać" w połowie listopada, gdy będą, jak co roku, słoty, przeziębienia,chrypki i grypki...

===============
 
W Y S Z U K I W A R K A
Śledztwa a logika Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
17.04.2010.

Śledztwa a logika

M Dakowski

            Jeśli katastrofa ma wszelkie znamiona zamachu. Łagodniej: jeśli nastąpi jakakolwiek katastrofa...

            A. Co robi człowiek czy rząd niewinny, na którego mogą się zwrócić pierwsze „emocjonalne” podejrzenia, zupełnie niesłusznie związane z „trudna przeszłością”?

            Robi rzecz oczywistą: Natychmiast powołuje „Obiektywną Komisję”, złożoną z licznego wachlarza rzeczywiście obiektywnych sił - oraz tych, które za „obiektywne” uchodzą. Zapewnia sobie wgląd we wszystko, by dopilnować, aby ktoś obcy, np. przedstawiciel rzeczywistego sprawcy, nie podrzucił fałszywek, ani nie mógł wymazać kompromitujących sprawcę dowodów. Bierze udział w powołaniu takiej „Obiektywnej Komisji” od razu po katastrofie.

            Co zaś robi po katastrofie 10 kwietnia rząd Rosji? Niech odpowiedzą ci, którzy „z napięciem” śledzą me®dia.

             B. Co robi uczciwy rząd kraju, którego elita polityczna, wojskowa i historyczna („wdowy katyńskie”, Anna Walentynowicz) zginęła w tak podejrzanym wypadku?

            Robi rzecz oczywistą: Powołuje taką „Obiektywną Komisję” od razu po katastrofie. Nie pozwala na przejęcie śledztwa przez głównego podejrzanego.

            Zapewnia swoim ekipom fachowców, wcześniej starannie sprawdzonym co do lojalności wobec Polski i co do braku powiązań z jakąkolwiek agenturą - decydująca rolę w takim śledztwie. Najlepiej, by były to dwie konkurujące ekipy.

            Wymusza na mediach, by nie blokowały swobodnej dyskusji specjalistów z różnych dziedzin, na temat przyczyn i „sprawców”, nie wyłączając nawet hipotezy HAARP ani „spisku Marsjan”.

            W żadnym wypadku nie „robi skoku” na dokumenty w Kancelarii Prezydenta (np. Aneks do Raportu o WSI) , na IPN (a więc i dokumenty oraz śledztwa tam prowadzone), czy na NBP.

            Co zaś robi po katastrofie 10 kwietnia „rząd” Polski? Niech odpowiedzą ci, którzy „z napięciem” śledzą me®dia. Może zobaczą, czego tam NIE MA, a czego jest NADMIAR.

            Można by dalej : Co robi uczciwe dowództwo NATO, którego najwyżsi dowódcy... ITD

Zmieniony ( 17.04.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.